Jump to content
NFS

Cydiada SHSH kaydı ve yeni arayüzü.

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

iOS 6 cydia dan alınan shsh ler geçersiz dosyalar bozulmuş çalışmıyormuş ama tnyumbrella ifaith Yada redsnow ile alınanlar çalışıyor mus saurik in sitesinde yazıyor

Benim 3gs cihazimda tam 12 tane shs kaydi vardi tinyumbrella ile almisdim onlarda kayboldu cydiadan anlamadim gitti.bosunami aldik shs kaydlarini?Ama?shs kaydlarini ishshit programi ile mailime yollamisdim simdi onlar gecersizmi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iOS 6 cydia dan alınan shsh ler geçersiz dosyalar bozulmuş çalışmıyormuş ama tnyumbrella ifaith Yada redsnow ile alınanlar çalışıyor mus saurik in sitesinde yazıyor

tinyumbrella ile yedek almak o zaman iyi olmus.. 6.1.2 cikar cikmaz yedeklemistim. su anda iphone 5 icin faydasi yok ama umarim yakinda isimize yarar...

Sent from my iPhone 5 16GB using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu an iphone 4s cihazımda 6.1.2 sürüm mevcut. Untethered jb var. 6.1.2 shsh alınabiliyor mu? Almasam ne olur? Bir arkadaş telefonun çökeceğinden söz etmiş. Neden çökecek acaba? Aydınlatırsanız sevinirim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Şu an iphone 4s cihazımda 6.1.2 sürüm mevcut. Untethered jb var. 6.1.2 shsh alınabiliyor mu? Almasam ne olur? Bir arkadaş telefonun çökeceğinden söz etmiş. Neden çökecek acaba? Aydınlatırsanız sevinirim...

4s ve sonrası için shsh kaydı şimdilik ise yaramıyor ki şuan kayıt alınamıyor.

Telefon shsh kaydından neden çökebilir anlamadım :) yani bir sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Şu an için telefonu çökertmeden beklemek gerekiyor.

Telefon çökse ne olur hocam?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Telefon çökse ne olur hocam?

Restore edersiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çökme olayının shsh kaydıyla alakası yok. Bir tweak yükleyip elmada kalan, ağ ayarları bozuldu diye ağ ayarlarını sıfırlayıp elmada kalan çok insan var. Bu yüzden çökebülür :))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Restore edersiniz

Bende onu diyorum, restore ederim olur biter değil mi?

Edit: 12 saat sonra telefonum çöktü, ben böyle işin içine ....

Tapatalk

tarihinde ruth tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Peki benim tlf ios 5.1.1 JB iP4, Cydiada gözüken 6 ve üstü shshlerim uçtu, daha önce tinyumbrella ile aldığım shshlerde bozuk diyelim.

Tiny ve Redsnowda aldığım 5.1.1 shsh sağlam gözüküyor.

6.1.2 yükselebilirmiyim, iPhonum istemeden 6.1.3 geçsede tekrar 5.1.1 downgrade yapıp 6.1.2ye yükselemezmiyim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Peki benim tlf ios 5.1.1 JB iP4, Cydiada gözüken 6 ve üstü shshlerim uçtu, daha önce tinyumbrella ile aldığım shshlerde bozuk diyelim.

Tiny ve Redsnowda aldığım 5.1.1 shsh sağlam gözüküyor.

6.1.2 yükselebilirmiyim, iPhonum istemeden 6.1.3 geçsede tekrar 5.1.1 downgrade yapıp 6.1.2ye yükselemezmiyim?

tüm shsh kayıtlarınızı iFaith 1.5.8 ile kontrol edin.

shsh kayıtlarınızın sağlam olduğunu onaylattığınız sürümlere geçiş yapabilirsiniz.

tarihinde [à-k-®-é-p] tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ifaith yeni versiyonuyla (v1.5.8) uçtuğunu zannettiğiniz shsh kayıtlarınızı cydiaya yeniden yükleyebilirsiniz. Daha önceden yedekledikleriniz yani Elinizdekiler uçmadı Cydiadakiler uçtu problem bu. Denedim ve cydiaya tekrar baktığımda uçtu diye şüphelendiklerimi tekrar yüklemeyi başarmışım. Demekki yedeklerim sağlammış. Hem iphone 4s hemde iphone 4 için denedim ikisindede sonuç başarılı gözüküyor. Nasıl yaptığıma gelince ifaith ana ekranından "Show available SHSH Caches on Server" yani sunuculardaki geçerli SHSH kayıtlarımı göster seçeneğini tıklayın.Ardından cihazınız tanınacak ve evet diyeceksiniz.Seçeneklerden ilkiyle Apple serverlarındaki mevcut imzası sunulan son ios sürümüne ait SHSH kaydını alma işlemi yapılıyor. Son seçenekte ise TSS Server larındaki daha evvel kaydettiğiniz SHSH kayıtlarınızı görebilmeniz ve de indirebilmeniz sağlanıyor. Asıl önemli olan şöyle bir seçenek mevcut. Ortadaki yani ikinci seçenek. "Submit SHSH blobs to Cydia for this Device" Yani bu cihazıma ait (daha evvel yedeklediğim) SHSH kayıtlarımı Cydiaya (TSS Server'a) gönder. Sizde önceden kaydını aldığınız (hard diskinizdeki, usb bellekteki, maildeki vs ) SHSH dosyalarınızı ister tek tek ister topluca seçip gönderiyorsunuz. Onlarda kaydediyor. İsterseniz sonucu son seçenekle tekrar kontrol edebilirsiniz. Uçmuş kaçmış olmadığını cydia TSS Centerdan da görebilirsiniz.Eğer bazı shsh kayıtlarını kaydettirirken yada ifaith ile yedeklemek istediğinizde hata yada uyarı alıyorsanız o versiyona ait SHSH kaydınız işe yaramaz halde demektir. Tahminimce sadece ishshit programıyla alınan yedekler bu hataya sebep oluyor.Mesele bundan ibaret.Benmi yanlış biliyorum yoksa olay dediğim gibimi artık siz söyleyin.

post-56891-13786394294921_thumb.jpg

tarihinde gecegezen34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

belirttiginiz gibi elinizdekiler ucmadi. tabii bu kayitlari cydia'dan alip daha sonra bilgisayara indirmediyseniz.

siz tinyumbrella, ifaith ya da redsn0w'la daha onceden lokal olarak aldiginiz saglam kayitlari tekrar cydia sunucularina kaydetmissiniz.

yoksa bozuk olan kayitlarin duzeltilmesi gibi bir durum soz konusu degil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen. (Mesajdaki gerekli düzeltmeleri yaptım :) ) Eğer Cydia ya güvenip nasıl olsa benim yerime kayıt tutuyor deyip kopyasını yedeklemediyseniz Cydia'da gözükmeyen SHSH ler uçmuş demektir. Geçmiş olsun. NFS nin verdiği Cydia ekran fotosunda ios 6 öncesi SHSH ler varken 6.0 ve 6.1.2 dahil aradaki kayıtlar gözükmüyor. Demek ki sizde varsa gönderin kaydını tekrar tutayım diyor. Yoksa da durumun bu ona göre diyor.

tarihinde gecegezen34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kafam cok karıstı ios 6.1.2 shsh yok almaşansım var mı ?

Sent from my iPad. "Ozzy,,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kafam cok karıstı ios 6.1.2 shsh yok almaşansım var mı ?

Sent from my iPad. "Ozzy,,

cihazınızda 6.1.2 sürümü yüklüyse iFaith Dump Shsh yapmayı deneyin...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tamam teşekkür ederim :)

Sent from my iPhone 4S (iOS 6.1.2 evasi0n JailBreak)

"Ozzy,,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir soru

ben iphone 5 için tinyumbrella ile 6.1 shsh almıştım, cydia ile 6.1.2 ve 6.1.3 almıştım. tinyumbrella'yı ilk açtığımda, bilgisayarımda kayıtlı olan 6.1 shsh'yi gösterdi. sonra "save shsh" butonuna tıkladım. Seçeneklerde "request from cydia", yani cydia'dan iste işaretli idi. bu şekilde 6.1.2 ve 6.1.3 shsh'leri tinyumbrella'da gözüktü.

şimdi benim cydia'dan indirdiğim 6.1.2 bozuk mu oluyor ? eğer cydia tüm bozukları sunucularından sildiyse benim indirdiğim bozuk olamaz herhalde ama emin değilim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende bugün farkt ettim 4.2.1 den bu yana tüm shshler duruyordu gitmiş bunlar hala duruyor mu yoksa hepsi mefta mı :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!