Jump to content
magic63

tvOS 9.0-9.0.1 Apple TV 4 Pangu Jailbreak Yayınlandı

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

atvpjb1.png

tvOS 9.0-9.0.1 Apple TV 4 Jailbreak

atvpjb2.jpg

Mac v1.0.0 - Pangu - iClarified - Yandex - Mega

Gerekli olanlar
Mac bilgisayar

Apple TV 4 9.0
USB-Type C kablo
Xcode
Apple uygulama geliştirici hesabı

Örnek veri :

BundleID com.sample.tvjb
TeamID 93AA45BBCC
Certificate common name “iPhone Developer: test (ALI766JXB5)”
Apple TV 4 UDID e5e2c931d4a94ecf71e12a88b0b4579b

Yönergeler

- Xcode uygulamasını açın cihazınızın UDID numarasını alın ve geliştirici hesabınız üzerinden kayıt yapın.

atvpjb3.png

- https://developer.apple.com/account/ios/identifier/bundle/create adresi üzerinden indirmiş olduğunuz dosyayı yeni uygulama olarak kayıt edin. Örnek : com.sample.tvjb 

atvpjb5.png

Birden fazla cihazı jailbreak işlemine tabi tutacaksanız listeden hepsini seçin

atvpjb4.png

- https://developer.apple.com/account/ios/profile/limited/create adresi üzerinden uygulama sertifikasını oluşturun.

atvpjb6.png

- Oluşturmuş olduğunuz sertifikayı pangu jailbreak klasörünün içine indirin ve adını embedded.mobileprovision. olarak değiştirin.

atvpjb7.png

- Keychain Access uygulamasını üzerinden setifikalar kategori bölümünden geliştirici sertifika özellik bölümünü açın. Size verilen örnek numarayı ve takım numarasını alın.

atvpjb8.png

- Xcode uygulamasın açın, Windows > Device üzerinden yeni uygulama yaratı seçerek pangu klasörü üzerinden yeni uygulamayı yaratın.

Alternatif olarak, şu söz dizimini komutunu kullanın : Install_atv_jb.sh <udid> <bundleid> <team id> <common name >

Örnek : Install_atv_jb.sh e5e2c931d4a94ecf71e12a88b0b4579b com.sample.tvjb
93AA45BBCC “iPhone Developer: test (ALI766JXB5)”

atvpjb9.png

Cihaz üzerinden Pangu uygulamasını açın, bir kaç saniye bekledikten sonra jailbreak kullanıma hazır olacaktır.

atvpjb10.png

tarihinde Belmaci tarafından düzenlendi
Linkler, görseller ve yönergeler eklenmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ios için de beklemedeyiz sıkıldım 9.0.2 den

9.0.2 de jailbreaklı "çekemeyen anten taktirsin :)" wifisine bağlı iphone 6s plusumdan şeyttirildi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, magic63 yazdı:
Apple TV için Jailbreak Çıktı

iOS 7, 8 ve 9.1 için Jailbreak aracını yayınlayan PanGu ekibi bu sefer Apple TV'yi kurban seçti. PanGu'nun yayınladığı Apple TV için Jailbreak aracının detayları haberde.

Apple TV için Jailbreak Çıktı!

Jailbreak ekipleri Apple'ın korkulu rüyalarının kaynağı olmuştur. Jailbreak işlemine yayınladığı güncellemeler ile önlem alan Apple, iOS 9.2 sürümü ile Jailbreak için tüm açıkları kapatmıştı. Apple, şimdi ise daha yeni bir işletim sistemi olan tvOS cephesinden darbe aldı.

Apple TV için Jailbreak aracı yayınlandı

iOS 7, 8 ve 9.1 için Jailbreak aracını yayınlayan PanGu ekibi, Apple TV için Jailbreak aracının hazırlıklarını yaptığını duyurmuştu. PanGu elini hızlı tuttu ve tvOS 9.0 ve 9.0.1 için Jailbreak aracını yayınladı. Ancak Apple TV içinJailbreak aracı, iOS'teki gibi kolay çalışmıyor.

Apple TV için Jailbreak işlemine başlamadan önce Apple GeliştiricihesabınaXcode uygulamasına, Mac bilgisayara ve USB-Type C kabloya sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu istenilen donanıma sahipseniz aşağıdaki linke tıklayarak adım adım Apple TV'nin nasıl Jailbreak yapılacağına ulaşabilirsiniz.

Bu Jailbreak aracının sadece 4. nesil Apple TV için yayınlandığını belirtelim.   http://en.pangu.io/

konuyu yanlış yere açmışsın. 

2. si shiftdelete.net ten alıntı yapmışsın kaynak belirt çünkü aynen kopyalamışsın ..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben jb çıktığı için almak istiyorum ancak ayrıntılı bilgi sahibi değilim. Neler yapabilirim. Jb yapmak kolay mı? Vs

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yani Apple TV ye jb yapıldıktan sonra filmlerden müziklerden vs yararlanılabiliyor mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, BraveheartJK yazdı:

Ben jb çıktığı için almak istiyorum ancak ayrıntılı bilgi sahibi değişim. Beler yapabilirim. Jb yapmak kolay mı? Vs

Apple TV için Jailbreak işlemine başlamadan önce Apple Geliştiricihesabına, Xcode uygulamasına, Mac bilgisayara ve USB-Type C kabloya sahip olmanız gerekiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, BraveheartJK yazdı: Ben jb çıktığı için almak istiyorum ancak ayrıntılı bilgi sahibi değişim. Beler yapabilirim. Jb yapmak kolay mı? Vs

Apple TV için Jailbreak işlemine başlamadan önce Apple Geliştiricihesabına, Xcode uygulamasına, Mac bilgisayara ve USB-Type C kabloya sahip olmanız gerekiyor

Bunlara sahip olmak Nasıl mümkün peki? Yani usb-c kablo nedir?

Geliştirici hesap açmak ücretli midir? Vs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pangu.io

arkadaşlar çinliler 4. nesil apple tv için jailbreak yayınladı şu an gerekli olanlar

Hardware:
 Mac Computer
 AppleTV 4 (ver 9.0)
 USB-Type C cable
APP
 XCODE
APPLE DEVELOPMENT MEMBERSHIP

buda video

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu ilgili yere taşınmış; linkler, görseller ve yönergeler eklenmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geliştirici hesabı olması gerekiyormuş, uğraşılmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geliştirici hesabı yıllık 279 tl. Apple TV minimum 629 tl. Toplamda 1000tl. Birincisi değer mi? İkincisi bir sonraki yıl geliştirici hesabı yenilemez isek jb kullanımı bağlı olduğu hesaptan Nasıl etkilenir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yani udid kaydı yetmiyor..Direkt developer hesabı lazım..

Peki developer hesabı olan birden fazla cihazı kayıt edip jailbreak yapabiliyorsa?.Ortaklaşa bir hesap açıp jailbreak yapmak mümkün olurmu acaba?.

saygılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On Thursday, March 24, 2016 at 10:11, BraveheartJK yazdı:

Geliştirici hesabı yıllık 279 tl. Apple TV minimum 629 tl. Toplamda 1000tl. Birincisi değer mi? İkincisi bir sonraki yıl geliştirici hesabı yenilemez isek jb kullanımı bağlı olduğu hesaptan Nasıl etkilenir?

16 saat önce, babur yazdı:

Yani udid kaydı yetmiyor..Direkt developer hesabı lazım..

Peki developer hesabı olan birden fazla cihazı kayıt edip jailbreak yapabiliyorsa?.Ortaklaşa bir hesap açıp jailbreak yapmak mümkün olurmu acaba?.

saygılar

Geliştirici hesabında 100 cihaza kadar kayıt imkanı veriyor.

Udid.in sitesi üzerinden kayıt işlemi sağlanabilir ancak Apple TV'ye destek sağlıyorlar mı tam bilemiyorum. Önceden iletişime geçip hem kayıt hem de sertifika için bilgi alınabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ya diyelim bunların hepsine sahibiz...Bana kazandırdığı ne..Bedava film izliyebiliyormuyuz mesela?

Bunun haricindeki herşey benim için alakasız çünkü

tarihinde OLD BOY tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!