Jump to content
balky

Amerikadan telefon almak

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Selam dostlar. Kasım ayının ortasında yakın bir arkadaşım amerikadan yanıma gelecek ve gelirken telefon vs isteyip istemediğimi sordu bana. Bu konuda sizlerden de bir fikir almak istiyorum. Şimdi iki düşüncem var. İlki bir tane getirtip (fazla riske girmeden) kendi 7plusumu satıp onu kullanmak.. 

Diğeri fikrim ise 3 adet Xs max 64gb getirtip burada satmak. (belki birini kendime saklayıp 7 plusumu satarım)
telefon 1099$ şu an. bu gün ki kurla 6.730tl ye geliyor hemen hemen. 3 tane aldığımı varsayarsak 20.200 gibi bir rakam tutuyor. 

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/iphone-xs-iphone-xs-max-ve-iphone-xr-turkiye-fiyatlari-belli-oldu-mu-40957575

Bu kaynağa göre tanesine 12bin civarı bir satış fiyatı verilmiş Türkiye için. apple.com.tr ne kadara çıkacak bilmiyorum ama yine de bundan çok çok aşşağıda olacağını düşünmüyorum. 

Sorularım şöyle;

1. Sizce appleın kendi Türkiye sitesinde Xs max ne kadar çıkar?
2. Getirttiğim bu tellerin Turkiyede ki garanti durumları nedir? (bazılari 1 sene uluslar arası garantisi var diyor. Bir başkası da tr de geçerli değil o garanti diyor)

3. Aldığım telleri tahmini ne kadardan satabilirim ve rahat satabilirmiyim? Elimde patlama olasılığı var mı sizce?

Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim herkese.. ,

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiç böyle birşeye girme çünkü aldığın cihazın Türkiye’de garantisi Yok garanti dışı öncelikle burdan kaybettin sonra getirdiğin de satıgın varsayalım birde bu sattın. Telefonları pasaportla açtırman lazım mecbur pasaportlu birine satman lazım ve o sattığın. Kişi de en az pasaportunda 1 ay Türkiye’ye giriş çıkış tarihleri olmazı lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urfali, 3 saat önce yazdı:

Hiç böyle birşeye girme çünkü aldığın cihazın Türkiye’de garantisi Yok garanti dışı öncelikle burdan kaybettin sonra getirdiğin de satıgın varsayalım birde bu sattın. Telefonları pasaportla açtırman lazım mecbur pasaportlu birine satman lazım ve o sattığın. Kişi de en az pasaportunda 1 ay Türkiye’ye giriş çıkış tarihleri olmazı lazım

Yanlış.

10.000 civarı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Garanti için seri numarasını öğrenmemiz gerekiyor. Evet bir model Türkiye'de garanti kapsamı dışında ama Türkiye'de garantisi geçerli cihazlar var.

Elinizde patlamaz. Tahminen Kasım ayında cihazlar Türkiye'de satışa çıkacaktır. 

@At@bey Uğur Abi düşüncen nedir senin?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urfali, 4 saat önce yazdı:

Hocam pasaport olayını yanlış biliyorsun. süre 120 gün yani 3 ay. alan kişiye zaten pasaport kaydı olmadıgını ve bulması gerektigini belirticem. Biraz araştırdım A2101 modelleri için TR de garanti varmış. Onu nasıl aldırıcam abd den onu düşünüyorum şimdi.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hocam pasaport olayını yanlış biliyorsun. süre 120 gün yani 3 ay. alan kişiye zaten pasaport kaydı olmadıgını ve bulması gerektigini belirticem. Biraz araştırdım A2101 modelleri için TR de garanti varmış. Onu nasıl aldırıcam abd den onu düşünüyorum şimdi.:)

Vergiyi unutmayın :) Eyaletlere göre vergi oranları değişiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de garantisi geçerli modellerden temin edilirse kayıt yaptırıp 1 senelik garantiden faydalanabilir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
At@bey, 18 saat önce yazdı:

Türkiye'de garantisi geçerli modellerden temin edilirse kayıt yaptırıp 1 senelik garantiden faydalanabilir

işte tam olarak sorun orda başlıyo benim kafamda da. arkadaşıma garantisi geçerli modeli nasıl buldurucam da aldırıcam :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
işte tam olarak sorun orda başlıyo benim kafamda da. arkadaşıma garantisi geçerli modeli nasıl buldurucam da aldırıcam

İlk yazdığım XS ikincisi XS Max için olan Model Numarası.

A1920 - A1921 bu iki model numarası ABD için üretiliyor. Garanti kapsamında değil.

A2097 - A2101 bu iki model numarası Avrupa ve Asya için üretiliyor. Tahminimce garanti kapsamında olan Model Numaraları.

A2098 - A2102 Japonya için üretiliyor ve garanti kapsamında değil.

A2100 - A2104 Çin için üretiliyor ve garanti kapsamında değil.

Lütfen bu mesaja güvenmeyin. Dersteyim tam bakamadım. Ek olarak mesaj düşeceğim buna.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iPhone Xs Max......A2101

iPhone Xs..............A2097

iPhone x.................A1901

iPhone Xr................------

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eko1.3, 08.10.2018 - 12:49 yazdı:

İlk yazdığım XS ikincisi XS Max için olan Model Numarası.

A1920 - A1921 bu iki model numarası ABD için üretiliyor. Garanti kapsamında değil.

A2097 - A2101 bu iki model numarası Avrupa ve Asya için üretiliyor. Tahminimce garanti kapsamında olan Model Numaraları.

A2098 - A2102 Japonya için üretiliyor ve garanti kapsamında değil.

A2100 - A2104 Çin için üretiliyor ve garanti kapsamında değil.

Lütfen bu mesaja güvenmeyin. Dersteyim tam bakamadım. Ek olarak mesaj düşeceğim buna.

At@bey, 08.10.2018 - 20:59 yazdı:

iPhone Xs Max......A2101

iPhone Xs..............A2097

iPhone x.................A1901

iPhone Xr................------

Cevaplar için çok teşekkürler dostlar.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!