Jump to content
Tra4nce

Absinthe UNTETHERET jailbreak ( 5.1.1)

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Simkilitli telefonu olan arkadaslar baseband yükseltmeden ilköncelikle redsn0w ile custom hazırlayın sonra ireb r5 ile telefonu dfu moda alın. daha sonra itunesi açın shift restore ile masaustune gelen bb ile baslayan firmwareı gösterin yükleme işlemi bitince redsnow ile install cydia yapın daha sonra da just boot yaparsınız en sonunda tel açılınca da cydiadan Rocky Racoon rogramını yükleyin

Adım: 1

Absinthe v.2.0.4 versiyonunu bilgisayarınıza indirin…

Adım: 2

İndirilen dosyayı klasöre çıkarın

29744281.png

Adım: 3

absinthe-win-2.0.4.exe iconuna çift tıklayarak açın. Mac kullananlar .dmg olana tıklayacak

18041000.png

Adım: 4

absinthe win adında yeni bir klasör oluşacaktır.

24011458.png

Adım: 5

Yeni açılan klasördeki absinthe-win.exe ye tıklayın

Adım: 6

80560143.png

Adım: 7

Daha sonra cihazınızı USB ile pc ye bağlayın şifre falan varsa cihazda onu kaldırdığınızdan emin olun.

33083574.png

Adım: 8

Başlamak için Jailbreak yazan yere basın

33083574.png

Adım: 9

Ekrandaki çubuk dolduğunda Done Enjoy ibaresi gelecek

123tbf.png

Adım: 10

Bir kaç dk içinde springboardda Cydia ikonu belirecek.

141c.png

------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- --------------------------

WINDOWS 5.1.1 UNTETHERED JB ABSINTHE V2.0.4

>http://www.youtube.com/watch?v=aWM9ExlAPiU&list=UUF9-JngqznvAsiF2yZbeY8g&index=1&feature=plcp

10.8 MOUNTION LION 5.1.1 UNTETHERED JB ABSINTHE V2.0.4

>https://www.youtube.com/watch?v=kvH0XNUlqI0

-------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- --------------------------

waiting for process hatası alanlar

Eğer cihazınızı kendi içinden güncellediyseniz sorun veriyor.

İtunes üzerinden firmware indirip güncelleyin.

>https://www.youtube.com/watch?v=DCPKhnn9ygI

-------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- -------------------------- --------------------------

Arkadaslar tum icerigi ve ayarlari ilk once sifirlamayi chronic dev team kendi sitesinde belirtiyor,

nedeni ise VPN, sifre vs cihazda kalmasin ki jailbreak sorunsuzca cihaza yuklenebilsin diye.

Tum icerik ve ayarlari silmeden islemi gerceklestirirseniz hatalar olabilir.

Absinthe 2.0 sadece ve sadece iOS 5.1.1 yuklu cihazlari jailbreak yapiyor.

5.1 yuklu olanlar 5.1.1'e yukseltemeden denerlerse basarisiz olurlar haliyle.

5.1.1 HARİCİ OLANLAR RESTORE ETMEDEN DENEMESİN. !!!!

ÖNCE RESTORE SONRA 5.1.1 UPDATE SONRA JAILBREK !!!!

Windows Download

Mac Download

Desteklenen Cihazlar

iPhone 3Gs

iPhone 4

iPhone 4 CDMA

4S iPhone

iPad 1

iPad 2 Wifi

iPad 2 GSM

iPad 2 CDMA

iPad 3 Wifi

iPad 3 CDMA

iPad Küresel 3

iPod 3G

iPod 4G

Apple 2

Henüz Test Edilmemiş Modeller

iPad 2 Wifi, R2

Desteklenmeyen Modeller

Apple 3

Bu yöntemle Apple TV 3 haricindeki tüm cihazlar için 5.1.1 sürümünü Untethered Jailbreak yapabilirsiniz.

Cihazları sim kilitli olanlar kesinlikle direkt olarak 5.1.1 sürümünü yüklemesinler. Baseband koruyarak sürüm yükseltme yöntemleri için bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Cihazlarını restore edecek arkadaşlar, cihazları için uygun olan 5.1.1 sürümünü İndirme Merkezi' nden indirebilirler.

Restore sırasında iTunes' in son sürümünü kullanmak olası hataları engelleyecektir.

Jailbreak işlemi sırasında hata alan arkadaşlar, cihazlarını tekrar restore ederek ve herhangi bir backup dosyasını geri yüklemeden jailbreak işlemini yeniden denemelidir.

​Bundan önceki sürümde olduğu gibi Absinthe'in kullanımı gayet basittir. Cihazınızı jailbreak yapmak için DFU mod'a almanız gerekmez. Cihazınızı bilgisayara bağlayıp Jailbreak butonuna basmanız yeterli.

iOS 5.1.1 Tethered Jailbreakli cihaz kullanıcıları iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak'e çevirmek için Cydia'da "Rocky Racoon 5.1.1 Untether" paketini kurmalıdırlar.

>https://www.youtube.com/watch?v=LYgLABIE0aM

tarihinde NFS tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuya başlıkla alakasız mesajlar atılması halinde konu yoruma kapatılacaktır. Önemle uyarıyorum. Sevgiler saygılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

HackInTheBox konferansında pod2g sahnede. 15.30 gibi Absinthe açıklamasıyla JB yayınlanacaktır diye beklemedeyiz.

img0080gt.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7 farklı siteye uploud işlemi yapıyorum birazdan linkleri veririm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geldi geldi....hadi hayırlı olsun...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!