Jump to content
nucLear

iPad'inizi normal PC USB den şarj edin.

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba.

Sanırım böyle bir konu açılmamış araştırdım ama forumda yoktu.

O bakımdan açmak istedim. Eğer açılmışsa affola.

Bildiğiniz gibi iPad ler Mac ve Macbook harici normal PC ve Laptoplarda şarj olmuyor.

Bende bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ve sonuca ulaştım.

Ufak bir program sayesinde bu engeli aşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki indireceğiniz Asus AiCharger programı sayesinde bilgisayarınız, laptopunuz ne marka olursa olsun iPad'iniz artik PC nizden şarj olacak.

Programı indirmek için: RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Tek yapmanız gereken programı indirin, yükleyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu kadar. Herhangi bi arayüzü yok. program ufak bişey köşede açılıyor. iPad'inizi takınca bi bakıyosunuz artik Not Charge yazmiyor şarj olmaya başlıyor :)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Böyle birsey yazıldığını hatırlıyorum sanki ama kesin diyemeyeceğim. Yine de teşekkürler. iPad sahiplerine ne mutlu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tavsiye edilmez... şarj olayını durup dururken kısıtladıklarını hiç zannetmem.. vardır bir sebebi... belli zaman sonra can sıkıcı sonuçlar olabilir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında burada zarar görecek olan anakart olacaktır.

Saygılar...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konu hortlatmasi gibi olmasin ama,

bahsedilen programi 2 yildir kullaniyorum, Asus anakartimin surucu pakedi programi otomatik olarak kuruyor.

Zararli bir yani olsa simdiye kadar sitesinden vs kaldirilmis olurdu ..

Haliyle programdan kaynakli herhangi bir sikayetiniz olursa direk mahkemeye basvurabilirsiniz.

orjinal download adresi ise zaten Asus'un kendi sitesinden ..

ASUS Ai Charger - Quick charge your iPod, iPhone and even iPad!

Guzel paylasim icin tesekkurler..

Saygilar ..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ipad 3 kullanıyorum şarj cihazında 10 W yazıyor iphone da 5 w yazıyor yani program 5w yükseltiyot usbnin elektriğini, tamam ipadi şarj edebilir ama daha sonra o usb ye başka bir cihaz taktığımızda ne olacak?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ipad 3 kullanıyorum şarj cihazında 10 W yazıyor iphone da 5 w yazıyor yani program 5w yükseltiyot usbnin elektriğini, tamam ipadi şarj edebilir ama daha sonra o usb ye başka bir cihaz taktığımızda ne olacak?

Apple imzali urunlerden baska herhangi bir cihazi taktiginizda program aktif olmuyor .. bunu da system tray'deki icon'dan anlayabiliyorsunuz zaten

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mantiken power ave anakarta asiri yuklenicek ve dandik bir power ise veya yorgun bir anakartsa cortlicak ben riske atmam sarj cihazi kullanirim sahsen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

USB cikislarinda 500mAh fazla gelemez, software ilede bu degistirelemez. Hardwaresi ona göre tasarlanmis.

Asus'un yaptigi USB portlarda bir ayar ile ipade sarj aletine bagli oldugunu yutturmak. ;) Bu tabiki software ile mümkün.

Ipad'im mönitörün birine bagli yine dolduruyor, yani asus boardun monitörlerin usb portlarinin gücünü arttiracagini hic sanmiyorum. Monitörlerde USB-hub var yani ceryan monitörden geliyor, anakarttan degil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hehe teşekkürler, bende ilk ipadimi elime alıp laptopa takınca Allah Allah demiştim. alet biraz eski olunca kesin usb portlar bozuk benim demiştim. Sonradan öğrenmiştim şarj etmediğini.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ipad in ekranı kapalı iken zaten bir nebze şarj oluyor bilgisayarı riske atmanın anlamı yok bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İpad in bilgisayardan sarj olmamasinin nedeni oradaki cikis amperlerinin dusuk olmasidir bu sekilde dusuk amperle yapilan uzun sureli sarj da pilin omru yuksek olcude azaltir ve bir sure sonra ozelligini yitirir yani ortalama 8 saat giden batarya omru 1-2 saate duser ve buda size yeni bir batarya alma zorunlulugu cikarir extra maliyet.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tarihinde By_optician tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

USB cikislarinda 500mAh fazla gelemez, software ilede bu degistirelemez. Hardwaresi ona göre tasarlanmis.

Asus'un yaptigi USB portlarda bir ayar ile ipade sarj aletine bagli oldugunu yutturmak. ;) Bu tabiki software ile mümkün.

Ipad'im mönitörün birine bagli yine dolduruyor, yani asus boardun monitörlerin usb portlarinin gücünü arttiracagini hic sanmiyorum. Monitörlerde USB-hub var yani ceryan monitörden geliyor, anakarttan degil.

Dediginiz standart 2010'dan once gecerli idi .. Artik anakartlar USB portuna 5A'ya kadar guc aktarabiliyor. USB ile daha fazla bilgi asagidaki wikipedia URL'sinden edinilebilir. 

http://en.wikipedia.org/wiki/USB

Makaledeki konu ile kisim ise aşagıdaki gibidir,

The Battery Charging Specification 1.2 of 2010[18] makes clear, that there are safety limits to the rated current at 5 A coming from USB 2.0. On the other hand, several changes are made and limits are increasing including allowing 1.5 A on charging downstream ports for unconfigured devices, allowing high speed communication while having a current up to 1.5 A and allowing a maximum current of 5 A.

Saygilar..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim ipad'de laptopa bağladığımda kendi kendine şarj oluyor. Ekranda şarj olmuyor yazsa dahi hızlı bir şekilde doluyor bu neden kaynaklı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!