Jump to content
ultimate

Uyarı!! iPad'lere Siri Yüklemeye Çalışmayın

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Geçenlerde başıma bir olay geldi. Netten bazı sitelerden iPad Siri yüklemesi (Cydia yoluyla) diye başlıklar gördüm. Birini test edeyim dedim. Bir repo ekletti. Oradan birşey indirtti. Tamam sorun yok. Diğer adımdaki tweak'i yükler yüklemez. iPad takıldı ve açılıştaki Apple logosunda takılı kaldı. Bir de kapama tuşuyla da kapanmıyor. Neyse bottom center'la kapama tuşuna birlikte basarak kapatabildim. Fakat gene takılıyor. Yeniden old boot yapıp recovery moda aldım. Başına gelip de bilmeyenler için anlatımı:

Cihazımızı açma / kapama tuşu ile kapatıyoruz.

USB kablosunu cihazımıza takıyoruz ama bilgisayara bağlamıyoruz.

Home (menü) tuşuna basılı tutarken usb kablosunu bilgisayara takıyoruz.

İlk resimde görüldüğü gibi USB simgesi ekrana geldiğinde home tuşundan elimizi çekebiliriz. İşlem tamamdır.

Başınıza geldiyse eğer Recovery Mod'a alıp Restore yapıyoruz.

Not: Şimdi şöyle düşünüyorsunuzdur. İçinde o kadar şey var boşa mı gitti? Evet boşa gitti üzgünüm ama bu sorunun başka çözümü yok :)

post-79994-13786391923161_thumb.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bilgilendirdiğin için tşk. ederim. Tabiki bu bahsi geçen konu hakkında bilgisi olmayanlar için yararlı bir konu. iphoneyardim.net forumunu fazla takip etmiyorsun gariba ki söz etdiğin sorun daha öncelerden de dile gelmişti. İphone 4 ve önceki cihaz kullanıcıları (İOS 5.1 ve İOS 5.1.1 sürümlerini kullananlar) siri yüklemelerinde bu sorunu yaşadılar. Bu siri yüzünden kitlenme sorunu sirinin bazı tweakler ile çakışmasından kaynaklanıyor. Ve gereken bilgiler zaten forumda mevcut. Ben ipad 3 türkçeleştirmiş siri yi sorunsuz kullanıyorum. Tabiki sorunsuz kullanmak için cihazı temiz bir restore etmek ve Jailbreak yapdıktan sonra hiç bir repoyu yüklemeden siri yi yüklemeniz ve türkçeleştirme için açıklaması yapılan yolları takip etmeniz gerekmektedir. Daha sonra istediğiniz tweakleri repoları yükleyin sorunsuz devam eder.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iPad'e Siri kurmanın hiçbir sakıncası yok ve herhangi bir sorunda yaşamadım bilakiz çokta iyi oldu görsel benim iPad'ime aittir..

img0107l.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
@iPhone_4 ''salla'' olayı nedir? en alttaki soru :D

Sen salla dedikçe ilginç bilgileri söylüyor... :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadaslar ipad2 5.1.1 kullanıyorum siri yüklemek istiyorum yardımcı olurmusunuz

Cydia.iphonetweak.fr'den spite 3.0.1-1(untethered) iPad olanını yükleyin

Herzaman Tapatalk !!! :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cydia.iphonetweak.fr'den spite 3.0.1-1(untethered) iPad olanını yükleyin

Spite yükledim ama geri kalnina yardim edermisiniz anlatırsanız sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu siri ne işe yarıyo bende yapabilirmiyim cihaz ipad 7.1.1

2 yıllık konu

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!