Jump to content
m_akzcan

REDSN0W ile JAILBREAK + RESTORE (6.X )

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Güncel Açıklama: iOS 6.0 , 6.0.1 , 6.0.2, 6.1, 6.1.1, 6.1.2 için Untethered Jailbreak mevcuttur. Bu Redsn0w'u kullanarak iPhone 3Gs, iPhone 4 ve iPod Touch 4G'ye 6.1.3 Tethered Jailbreak yapabilirsiniz. Eğer iPhone 3Gs, iPhone 4 veya iPod Touch 4G cihazlarınıza 6.1.3 kurduysanız ve Untethered Jailbreakin desteklendiği bir sürüme inmek istiyorsanız bu Redsn0w'un Restore özelliğini kullanabilirsiniz. (Aşağıdaki "Restore Yapmak" bölümünde anlatılmaktadır.)

na8q.png

http://www.youtube.com/watch?v=DxQ9mPXmQNw

Önemli Not-1: Eğer jailbreak için uygun bir cihaza sahipseniz ve cihazınızda 6.0.1 veya 6.1.3 yüklüyse videodakilerden farklı bir işlem yapmanız gerekmiyor. 6.0.1 veya 6.1.3 de olsa Select IPSW bölümünde 6.0 IPSW dosyası seçmeniz gerekiyor. Cihazınız için gerekli IPSW dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Önemli Not-2: Windows kullanıyorsanız kesinlikle Yönetici olarak çalıştırın. OS X Mountain Lion kullanıyorsanız Ctrl'ye basarak ikona tıklayın ve 'Aç'a basın.

Adım Adım 'Jailbreak'

01. Redsn0w'u açın. Extras'a ve ardından Select IPSW butonuna tıklayın. Buradan indirdiğiniz 6.0 IPSW dosyasını seçin. "IPSW tanımlandı." mesajına "OK" deyip Redsn0w ana menüsüne dönün.

02. Jailbreak butonuna basın. Cihazı kapatın ve "Next" deyin. Cihazınızı DFU moda alın. (Cihazın ana ekran ve kilit tuşlarına aynı anda 10sn. boyunca basın. Daha sonra parmağınızı kilit tuşundan çekin fakat ana ekran tuşuna 10sn. daha basın. Cihaz DFU moda girecektir.) Karşınıza çıkacak ekranda Install Cydia seçili olsun. Yine "Next" deyin. Redsn0w birtakım işlemler yapacaktır ve cihazınız jailbreakli olarak açılacaktır. Fakat Cydia logosu olmayacaktır.

03. Şimdi cihazınıza her kapatıp açtığınızda yapacağınız işlem olan ve şimdi de yapmanız gereken "Just Boot" işlemini yapmalısınız. Cihazı bilgisayara bağlayın ve Redsn0w'u açın. Extras'a ve ardından Select IPSW butonuna tıklayın. Buradan indirdiğiniz 6.0 IPSW dosyasını seçin. "IPSW tanımlandı." mesajına az önce olduğu gibi "OK" deyin. Daha sonra "Just Boot" butonuna basın. Cihazı kapatın ve "Next" deyin. Cihazınızı DFU moda alın. (Cihazın ana ekran ve kilit tuşlarına aynı anda 10sn. boyunca basın. Daha sonra parmağınızı kilit tuşundan çekin fakat ana ekran tuşuna 10sn. daha basın. Cihaz DFU moda girecektir.)

İşlemler tamamlandıktan sonra cihazınız açılacaktır ve Cydia logosu görünecektir.

Bu Redsn0w'la iPhone 4S'e jailbreak yapabiliyor muyuz?

-Redsn0w'un tethered jailbreak yapabileceği cihazlar; iPhone 3Gs, iPhone 4 ve iPod Touch 4G (iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2, Yeni iPad, 4. Nesil iPad ve iPad Mini için değildir.)

Özellikler

1)SHSH kaydınız var ise istediğiniz iOS 5.x sürümünden istediğiniz iOS 5.x sürümüne Restore yapabilirsiniz.*
2)Redsn0w'un bu versiyonu Old-Bootrom 3Gs'ler için Untethered Jailbreak yapabilmektedir.
3)3Gs ve iPhone 4'ler için iOS 6 Haktivasyon özelliği
4)A5 öncesi cihazlar için istenilen sürüme direk Restore seçeneği(SHSH kaydı olmalıdır.)-Artık iTunes hatalarıyla, hosts. dosyasıyla uğraşmak gerekmiyor.
5)Yasal unlocklar sonucu iPhone'un sim kilidinin kaldırılıp kaldırılmadığını anlamak için Deaktive edip istediğiniz sim kartla aktivasyonu geçip geçemediğinizi kontrol edebilirsiniz. (Restore yapmaya gerek duymaksızın kontrol edebilirsiniz.)
6)Butonları kırık cihazlar için otomatik Recovery moddan çıkma özelliği
7)Redsn0w tüm SHSH kayıtlarınızı bilgisayarınıza da indirip TinyUmbralla gibi saklıyor.

*Eğer doğru SHSH kayıtlarınız varsa 5.1.1'den 5.0.1'e sürüm düşürme, 5.1.1 yüklüyken 5.1.1 Restore, 5.0.1 yüklüyken 5.0.1 Restore yapabilirsiniz.

-Eğer bilgisayarınızda SHSH kayıtlarınız mevcut değilse Fetch yapın. (Serverı tarayacaktır.) Bunun sonucunda SHSH kaydınız varsa bilgisayarınıza indirilir.
-Eğer cihazınızdaki sürüm OTA(Over the Air) ile güncellenmişse Redsn0w ile yapmak istediğiniz sürüm düşürme veya Restore işlemlerinde sorun çıkabilir.
-A4 cihazların aksine Redsn0w A5 ve üstü cihazların basebandlerini koruyamıyor. (Sim kilitli cihaz kullanıcıları dikkat etmelidirler.)
-iOS 4.x SHSH kayıtlarına sahip olan iPad 2 sahipleri bu kayıtları 6.0'dan 5.x'e ve 4.x'e sürüm düşürmek için kullanabilir. 4.x SHSH kaydınız yoksa bunlar olmaz. Ancak 5.x'teyseniz zaten Redsn0w ile 5.x Restore yapabilirsiniz.
-Ultrasn0w 6.0 uyumu tamamen sağlandı.

Restore Yapmak

Eğer cihazınız yukarıda anlattığım koşulları sağlıyorsa Redsn0w ile Restore işlemi yapabilirsiniz.

w8qm.jpg

vwud.jpg

fiw.JPG

0k2y.jpg

Vine'dan izleyin! A5 öncesi cihazlara Redsn0w 0.9.15 kullanarak restore yapmak

Bu aşamadan sonra karşımıza birçok seçenek çıkıyor.
-Eğer A5 ve üzeri bir cihaz kullanıyorsanız IPSW'yi seçtikten sonra SHSH kaydınızı da seçip Restore yapabilirsiniz.
-Eğer A5 altı bir cihaz kullanıyorsanız IPSW'yi seçtikten sonra Redsn0w bir uyarı verecektir. Eğer cihazınız sim kilitliyse 'Yes' sim kilitsizse 'No' deyin. Daha sonra cihazınızı Pwned DFU moda alın. Sonra gerekiyorsa SHSH kaydınızı da seçip Restore işlemine başlayabilirsiniz.
-Eğer iPad 2 kullanıyorsanız diğer A5 cihazların aksine 6.x'ten 5.x'e dönebilirsiniz ancak bunun için hem 4.x hem 5.x SHSH kaydı gerekir. Redsn0w bu iki kaydı da seçebilmeniz için sizi yönlendirecektir.

Daha çok yardıma ihtiyacınız olursa konu altına yazarak veya iPhone Yardım (Soru Cevap) bölümüne konu açarak yardım alabilirsiniz.

Redsn0w ile SHSH kaydı almada sorun yaşarsanız bu belgede anlatılanları uygulayarak TinyUmbrella ile SHSH kaydınızı alabilirsiniz.

tarihinde NFS tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yazılmamış ama bir umut soruyorum.

4s cihazımı shsh kaydım var ise düşürebiliyormuyum?

4s ios6 tethered jb'mi çıktı ?

sabah sabah güzel konu ve haber

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Daha çok beklersin :)))

iPhone 4S cihazları sürüm düşürebiliyor mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blogda yazılanlara baktım ama 6.x'tan 5.x'e sürüm düşürmeyle ilgili hiçbir şey yok. Bakıyorum şimdi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İpad 2 ye 5.1.1e tekrar restore edebilmek guzel olucak tesekkurler :)

Bide. Sunu anlamadim ipad 2ye 6.0dan 5.1.1 shsh kaydiyla inme sansim varmi 4.x shshm yok ordakini anlamadim tek

iTapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
İpad 2 ye 5.1.1e tekrar restore edebilmek guzel olucak tesekkurler :)

Bide. Sunu anlamadim ipad 2ye 6.0dan 5.1.1 shsh kaydiyla inme sansim varmi 4.x shshm yok ordakini anlamadim tek

iTapatalk

Ben de anlamadım. Çaktırma,devam et. :D Sanırım 6.0'dan sürüm düşürme sadece iPad 2 için var. Onda da hem 5.x hem 4.x SHSH kaydı gerekiyor. Biraz saçma ama öyle yazıyor. İndirebilsek bakıcam ama...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merhabalar turkcell kayıtlı iphone 3gs var ios 6 yüklü bu programla jb yapabilirmiyim?

Evet. Ama henüz indirme linklerindeki sorun devam ediyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar. Acil yardımınızı rica ediyorum. Elimde 4S iOS 6 sürümü ve 5.1.1'in SHSHİT programi ile alinmis SHS kaydın var. Ben nasıl downgrade yapacagım? Tinyumbrella'ya SHS yi gösteriyorum iTunes hatalarından germiyorum. Lütfen bu SHSHİT ile alınan kaydı nasıl kullanabilirim anlatır mısınız? Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben indirdim ama 4s yine desteklemiyor birde indiremeyenler için hostpot shieldi yüklemelerini tavsiye ediyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaslar. Acil yardımınızı rica ediyorum. Elimde 4S iOS 6 sürümü ve 5.1.1'in SHSHİT programi ile alinmis SHS kaydın var. Ben nasıl downgrade yapacagım? Tinyumbrella'ya SHS yi gösteriyorum iTunes hatalarından germiyorum. Lütfen bu SHSHİT ile alınan kaydı nasıl kullanabilirim anlatır mısınız? Teşekkürler

4S için henüz sürüm düşürme yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arkadaşlar ben indirdim ama 4s yine desteklemiyor birde indiremeyenler için hostpot shieldi yüklemelerini tavsiye ediyorum

Evet, jailbreak A4 ve altı için var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

peki 4s te 5.1.1 deyken tekrar restore edebilir miyiz?

Sent from my iPhone 4⃣s using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet.

peki 4s te 5.1.1 deyken tekrar restore edebilir miyiz?

Sent from my iPhone 4⃣s using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!