Jump to content
Belmaci

Halide - Portre Modu ve Yeni Derinlik Efektleri Sunuyor

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

halide1-800x534.jpg

iPhone X‘un çentiği en iyi kullanan uygulamalardan sayılan popüler kamera uygulaması Halide, büyük yenilikler getiren bir güncelleme aldı. İşte 1.7 sürümüyle gelen yenilikler;

halide2-800x409.jpg

Öncelikle hatırlamak adına Halide, iPhone için hazırlanmış gelişmiş bir kamera uygulaması. Chroma Noir isimli geliştiriciden çıkan uygulama, yayımlanan 1.7 sürümüyle çok daha güçlü bir hal alıyor. Kısa süre içerisinde herkesin alacağı güncelleme, ilk olarak uygulamaya portre modunu getiriyor. iPhone X ve Plus modellerin çift arka kamerasıyla çalışan bu mod, biliyorsunuz arkası bulanık fotoğraflar verebiliyor. Ancak burada telefonun kendi uygulamasından farklı imkanlar sunuluyor. Örneğin fotoğraf çekilmeden önce arka planın nasıl bulanık olacağı canlı olarak görülebiliyor. Bu da doğru ayarlar için büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Buna ek olarak yeni sürümde bir Depth Peaking özelliği de bulunuyor. Bu özellik ortam derinliğini kameranın nasıl gördüğünü gözler önüne seriyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi bir görüntü oluşturan sistem, oldukça ilginç duruyor. Derinliğiyle beraber çekilen fotoğrafları üç boyutlu hale getirebilen uygulama, elbette artık TrueDepth kamera sistemine de destek veriyor.

 

halide3-800x657.jpg

iPhone X’un eleştirilen çentiğinde yer alan TrueDepth kamera sistemi, biliyorsunuz derinlik algılamayı ön kameraya da getiriyor. Portre moduyla çekimin önünü açan destek, uygulama içerisinde kaydedilen derinlik haritasını da saklayarak gösterebiliyor. Bu veri başka fotoğraflar editörlerine aktarılarak daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Eskiye oranla daha hızlı fotoğraf çektiği ve hızlı çalıştığı belirtilen Halide, artık tek tuşla fotoğrafları Darkroom uygulamasında açabiliyor. Bu uygulama gelişmiş şekilde fotoğraf düzenleme üzerine odaklanıyor.
 

İndir

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!