Jump to content
GabrielDean

iMac Açılışta Beyaz Ekran Sorunu

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Merhaba Arkadaşlar,

2008 model iMac'im var. Yaz başında bir problem ile karşılaştım üzerinde durmadım. Problem şu iMac'i açmaya çalıştığımda ilk load ekranı geliyor yükleme yarı yarıya geldiği esnada tamamen beyaz ekran gelip ilerlemiyor. Format attım ancak yine düzelmedi. Güvenli mod ile iMac'i açıyorum ancak o da bir işime yaramıyor. Ne yapmam gerekli? Kadıköydeki tamircileri aradığımda ekran kartı olabilir, harddisk olabilir veya anakart olabilir diyorlar.200 tl ile 800 tl arasında fiyat çıkarıyorlar. Cidden durum bu mudur? Yoksa yazılımsal bir problem midir? Kadıköy'de olup yardımcı olabilecek var ise daha makbule geçer.

Cihaz OS X Utilities penceresi ile formatlandı. Ama bir değişiklik olmadı. OS X El Capitan olması gerek diye hatırlıyorum. Çünkü Sierraya güncelleme çıktı. 2008 üretimler uygun değildir diye geri yolladı beni 

En son ekran bu şekilde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Bahsedilen sorunla alakalı olarak yapılabilecek işlem grafik kartının değişimi yada onarım işlemidir.Bu modellerde değil ama daha güncel imac modellerinde sıklıkla başımıza gelen bir durum bu.Cihazın Apple'da parça desteği olmadığından herhangi bir servisten parça alınıp takılması avantajlı olacaktır.İkinci el olarakta alınabilir.(Ortalama maliyet 300tl civarı)

Kadıköy tarafında yönlendirebileceğimiz bir yer var mıdır diye arkadaşlara danıştım ama maalesef tanıdık bir yere ulaşamadık.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar,

Bahsedilen sorunla alakalı olarak yapılabilecek işlem grafik kartının değişimi yada onarım işlemidir.Bu modellerde değil ama daha güncel imac modellerinde sıklıkla başımıza gelen bir durum bu.Cihazın Apple'da parça desteği olmadığından herhangi bir servisten parça alınıp takılması avantajlı olacaktır.İkinci el olarakta alınabilir.(Ortalama maliyet 300tl civarı)

Kadıköy tarafında yönlendirebileceğimiz bir yer var mıdır diye arkadaşlara danıştım ama maalesef tanıdık bir yere ulaşamadık.

@KaraBatak hocam geri dönüşünüz ve ilginiz için teşekkür ederim. 

ATİ HD 2600 Pro 256 Mb ekran kartı var üzerinde. Hangi ekran kartları uyumludur? Ona göre ikinci elden bir araştırma yapayım. Çünkü Kadıköy'deki tamirciler 800 TL bandında bir rakam çıkarmaktalar. Bu maliyeti karşılayana kadar 2. el başka bir bilgisayar almak daha cazip gelmekte.

Servis konusunda canınız sağolsun hocam. Bu kadar yardım ettiniz ya o kafi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!