Jump to content
hanzalayuksel

En İyi Hackintosh Dizüstü Bilgisayarlar

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

The 6 Best Hackintosh Laptops of 2012

yukardaki adreste en iyi 6 tane hackintosah laptop marka modeli ve kurulum yönergeleri vardır. almak isteyen veya elinde olan varsa yardımcı olunabilir. saygılar.

Ben illa mac os kullanmak istiyorum diyen arkadaşlar için tavsiyem hp probook 4230s 4430s 4530 4730s serilerinden bir bilgisayarı tercih etmeleri. sistem full olarak çalışıyor ve kext filan ile uğraşmanıza gerek yok. sistem sandy bridge oldugu için ekran kartlarından sadece intel hd 3000 kullanabiliyorsunuz ki buda çok yüksek performanslı oyunlar dışında çoğu proğramda işinizi görecektir. sistem 3 saniyede kapanmakta 1 dakikada açılmakta pil kullanımı windowstaki gibi stabil ilerlemektedir.

[ATTACH]9274[/ATTACH]

HP PROBOOK 4530S VEYA DİĞER MODELLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ

FİYAT : 1300 -1500 TL ARASIDIR.

Processor Intel Core i3 veya i5 veya i7 (2.10 GHz, 3MB cache, Dual Core)

Chipset Mobile Intel HM65 Express

Display 15,6 veya 17,3 1366*768 veya 1920*1080 dpi

WebCam 720p HD integrated webcam

Memory 4Gb DDR3-1333

Graphics AMD Radeon HD 6470M with 1 GB dedicated GDDR5 video memory

Audio SRS Premium Sound, Stereo Speakers

Hard drive 640Gb 5400rpm

Optical Drives 8x DVD+RW

Communication LAN (Ethernet 10/100/1000)

Wireless Atheros 802.11b/g/n and Bluetooth 3.0 + HS Combo

Ports 4 USB 2.0, VGA, mic in, line out, HDMI 1.3, AC power, RJ-11, RJ-45

Slots 1 ExpressCard/34 slot, Media Card Reader

Battery Type Li-ion battery

post-70219-13786391443753_thumb.jpg

tarihinde KemalALKIN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başlığı Türkçe dile göre düzenle ve içeriğe biraz bilgi ekle lütfen arkadaşım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Woow ! :) benim bilgisyarımdada yüklenibiliyormuş :D bende bir zamanlar yüklemiştim bilgisayara ama sildim malesef :( ne şansızlık ama ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-)HP ProBook 4530s ($500-$950)

2-)HP ProBook 4430s ($600-$700)

3-)HP ProBook 4730s ($950-$1100)

Probook: tonymacx86 Forum • View topic - Guide for Installing Lion on the 4530s Version 3

4-)Acer Aspire 5750G ($550-$830)

5-)ASUS G53Jw ($1600)

6-)ASUS G73Sw ($1300-$1600)

tonymacx86 Forum • View topic - G73SW/G74SW with speedstep/backlit kb/Atheros 9285/GTX 460

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu ve içeriğe ekleme yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Güzel bir konu. Bu arada başlığı bende düzelttim çünkü malum sitemizde yöneticiler dışındakiler düzenleme yapınca değişmiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba hackintosh sevdam üzerine araştırmalar yaparken bu forumu buldum ve teşekkür ediyorum sizlere. 1300 1400 tv civarlarında bütçem var mac os x te yükleyebilecegim bir laptop arıyordum ki bu konuyu gördüm. en iyi 6 hackintosh laptopunu. öncelikle probook 4530s kullanan @hanzalayuksel arkadaşım bir sıkıntı yok değil mi? oyun oynayan bir insan değilim internet film photoshop indesign illustrator web tasarım işleri ile uğraşacağım bunlarda intel hd 3000 işimi görür mü? hdmi çıkışını görüyor mu? olurda windows yüklersem ekran kartı başımı ağrıtır mı? ati olan. 64 bit çünkü.

lenovo z570 düşünüyordum bir arkadaş yüklemiş ben i5 li olan versiyonunu düşünüyorum tabi.

başka 1300 1400 tl fiyatlı laptoplardan hangilerine yükleyebilirim acaba tek ekran kartlı bir model olursa sanki daha iyi olur performans açısından da ama biryandan da apple bile birçok macbook unda hd 3000 i kullanıyor.. onlardaki kadar performanslı çalışıyor mu? ablamda probook 4320s var metal kasa çok sağlam 4530s te sanırım metal kasa güzel duruyor. birde birkaç model var ekran kartları değişik 6490 veya 7470 mi ne bunların sadece ekran kartları değişiktir değil mi zaten atiyi de görmedigine göre bir sorun işgal eder mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bu ne arkadas elmayi dalindan koparip armut agacina eklemeye benziyor...:-)

Hayrına para dağıtırsanız bizimde gerçek bir elma ile ağacımız olur değil mi ama :D? :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bu ne arkadas elmayi dalindan koparip armut agacina eklemeye benziyor...:-)

walla İsaac New-ton gibi kafamiza "Elma" dusmedi ki bizde meshur olalim :)) kurtlu murtu idare ediyoz iste :))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar asusN55SF ye imzamda ozellikleri var mac kurabilirmiyim bu pc ye?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadaslar asusN55SF ye imzamda ozellikleri var mac kurabilirmiyim bu pc ye?

imzanda birsey goremiyorum ama soyle bir baktim kesinlikle cift ekran karti vardir.. intel hd ile kullanirim ben diyor isen dene derim tabi wifi ve ethernet kartinin uyumluluguda onemli etkenlerden biri..

kolay gelsin..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
imzanda birsey goremiyorum ama soyle bir baktim kesinlikle cift ekran karti vardir.. intel hd ile kullanirim ben diyor isen dene derim tabi wifi ve ethernet kartinin uyumluluguda onemli etkenlerden biri..

kolay gelsin..

Ozellikleri soyle i72670qm iki ekran karti intel hd3000 ile nvdia gt555m 2gb 8gb ram 750gb hdd full hd panel atheros wifi ve ethernet bilinmesi gereken baska ozellik varsa yazayim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozellikleri soyle i72670qm iki ekran karti intel hd3000 ile nvdia gt555m 2gb 8gb ram 750gb hdd full hd panel atheros wifi ve ethernet bilinmesi gereken baska ozellik varsa yazayim

wifi, ethernet anladik ama bunlarin modeli ney forumda arastir everest ile donanim ozelliklerinin raporu al, oradan bir bakalim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!