Jump to content
melihenes34

iPhone IMEI Değiştirme

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Arkadaşlar herkese merhaba ilk öncelikle, 

S8 olan telefonumu iPhone 7 ile takas ettim fakat bir sabah uyandığımda şebeke yok uyarısı aldım. Telefonun kayıtsız olduğunu bildiğimden şaşırmadım aslında. Fakat daha sonradan kayıt yaparken hata aldım. Telefonumun daha önceden kaydı varmış fakat değişim cihazı olduğundan imei yapılamıyormuş. Benden faturayı ya da değişim faturasını istediler bende aldığım kişeye ulaşamıyorum. Beni her yerden engelledi ne tür bil yol izlemem gerekiyor. Yeni imei attırabilir miyim ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@melihenes34 iphone a imei şuanda atılamaz. pasaport kaydı yaptırmanız gerekiyor. aslında o kişi btk ya bildirse yeni imei yi kayıt ederler ama yardımcı olmuyor heralde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hbasdereli, 14 dakika önce yazdı:

@melihenes34 iphone a imei şuanda atılamaz. pasaport kaydı yaptırmanız gerekiyor. aslında o kişi btk ya bildirse yeni imei yi kayıt ederler ama yardımcı olmuyor heralde

Maalesef kişi kayıp. Pasaport kaydı telefon üstünde kayıt olduğu için tekrardan maalesef yapılmıyor. Apple aradım 2 ay oldu ısrarla fatura diyor onlarda ne yapacağım hiç bilmiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yurtdışında satıp benzer fiyata aynısını alın.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

değişim yapan servis değişim olduğuna dair belge düzenleyemezmi acaba yeniden?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hbasdereli, 1 dakika önce yazdı:

değişim yapan servis değişim olduğuna dair belge düzenleyemezmi acaba yeniden?

Değişim yapan yeride bilmiyoruz maalesef.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

İmei klonlanması ile alakalı şikayetlerde cihazın faturası, kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, cihazın kullanılacağı cep numarası ve ıslak imza atarak bizzat doldurması gereken bir belge var.Bu şartlar yerine getirildiği takdirde mail atarak bu sorunu çözebiliyoruz.Cihazın seri yada imei numarasını özelden gönderebilirseniz sistem üzerinden gerekli kontrolleri sağlayarak nereden değişim yapıldığını görme durumum var.Ona göre ne yapılacağı konusunda daha net bir cevap verebilirim.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, Şimdi yazdı:

Merhabalar,

İmei klonlanması ile alakalı şikayetlerde cihazın faturası, kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, cihazın kullanılacağı cep numarası ve ıslak imza atarak bizzat doldurması gereken bir belge var.Bu şartlar yerine getirildiği takdirde mail atarak bu sorunu çözebiliyoruz.Cihazın seri yada imei numarasını özelden gönderebilirseniz sistem üzerinden gerekli kontrolleri sağlayarak nereden değişim yapıldığını görme durumum var.Ona göre ne yapılacağı konusunda daha net bir cevap verebilirim.

Cihazın faturasına maalesef ulaşamıyorum en büyük sorunum burada başlıyor. Hemen atıyorum çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Sistem üzerinden baktım ama göndermiş olduğunuz imei numarasına ait onarım yada değişim kaydı gözükmüyor. Konu ile alakalı olarak Apple'a bir yükseltme oluşturdum.Gelecek olan cevaba göre sizi bilgilendireceğim. Konu takibinizde olsun.

tarihinde KaraBatak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, 6 dakika önce yazdı:

Sistem üzerinden baktım ama göndermiş olduğunuz imei numarasına ait onarım yada değişim kaydı gözükmüyor. Konu ile alakalı olarak Apple'a bir yükseltme oluşturdum.Gelecek olan cevaba göre sizi bilgilendireceğim. Konu takibinizde olsun.

Teşekkür ediyor cevabınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, 10.07.2018 - 15:06 yazdı:

Merhaba bir gelişme var mı konu hakkında ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
melihenes34, 3 saat önce yazdı:

Merhaba bir gelişme var mı konu hakkında ?

Merhabalar,

Apple kanadından herhangi bir dönüş olmadı.Konu takibimde,gelişme olduğunda haberdar edeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, 22 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Apple kanadından herhangi bir dönüş olmadı.Konu takibimde,gelişme olduğunda haberdar edeceğim.

Pekala ilginiz için teşekkürler. 

İyi akşamlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
melihenes34, 10 saat önce yazdı:

Pekala ilginiz için teşekkürler. 

İyi akşamlar

Merhabalar,

Maalesef belgeler olmadan işlemlere devam edilemeyeceği bildirildi..Yani satın alma belgesinin olması gerekiyor.

488720004_EkranResmi2018-07-1310_16_39.png.b324a08fc71d4565cac3cdce4a9e5858.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, 13.07.2018 - 10:18 yazdı:

Merhabalar,

Maalesef belgeler olmadan işlemlere devam edilemeyeceği bildirildi..Yani satın alma belgesinin olması gerekiyor.

488720004_EkranResmi2018-07-1310_16_39.png.b324a08fc71d4565cac3cdce4a9e5858.png

Yani telefon çöp anladığım kadarıyla değil mi ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
melihenes34, 2 dakika önce yazdı:

Yani telefon çöp anladığım kadarıyla değil mi ? 

Cihazın satın alındığı yeri öğrenebilirseniz oradan garanti belgesini talep edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 5 yıl arşivlerinde saklamaları gerekiyor. Bunun haricinde maalesef izlenilecek bir yol yok gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, Şimdi yazdı:

Cihazın satın alındığı yeri öğrenebilirseniz oradan garanti belgesini talep edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 5 yıl arşivlerinde saklamaları gerekiyor. Bunun haricinde maalesef izlenilecek bir yol yok gibi.

Cihazı aldığım kişi beni engelledi adi herif bir daha bulamıyorum maalesef.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaraBatak, 14 dakika önce yazdı:

Adamı bu site sayesinde az önce buldum burada üyeliği varmış

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

merhaba öncelikle geçmiş olsun.

Şu an aynı sorundan elimde 4 adet İ7 128gb cihazlar duruyor.

Çok uğraştık fakat bunun faturadan başka bir çözümü yok.

BTK'nın son yapmış olduğu imei denetlemelerinde malesef değişim gören cihazlar kapatıldı.

Aslında bunda Apple'nda suçu var bir bildirim yapılabilir.

Değişim evrakları malesef işe yaramıyor cihazı alan kişi adına fatura olması gerekli.

İmei ile ne kadar sorgulama yapsanızda boş, Apple bir çok kayıt açtırabilirsiniz fakat olumsuz sonuç alacaksınız.

işin kötü yanı bu cihazlar tekrardan hiç bir şekilde kayıt yapılmıyor.

Cihazı alınan yeri öğrenebilir ve satın alınan firmaya giriş faturasının bir nüshasını isteyebilirsiniz bu birazda iş yerine kalan bişey tabi.

Değişim cihazının imeisi ile'de fazla bilgiye ulaşamazsınız.

Eğer eski imei bilgisi varsa elinizde ücretli sorgulamalar var ordan bakarız hangi firmadan alınmış, Firma dediğim Operatörden veya Genpa KVK vs. olarak .

Bu arada ücretli sorgulamalar var derken sizden bir ücret talep etmiyorum yanlış anlaşılmasın. 

Siz kişiye ulaşamazsanız belki firmaya ulaşarak bir fatura sureti alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!