Jump to content
hanzalayuksel

fan devir sayısı yüksek olanlara saçma bir tavsiye...

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

arkadaşlar belki komik gelebilir ama benim imzamdaki sistem full sistemdir fakat tek sorunu yüksek devirli fan çalışmasıydı bugün pilini çıkardım pilsiz kullandım elektrikte... sonradan pilini taktım makinayı yeniden açtım elektrik kablosunuda bağladım ... ve fan sesi en düşük seviyede ses bile çıkmıyor desem yeridir. zaten bu fan seviyesinin yüksek olması mac osun elektrik enerjisini orantılı dagıtmamasından oluyormuş bu şekilde saçma şekilde düzeldi sizde deneyebilirsiniz belki tutar....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Peki bu yöntem tethered mi untethered mi ? :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arkadaşlar belki komik gelebilir ama benim imzamdaki sistem full sistemdir fakat tek sorunu yüksek devirli fan çalışmasıydı bugün pilini çıkardım pilsiz kullandım elektrikte... sonradan pilini taktım makinayı yeniden açtım elektrik kablosunuda bağladım ... ve fan sesi en düşük seviyede ses bile çıkmıyor desem yeridir. zaten bu fan seviyesinin yüksek olması mac osun elektrik enerjisini orantılı dagıtmamasından oluyormuş bu şekilde saçma şekilde düzeldi sizde deneyebilirsiniz belki tutar....

Evet gayet saçma ama 2 dakika oldu pilini çıkartalı ve şu anda değerler 70 ten 60 a indi :D :D:D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Battery ve CPU Power Management kextleri bir nebze de olsa fan ile alakalı yüksek devir sorunlarında faydalı olabiliyor, özellikle Voodoo olanlar. Bu işlemi yaparak aslında direkt batarya çıkarılıp yeniden takıldığında şarj nedeniyle laptopta biriken statik elektrik yüklenmesinin de önüne geçilmiş oluyor, o kadar da saçma değil yani ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Boşuna demedik hackintosh deneme yanılma işidir ilham edildi herhalde bana :) vallah 70 derecen 60 dereceye inmek baya güzel olmuş yani... ben vodo batery veya powermanagement kullanmıyorum çündü dsdt olayı çözüyor ... sıcaklık 43 derece oyun oynarken 60 doğru çıkıyor ... arada bir pili çıkarıp takmak gerekir herhalde :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o proğramların giç biri işe yaramıyordu benim eski makinamda işe yaramadı... şuan fan sorunum yok tam bir macbook pro oldu hp probook :) sadece pili çıkarıp taktım ... fan sıfırlandı sanki ısı derecesi 37 43 arası değişiyor... oyun oynayınca hızlanıyor fan o da sıcaklık 60 ı buluyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar, MAC sisteme fan programları yüklemek önerilmiyor her ne kadar piyasada 1-2 program olsa da. Fan kontrol zaten sisteme entegrelidir, sistemin ne istediğini yine sistem bilir biz her ne kadar daha sessiz çalışsın istesek de. Fan programlarından ziyade donanımınızın güncel tutmanız ve ornegin Cocktail gibi bakım onarım ve Clean My MAC tarzı çöp dosya temizleyicisi kullanmanız. (Ccleaner da öneririm) sistemi zaten kullanabileceğiniz optimum noktaya getirecektir. Tabii su da var; kendinize güveniyorsanız Laptop'in alt kasasını çıkartıp dış fırçası veya o press sprey tarzı birşeyle fandaki toz, zibil ne varsa alın.

Tapatalk kullanılarak iPhone'umdan gönderildi.

tarihinde engineer79 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!