Jump to content
KemalALKIN

Os X Mountain Lion 10.8.5 Final Update [ Güncelleştirme ] Kurulum Rehberi [Hackintosh-Pc]

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Hocam kusura bakma daha yeniyim bir sorum var forumdaki arkadaşın dvd sinden kurdum mac os x'i kurulum sırasında donanımıma göre nvidia 8400, ses için, internet için birde app store apple id hatası için kext ler yükledim bunları yedekliyip birdaha kuracağım sorun yok fakat s/l/extensions içinde onlarca kext var bunların hepsini güncelleştirmeyi yapıp yeniden başlatmadan önce kurmammı gerekiyor.

ek: birde s/l/e içindeki kextkerin bazıları mavi yazılı bunun bir anlamı varmıdır.

genelde eğer renklendirilmiş ise renkli kextler senin oradaki sürücülerindir eğer bir şey olur diye korkuyorsan güncellemeden kullan :)

bu arada sürücülerin türüne göre değişir update bittikten sonra yeniden başlatmadan bir daha o yere atarsın veya sonra atabileceğin etkisiz şeyler olabilir - değişken yani kardeşim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
genelde eğer renklendirilmiş ise renkli kextler senin oradaki sürücülerindir eğer bir şey olur diye korkuyorsan güncellemeden kullan :)

bu arada sürücülerin türüne göre değişir update bittikten sonra yeniden başlatmadan bir daha o yere atarsın veya sonra atabileceğin etkisiz şeyler olabilir - değişken yani kardeşim

Hocam update yaptim cogunda sorun yok ama nvidia 8400 gs ekran kartinin kextleri acilista hata verdi silmek zorunda kaldim tekrar yukledim ama sistem bilgisinde unknown nvidia 256 mb ekran karti olarak gorunuyor ve Performans cok dusuk

Sent from my BlackBerry 9380 using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güncellenen amd kextleri arasında acaba 7670M varmı ? kemal abi :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar sorunsuz calisan 10.8.2 surumunu 10.8.4 e guncelledim ve sistem acilmiyor siyah ekran gelip yazilar cikior kalior -x ile actigimda aciliyor..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İatkos ML2 10.8.2 den 10.8.4 de App Store dan güncelledim , daha önceleri hatalar alıyordum sistem kernel panic veriyordu şimdi ise sorun yok , neler yaptım :

Güncellemeden sonra güncel ekran kartı sürücülerini kurdum

AppleGraphicsPowerManagement.kext 10.8.4 için sisteme ekledim

Güncellemeyle gelen AppleHDA.kext dosyasını sildim,

Chameleon-2.2svn-r2254.pkg kurdum

Ses sürücüsünü (VoodooHDA.kext) sildim

Boot'a npcı=0x2000 yerine npcı=0x3000 ve UHCIReset=Yes ekledim

Restart'tan sonra Güncel Cuda kuruldu ve sildiğim VoodooHDA.kext i geri yükledim

bu deneyim sonrasında sistem sorunsuz açıldı ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10.8.4 kextlerini gerekiyor demekki. Ya da disk izinlerini onarmak da gerekebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hangi yöntemden başlamalı ve nasıl bir yol izlemeliyim? yardımcı olursanız sevinirim wireless bile çalışmadığından ve 2. bir bilgisayarım olmadığından sürekli windows'a geçmem gerekiyor çok can sıkıcı...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu:

OS X Mountain Lion 10.8.5 Final Update [ Güncelleştirme ] Kurulum Rehberi [Hackintosh-PC]

Olarak güncellenmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10.8.5 sürümüne güncelledikten sonra AppleIntelCPUManagement kext'inden kernel panic alıyorum. Bulamadım bi çaresini..  :confused:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10.8.5 sürümüne güncelledikten sonra AppleIntelCPUManagement kext'inden kernel panic alıyorum. Bulamadım bi çaresini..  :confused:

-s modu ile açıp terminalden sudo -s ve rm -rf /nerede/bu/kext.kext yaparak silin sonrada -f modu ile açın sistemi

en son olarak nullcpu kextini multibeast ile kurun :). nasıl girerim komutları vs derseniz anlatım ingilizce olarak internette var :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-s modu ile açıp terminalden sudo -s ve rm -rf /nerede/bu/kext.kext yaparak silin sonrada -f modu ile açın sistemi

en son olarak nullcpu kextini multibeast ile kurun :). nasıl girerim komutları vs derseniz anlatım ingilizce olarak internette var :)

Ne kadar teşekkür etsem az, sonunda düzeldi. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10.8.5 e guncellemeden once yapilmasi gerekenler nelerdir direk guncelleyince birdaha acilmiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konunun basinda yazdigi gibi yapmaya calistim ama kext utility hata veriyo mecburen yeniden baslat yapinca hic acilmiyor -x dahil bilgisi olan varmi acaba

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!