Jump to content

Önerilen İletiler

zx8whwma.png

Kendi sistemime denedim ve başarılı bir kurulum gerçekleştirdim o yüzden forumda paylaştım , belki denemek isteyenler olur , yalnız unutmayın kurulu sisteminizin üstene yükleme yapmayın sonuçta beta hatalar olabilir sistemde sıkıntılar olabilir , yani sisteminiz bozmayın  varsa bir boş diskiniz veya boş alan deneyebilirsiniz . 

benim sistem şöyle

Anakart : Gigabyte  H81M- DS2  1150 soket DDR3

işlemci İntel Core İ5 4600             

Bellek   : 4GB 1333 Mhz DDR3                                 

Ekran Kartı : NVDIA Geforce GTX 650 1023 

Ses : RealtekRTL 8111

peamc5yx.png

• Mac Os Mojave beta developer sürümüdür .  kurulu olan sisteminiz kurmamanızı tavsiye ederim.. , harici bir disk veya diskinizde bir bölüm ayırıp öyle denemenizi öneririm .
  • kurulum yapacağınız diskinzi APFS olarak formatlayacak bilginiz olsun .
  • NOT : Kurulum GPT formatlı Diskler için geçerli , Windowsun yanına kurulum başarısız olacaktır. 

KURULUM

rwlmzj8i.jpg

• 2. ADIM : İmajı USB' ye yazdırmak
  • USB diskinizi takın ve dizk izlencisini açın
  • ve USB diskinizi , USB olarak adlandırın , format olarak '' mac Extented Journaled GPT '' olarak düzenleyin . diskiniz ismini USB olması lazım  hazırlanan kurulum kodu ona göre hazırlanmış .
  • Usb formatlandıktan sonra terminali açın ve aşığıdaki kodu giriniz ,
  • NOT : indirdiğiniz Mojave Beta uygulamasının ismi  aşağıda verdiğim kod ile uyuşmaması halinde , indirdiğimiz Mojave ,  uygulamalar >-->  Mojave beta ( sağ tıklayıp ismini ( macOS 10.14 Beta.app ) olarak değişirseniz sorun yaşamadan Usb ye yazdıracaktır
sudo /Applications/Install\ macOS\ 10.14\ Beta.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ 10.14\ Beta.app --nointeraction

• bu kodu yazdıktan sonra Mac Os Mojave  usb'ye yazdırılacaktır.

3. Adım : Hazırladığımız USB imaja Clover Bootloader Kurmak

• Clover Bootloaderi Masaüstüne atıyoruz ve çalıştırıyoruz
  • çalıştır - Clover Installer- sürdür - sürdür -  yükleme yerini değiştir 

3ckhljuz.png

• Ve özelleştiri seçiyoruz ve aşağıdaki gibi seçiyoruz 
  • UEFİ bir sistem  için aşağıdaki  gibi ayarlayın  ( dilerseniz  drivers64UEFI klasörünü kendi EFI/drivers64UEFI klasörü ile değiştirebilirsiniz .)

lmiy2jiv.png

al5srhhq.png

• UEFI olmayan sistem için 
  • daha sonra Drivers64UEFI klasörünü  kendi sisteminizdeki EFI/Drivers64UEFI klasörü ile değiştirebilirsiniz

nu7ykenm.png

• bu işlemlerden USB efi'si masaüstünde gözükecektir. 
  • bundan sonra size gerekli olan  , başarılı bir şekilde boot ettiğiniz efi klasöründe sisteminize uygun olan kextler ( fakeSMC.kext-confing.plist- lilu.kext gibi  USB EFI/Clover /Kext /Others veya 10.14 klasörüne kopylamak )
  •  hepsi tamamlandıktan sonra Mojave Format USB'miz hazır ve  kuruluma geçebiliriz .. 
  • NOT : eğer  Lilu.kext ve buna bağlı sürücü eklentileri çalışmaz ise  boot komutuna veya USB / EFI / Clover / config.plist'i clover configurator ile açıp - boot argumanın içine -lilubetaall yazıp kaydetmeniz yeterli olacaktır ( aşağıdaki gibi yapmanız yeterli ) nxvh8elv.png

Herkese bol şans . Unutmayın bu beta final değil . 

tarihinde ReSuL-21 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel paylaşım eline sağlık @ReSuL-21 hocam resimleri forum üstünden tekrar eklerisin. hızlıresimde bir sorun var sarım..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konu düzenlenmiştir..

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ReSuL-21, 1 saat önce yazdı:

konu düzenlenmiştir..

Eline sağlık hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!