Jump to content
Ares48

14 Nolu Hata

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Dün İPhone'umu güncellemek istedim. İndirdi falan güncellemeyi başlattı. Hata verdi İtunes ve USB işareti çıktı. Sonra bari "Geri Yükle'den yükliyim" dedim. Bi yerde tıkandı kaldı sonra 14 Nolu hatayı verdi. Antivirüsü sildim güvenlik duvarını kapadım aynı hata nasıl çözebilirim. Çok acil. Ayrıca yedekdeki tel nolarıda çok gerekli.

Şuanda bir daha deniyorum. Belki 10. denemem. Kısaca Telefonumu eski haline döndürmek istiyorum. güncellemeden önceki son haline.

Telefon İPhone 3GS

Lütfen yardım edin.

Sorunum buydu fakat başka birinin bilgisayarındaki İtunes ile kurtarmayı deneyince oldu. Sonra kendi İtunesimden yedeklerimi geri aldım. Fakat siz benim yaptığım gibi bir uzmandan yardım alın.

Bu arada yardım eden tüm arkadaşlara teşekkürler.

tarihinde Ares48 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hatayı itunes üzerinden güncellerken mi,yoksa shift+geri yükle ile yaparken mi alıyorsunuz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sadece 14 ve İtunes üzerinden "Geri Yükle"ye basıyorum. İlk açıldığında "Kurtalıcak İphone" falan diyor evet diyorum. Sonra "Geri Yükle" butonuna basıyorum. Bi şeyler yapmaya çalışıyo İtunes. Sonra İphone'de bi kutucuk dolmaya başlıyor. Kutucuk bir yerde takılıyor. Bir süre sonra "14 Nolu Bilinmeyen Hata" çıkıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle...

İşletim Sistemin:.....

Cihazın: 3Gs

iOS:...

Simkilit Durumu:.....

Bunlara yazacağın cevaba göre, yardımcı olmaya çalışalım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

14 hatası firmwarenin bozuk olduğunun işareti olabilmektedir...

Firmwareyi başka kaynaktan indirip tekrar deneyin...

Download iOS Firmware

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu program ne işe yarar. YAni İtunesim mi bozuk? Ve indirirsem Yedeklerim gidermi? Bilgi sahibi değilim. Kısaca bir anlatır mısınız?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
14 hatası firmwarenin bozuk olduğunun işareti olabilmektedir...

Firmwareyi başka kaynaktan indirip tekrar deneyin...

Download iOS Firmware

Simkilit durumunu bilmiyorsan, telefondan olmamak için tecrübeli birinden yardım istesen iyi olur.

Çünkü, son Versiyon 5.0.1 ve simkilitli ise cihazın, iPad basebandi yüklemeden kullanamama ihtimalin var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İtunes ile telefona yükleyeceğiniz firmware yani....

Hangi sürümü restore ediyorsanız onu indirip yükleyeceksiniz.

Tabi telefonunuz simkilitli ise,custom firmware yükleyin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Simkilit derken ilk babam Turkcell'den aldı. Bir hattın üstüne. Sonra İphone 4 alınca bana verdi. Yani yeniyim İphone hakkında.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Simkilit derken ilk babam Turkcell'den aldı. Bir hattın üstüne. Sonra İphone 4 alınca bana verdi. Yani yeniyim İphone hakkında.

Tamam.

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Burdaki ipsw dosyasını sil. Sonra cihazı bilgisayara tak. Yeniden işletim sistemi dosyasını indirecek iTunes. ve cihazı restore edecek.

Almış olduğun Backup lar hiçbir şekilde sen silmediğin sürece silinmez. Merak etme.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

NFS Arkadaşımızın dediği aynen doğru bende hayatımda ilk defa 4.2.1 den 5.1.1 e geçerek jailbreak yapmış oldum hemde şu nehlet gevey korkusuna rağmen ilkin hep bu hatayı hata (14) aldım. Taki NFS nin bu uyarısını görene kadar. Hemen yeni firemware üzerinden tekrar denedim nemi oldu işlem tamam ve ben uçuyorum. Teşekkürler NFS :)))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rica ederiz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iPhone 4 var elimde. 5.1.1 sürüm yüklü sim kilitli.

firmware indirdim. Redsnow 0.9.14b2 kullanarak custom fw hazırladım. aynı redsnowu kullanarak pwned dfu moda girdim. itunes'u açıp shift+restore yaparak baseband yükseltmeden restore etmeye çalıştım. 3 kere denedim üçünde de 14 nolu hatayı verdi. her seferinde firmware'i başka siteden indirdim. ayrıcaa orjinal data kablosu kullanıyorum. iTunes güncel. host dosyasında sıkıntı yok. Hiç ellenmemiş. Sizce sorun ne olabilir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!