Jump to content
eko1.3

Cihaz Safe Moda Giriyor, Respring Atıyor, Hangi Uygulama Sebep Oluyor? [CrashReporter]

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar,

11.2-11.3.1 ve 11.4beta1-2-3 için jailbreak çıkalı çok olmadı ve tweakler oldukça hızla güncellenmeye başladı. Jailbreak bekleyenler olarak cihazlarımıza bir çok tweak yüklemeye başladık.

Peki sistemde çökme yaratan tweakleri nasıl bulacağız? İşte burada "CrashReporter" devreye giriyor ve işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. CrashReporter çökme raporlarını bizim okuyabileceğimiz şekilde düzenleyen ve hangi tweak'in bu çökmeye sebebiyet verdiğini gösteren bir yardımcı uygulama.

BigBoss reposundan indirebilirsiniz. 

Repo: http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/

CrashReporter.png.580c08ac63d7cb27f043042ca8fa5ac2.png

Peki nasıl kullanacağız. 

• Uygulamayı açıyoruz. En son ne zaman ve kaç kere çöktüğüne dair bilgiyle çöken uygulamalar sıralanıyor. Son çöken uygulama en üstte olacaktır. AccuWeather'da bir sorun yaşamıştım. Tıkladığımızda En Son çökmenin 11 Temmuz 2018, 13:40'ta olduğu görünmekte. En son çökmeye giriyoruz.

CrashReporter1.thumb.jpg.3960f2ae00d990a9ab0abfe80920a7df.jpg      CrashReporter2.thumb.jpg.4165f777bb534e259179bb171d04a510.jpg

• Çökme raporunda Ana şüpheli görünmemekte ancak "Yüklü üçüncü taraf binary"lerde uygulamalar görünmekte ve üstüne tıkladığınızda uygulamanın tam adı, yapımcıya ulaş, Cydia veya Appstore butonu bulunmaktadır.

CrashReporter3.thumb.jpg.3c3965cf9fba6b3e7b626bb4a5ef886a.jpg      CrashReporter4.thumb.jpg.9f262d4cb5d44ca7fb277b63e6b1aba1.jpg

• Ben bu rapordan çökmenin Anemone'dan kaynaklı olduğunu anlıyorum. Çökme çok sık tekrarlarsa uygulamayı kaldırıp, yapımcıyla iletişime geçebilirim. Ancak beni şimdilik rahatsız eden bir durum olmadığı için kullanmaya devam ediyorum.

Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sorun, sizler için buradayız.

Herkese iyi forumlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!