Jump to content
KemalALKIN

Genel Olarak Seçilmesi/Kurulması/Olması Gerkeken Sürücülerin/Kextlerin Liste & Açıklamaları

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Genel Olarak Seçilmesi/Kurulması/Olması Gerkeken Sürücülerin/Kextlerin Liste & Açıklamaları

NOT: İSTER MULTIBEAST İSTERSENİZDE IATKOS BENZERİ BİR DVD İLE VEYA OSX86.NET GİBİ BİR SİTEDEN TEDARİK EDEREK BUNLARI KURABİLİRSİNİZ.

Buradaki ismi geçen sürücülerin/kextlerin ekran görüntüsünü sizlerle paylaşayım yani bunları kurmuş oluyorsunuz.

Resim:

2 Resim Yükleme Sitesindende Veriyorum. Resim Tekrarı Olarak Sayılmasın :).

imageshack.us

genelolarakseilmesikuru.png

hizliupload.com

di-XBLL.png

1- Drivers & Bootloaders -->> Kexts & Enablers = Disk = IOAHCIBlockStrogeInjector [Eğer jmicron gibi ekstradan bir özelliğiniz varsa onuda seçin] [bu HDD/Sabit Disk/Hard Disk sürücüsüdür. HDD Chipset sürücüsüde diyebiliriz. Buda lazımdır.]

2- Drivers & Bootloaders -->> Kexts & Enablers = Miscellaneous = ElliottForceLegacyRTC [Veya RTC] [bIOS CMOS yani ayarların sıfırlanmasını engeller ve reset sorunlarınıda engellemiş olur] , EvOreboot [Yeniden başlatma veya reset sorunlarını giderir] , FakeSMC [Anakart sürücüsü diyebiliriz. Mac OS X ' e Apple makinedeki SMC faktörü varmış gibi yanıltma sağlar ve bel kemiğidir]

3- Drivers & Bootloaders -->> Kexts & Enablers = Miscellaneous = FakeSMC Plugins [Plugin varsa seçin bunlar ısıları ve fan hızlarını birde voltaj değerlerini görebilmesini sağlar] = Motherboard Plugins , NVIDIA Plugin [AMD/Ati ekran kartınız varsa AMD Plugin eğer Intel iseniz veya bu kext yoksa bunu seçmeyiniz]

4- Drivers & Bootloaders -->> Kexts & Enablers = Miscellaneous = NullCPUPowerManagement [Kısaca CPU hatasından dolayı bilgisayarı açamazsınız ancak bu sürücü olunca o IntelCPUPowerManagment.kext sorununu atlamayı sağlar yani yoksayar ve sistem açılır] , PS/2 Keyboard/Mice and Trackpads [PS/2 türünden/modelinden klavye fare vb. şeylerin çalışmasını ve tanınmasını sağlar. [Laptoplardaki Trackpad yani parmakla kontrol edilen fare kısmınıda aktif eder]

5- Drivers & Bootloaders -->> Kexts & Enablers = Network = Lnx2Mac's RealtekRTL81xx Ethernet v0.0.90 [bu benim ses kartı modelimdir. Bu sürücüyü kendinize göre olan varsa onu seçerek değiştirmiş olun yani bunu seçmeyin kendinizinki varsa seçin eğer yoksada hiç seçmeyin. Realtek RTL81xx yani 8168 veya 8111 gibi başı 81 son iki rakamı farklı olan bütün modellerde çalışır]

Buradaki ismi geçen sürücülerin/kextlerin ekran görüntüsünü sizlerle paylaşayım yani bunları kurmuş oluyorsunuz.

Resim:

2 Resim Yükleme Sitesindende Veriyorum. Resim Tekrarı Olarak Sayılmasın :).

imageshack.us

genelolarakseilmesikuru.png

hizliupload.com

di-XBLL.png

NOT: İSTER MULTIBEAST İSTERSENİZDE IATKOS BENZERİ BİR DVD İLE VEYA OSX86.NET GİBİ BİR SİTEDEN TEDARİK EDEREK BUNLARI KURABİLİRSİNİZ.

Saygılar;

KemalALKIN

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emeğine sağlık bayağı yazmışsın

Teşekkür ederim umarım faydası olur sizlere :)...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Kemal bey benım ilk lion deneyımım oluyor retial lion kurdum bılgısayarıma ancak driver konusunda yardıma ihtiyacım var.

Asus P5g41T-m lx

nvidia 7200gs

bunların driver larını nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhaba Kemal bey benım ilk lion deneyımım oluyor retial lion kurdum bılgısayarıma ancak driver konusunda yardıma ihtiyacım var.

Asus P5g41T-m lx

nvidia 7200gs

bunların driver larını nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.iphoneyardim.net/genel_bilgiler/47019-hackintosh_icin_gerekli_temel_siteler_surucu_cozum_anlatim_vb_ingilizce_malesef.html

buradaki sitelerden aratırsınız

not: anakart olarak değil anakarttaki ses ethertnet kartı gibi bileşenleri aratacaksın! = alc662 ses kartı gibi..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben sadece FakeCMC'yi kuruyorum sistem sorunsuz çalışıyor yine'de diğerlerinide kurmam gerekiyormu acaba ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ben sadece FakeCMC'yi kuruyorum sistem sorunsuz çalışıyor yine'de diğerlerinide kurmam gerekiyormu acaba ?

Açıklamalardaki sorunlar yok ise tabiki böyle devam edin. Sıkıntı yaşarsanız sonradan kurabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

merhaba

lion montain 10.8.0 sorubsuzca kurdum herşey normal çalışıyor

wifi hariç ne yaptıysam bir türlü çalışmıyor

wifi tanımı Intel® Centrino® Advanced-N 6200 AGN

konu hakında bana yardımcı olabilecek arakadaşlara şimdiden teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merhaba

lion montain 10.8.0 sorubsuzca kurdum herşey normal çalışıyor

wifi hariç ne yaptıysam bir türlü çalışmıyor

wifi tanımı Intel® Centrino® Advanced-N 6200 AGN

konu hakında bana yardımcı olabilecek arakadaşlara şimdiden teşekkür ederim

intel wifiler çözümsüz sürücü olsa bile çalışmıyorlar yani çözüm ya wifi çipset değişimi yada usb wifi...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dostum sana uzuuun bir soru ;)

ben sistemimde 10.8.2 kurdum herşey sorunsuz maşallah pc canavar gibi ama eskiden FakeSMC Plugins Motherboard Plugins , NVIDIA Plugin seçerdim ısı değerleri çıkıyordu istat menus ta, ama 10.8.2 ile kurduğumda elma ekranında ha bile çember dönüyor açılmıyor sadece -x -v ile açılıyor nekadar yol varsa hepsini denedim ama açılmıyor mecbur format atıydım şimdi temiz sistemime bunları kurmaya çekiniyorum sence ne yapmam gerekiyor...

soru güzel cevabıda güzel olacak inşallah...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dostum sana uzuuun bir soru ;)

ben sistemimde 10.8.2 kurdum herşey sorunsuz maşallah pc canavar gibi ama eskiden FakeSMC Plugins Motherboard Plugins , NVIDIA Plugin seçerdim ısı değerleri çıkıyordu istat menus ta, ama 10.8.2 ile kurduğumda elma ekranında ha bile çember dönüyor açılmıyor sadece -x -v ile açılıyor nekadar yol varsa hepsini denedim ama açılmıyor mecbur format atıydım şimdi temiz sistemime bunları kurmaya çekiniyorum sence ne yapmam gerekiyor...

soru güzel cevabıda güzel olacak inşallah...

5.1.1 sürümlü en sonki multibeast hoşuma gitmedi kextleri sildiler baya ve fakesmc yenilendi genel anakart vb plugin eklendi ancak bende göstergeleri çalıştırmadı bende 5.0.2 sürümündekilere devam ettim sen en fazla 5.0.2 sürümündekileri kullan

eğer güncel bişi gerekirse sadece fakesmc ye dokunmadan 5.1.1 gibi üst sürümlerden bişiler temin edebilirsiniz :)...

not: oemsbios plugin var ise sil... bende geçen formatta bişi yapmadı ama sonrakinde açmadı :D.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5.1.1 sürümlü en sonki multibeast hoşuma gitmedi kextleri sildiler baya ve fakesmc yenilendi genel anakart vb plugin eklendi ancak bende göstergeleri çalıştırmadı bende 5.0.2 sürümündekilere devam ettim sen en fazla 5.0.2 sürümündekileri kullan

eğer güncel bişi gerekirse sadece fakesmc ye dokunmadan 5.1.1 gibi üst sürümlerden bişiler temin edebilirsiniz :)...

not: oemsbios plugin var ise sil... bende geçen formatta bişi yapmadı ama sonrakinde açmadı :D.

oemsbios bende yok birde multibest 5.1.2 çıktı denesekmi acaba. yada en iyisi farklı bir hddye kuru denemeleri orda yapayım şimdiki sistemim çok stabil bozulmasın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

multibest 5.1.2 ile motherboard plugin tek kalmış diğerlerini kaldırmışlar. moherboard plugin kurdum smbios 9,1 kurdum şimdi herşey normal ısı değerleri fan rpm herşey çıkıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
multibest 5.1.2 ile motherboard plugin tek kalmış diğerlerini kaldırmışlar. moherboard plugin kurdum smbios 9,1 kurdum şimdi herşey normal ısı değerleri fan rpm herşey çıkıyor.

Ben hwmonitor kullanıyorum ufacık bişi :D. Bunda gösterenler eskisi :D. 5.1.2 denemedim :D.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
öğrenmeye hevesli insanlar, yardılarınızdan dolayı size teşekkür ediyor.

eyvallah kardeş :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!