Jump to content
tayfuns

Windows 7 İle Mac OS X Lion Hackintosh Aynı Disk'e Kurulumu Ve Boot Sorununa Alternatif Çözüm!

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Windows 7 ile Mac OS X LİON (Hackintosh)'u Aynı Disk'e ( Bölünmüş Disk'e) Kurmak, Kuramayan Arkadaşların İşine Yarar Umarım

bozulma.png

2 sistemi de aynı harddisk'e kurduğunuzda bu hatayı alıyorsanız yazacağım yöntemi deneyin işinize yarayabilir...

Ben öncelikle harddisk'i 2 veya daha fazla bölüme böldüğümde ( bölümlerin birini Mac OS X (Hackintosh)'a uygun ve diğerini windows'a uygun FAT olarak biçimlendirmeniz gerekiyor ) ben ilk önce windows 7 kurup daha sonra diğer bölüme Mac OS X (Hackintosh)'u kuruyorum tabi sistem direk windows 7 ye yöneliyor ve yukardaki resimdeki hatayı veriyor.Ben bu sorunu şu şekilde çözdüm.

Forumda 10.7 Bölümünde mustafaeren'in: http://www.iphoneyardim.net/10_7_x_lion/29387-efi_cd_10_7_lion_retail_kurulum_rehberi_macos_-_usb_gerekmez.html paylaştığı konuda EFİ Lion boot cd var bunu indirip cd ye yazdırın, daha sonra sistem direk windows 7'yi gördüğü için Mac OS X (Hackintosh)'u görmeyecektir. Oluşturduğunuz EFİ CD'si ile sistemi başlatın Mac OS X (Hackintosh)'u bu cd yardımıyla açın sisteme girin Oluşturduğunuz EFİ CD'si içerisinde CHAMELEON mevcut bir tanesini Mac OS X (Hackintosh) yüklü disk'e kurun kurulumdan sonra sistemi yeniden başlatın. CHAMELEON kurduğunuz için şimdi windows 7 ve Mac OS X (Hackintosh) bölümlerini göreceksiniz. Bu adımdan sonra Mac OS X (Hackintosh) bölümüne sorunsuz girmeniz gerekiyor. Tekrar sistemi yeniden başlatın ve bu sefer windows 7 bölümüne girin yukardaki resimdeki hatayı verecek daha sonra windows 7 kurulumu yaptığınız disk'i takıp sistemi yeniden başlatın ön yükleme için tuşa basın aşağıdaki resimdeki gibi

kurulum ekranına geldiğinizde;

onarma.jpg

disk'i onara basın sisteminizi onaracak onarım bitince sistem baştan başlayacak ve 2 bölüme de artık sorunsuz şekilde girebileceksiniz...

umarım işinize yarar...

Emeğinden ve Yardımlarından dolayı mustafaerene teşekkür ediyorum

tarihinde KemalALKIN tarafından düzenlendi
Windows 7 İle Mac OS X Lion Hackintosh Aynı Disk'e Kurulumu Ve Boot Sorununa Alternatif Çözüm!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler. Resimler için küçük bir düzeltme yaptım müsaadenle ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bilgi için teşekkürler. Resimler için küçük bir düzeltme yaptım müsaadenle ;)

ne demek hocam müsade sizin :) bu şekilde daha iyi oldu :) umarım arkadaşların işine yarar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Windows 7 ile Mac OS X LİON (Hackintosh)'u Aynı Disk'e ( Bölünmüş Disk'e) Kurmak, Kuramayan Arkadaşların İşine Yarar Umarım

bozulma.png

2 sistemi de aynı harddisk'e kurduğunuzda bu hatayı alıyorsanız yazacağım yöntemi deneyin işinize yarayabilir...

Ben öncelikle harddisk'i 2 veya daha fazla bölüme böldüğümde ( bölümlerin birini Mac OS X (Hackintosh)'a uygun ve diğerini windows'a uygun FAT olarak biçimlendirmeniz gerekiyor ) ben ilk önce windows 7 kurup daha sonra diğer bölüme Mac OS X (Hackintosh)'u kuruyorum tabi sistem direk windows 7 ye yöneliyor ve yukardaki resimdeki hatayı veriyor.Ben bu sorunu şu şekilde çözdüm.

Forumda 10.7 Bölümünde mustafaeren'in: http://www.iphoneyardim.net/10_7_x_lion/29387-efi_cd_10_7_lion_retail_kurulum_rehberi_macos_-_usb_gerekmez.html paylaştığı konuda EFİ Lion boot cd var bunu indirip cd ye yazdırın, daha sonra sistem direk windows 7'yi gördüğü için Mac OS X (Hackintosh)'u görmeyecektir. Oluşturduğunuz EFİ CD'si ile sistemi başlatın Mac OS X (Hackintosh)'u bu cd yardımıyla açın sisteme girin Oluşturduğunuz EFİ CD'si içerisinde CHAMELEON mevcut bir tanesini Mac OS X (Hackintosh) yüklü disk'e kurun kurulumdan sonra sistemi yeniden başlatın. CHAMELEON kurduğunuz için şimdi windows 7 ve Mac OS X (Hackintosh) bölümlerini göreceksiniz. Bu adımdan sonra Mac OS X (Hackintosh) bölümüne sorunsuz girmeniz gerekiyor. Tekrar sistemi yeniden başlatın ve bu sefer windows 7 bölümüne girin yukardaki resimdeki hatayı verecek daha sonra windows 7 kurulumu yaptığınız disk'i takıp sistemi yeniden başlatın ön yükleme için tuşa basın aşağıdaki resimdeki gibi

kurulum ekranına geldiğinizde;

onarma.jpg

disk'i onara basın sisteminizi onaracak onarım bitince sistem baştan başlayacak ve 2 bölüme de artık sorunsuz şekilde girebileceksiniz...

umarım işinize yarar...

Emeğinden ve Yardımlarından dolayı mustafaerene teşekkür ediyorum

cok guzel bir konuya deyinmissin tebrikler yalniz. gecenlerde basina gelen birseyi bende ekleyim bunun eltina..

su terminalden giripde dual boot icin kod lar varya ben onlari harfiyen ayni sekilde yaptim onu yapana kadar aslinda hic birsey yoktu

ne guzel chameleon ekraninda sag sol seciyordum sistemleri dedim bir hikmet vardir bunuda deneyeyim

sonra boyle bir siyah ekranda kaldi benimde aklima ilk bu gelmisti artik tecrube oluyor kac sefer denediysem bu siyah ekrandan kurtulamadim.

bilginize.. mecbur yine win 7 bir hdd ye lion 1 hdd ye kurdum bendeki maksatta deneyip deneyim almakti hdd sikintisindan degil yani...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mustafa abimizin anlatımına alternatif bir çözüm yolu olmuş ve daha alışıldık windows dvd'si üzerinden görsel olarak olduğundan daha çok kişi kolaylıkla yapar. Teşekkür ederim konu için :).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mustafa abimizin anlatımına alternatif bir çözüm yolu olmuş ve daha alışıldık windows dvd'si üzerinden görsel olarak olduğundan daha çok kişi kolaylıkla yapar. Teşekkür ederim konu için :).

umarım bu gibi sorunlar yaşayan arkadaşların işine yarar. konu başlık düzeltmesi yapmışsınız hocam :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
umarım bu gibi sorunlar yaşayan arkadaşların işine yarar. konu başlık düzeltmesi yapmışsınız hocam :)

Evet bir mahsuru yok inşallah :) daha anlaşılır olsun dedim. :) Bir mahsuru varsa eski haline alınız ancak böylede anlamlı oldu değil mi? :) Valla güzel deneyim yaşamışsınız ve anlatım yapmışsınız :) Tekrar konunuz için teşekkürler.

Saygılar:

KemalALKIN

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Evet bir mahsuru yok inşallah :) daha anlaşılır olsun dedim. :) Bir mahsuru varsa eski haline alınız ancak böylede anlamlı oldu değil mi? :) Valla güzel deneyim yaşamışsınız ve anlatım yapmışsınız :) Tekrar konunuz için teşekkürler.

Saygılar:

KemalALKIN

olur mu öyle şey hocam :) daha iyi olmuş bu şekilde bende bu forumda başta mustafaeren olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, saygılar bizen :) konu başlığı iyi olmuş tekrar teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
olur mu öyle şey hocam :) daha iyi olmuş bu şekilde bende bu forumda başta mustafaeren olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, saygılar bizen :) konu başlığı iyi olmuş tekrar teşekkür ederim...

:) Eyvallah kardeşim/arkadaşım/abim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun güzel kardeşim benim kaç gündür bu sıkıntıyı yaşıyorum hep yabancı forumlarda geziniyordum sonunda bu konuyu buldum hemen vakit kaybetmeden deniyorum çok çok çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vistada calisiomu

Sent from my Jailbroken iPhone 4 using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam laptopuma mac kurmak istiyorum 1 yıldır... çok kez denedim bi çok forumdan bir çok yöntem ve iatkosv7 ıvır zıvır hepsini indirdim dvdye yazdım.. denilenlerin hepsini yaptım ama sistemim açılmadı hiç.. bu uğurda yaklaşık 15 dvd ve 90 gb lık indirmelerim ve zamanım gitti... elde var sıfır... costumize seçeneği ayrı bi olay zaten... bu meselede ne oluyo ne bitiyo gerek teorik gerek teknik yardımlarınızı bekliyorum..eğer yardımcı olurum derseniz size sistem özelliklerimi gönderirim.. e-posta adresime (tk.061.eem@hotmail.com) mesaj atmanız yeterli olacaktır... şimdiden teşkkür ederim..

ha bu arada indirme sebebim ise garage band i gibi birçok programa ihtiyacım oluşu ve tabiki tasarım sadeliğidir...

sağlıcakla... tugay kahya...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!