Jump to content
ahmethan

iPad 5'ten yeni detaylar...

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

iPad 5'in detayları gelmeye devam ediyor!Artık iyice birbirine karışan iPad modellerinin yanına bir de iPad 5 geliyor. Ama o biraz farklı!

Apple'ın, iPad 5 ile bu yılın temmuz veya ağustos ayı içinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Elbette günler geçtikçe iPad 5'le ilgili daha fazla bilgi gün ışığına çıkmaya, iddialar ortaya atılmaya devamediliyor. Ortaya çıkan son iddialardan biri de KGI Securities analisti Mingchi Kuo tarafından kaydedildi. Kuo'ya göre iPad5, 4. nesil iPad'lere oranla daha ince ve daha hafif olacak.

Dördüncü nesil iPad'lere oranla yüzde 15 daha ince ve yüzde 25 daha hafif olacağı söylenen iPad 5, bu hafiflik ve inceliğini elbette yüzde 25 – 30 oranında hafifleyen ve küçülen bataryasına da borçlu olacak.

Alıntıdır...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İpad 5 in beklemeyip 4 alanları pisman edeceği söyleniyor. Bekleyip göreceğiz

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dun aldim ipad4 uzulimmi sevinimmi bilemedim :)

☣ⓙⓜⓢⓨ①⑨☣

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dun aldim ipad4 uzulimmi sevinimmi bilemedim :)

☣ⓙⓜⓢⓨ①⑨☣

Hıc uzulmeyın pısman olmazsınız olmayız bnde 1 ay once aldım cunku :) sunu dıyım bu ısın sonu yok.apple sureklı kendını yenıleyen bı yer.hele stev jobs un gdsnden sonra ıyıce cıvıttı her dk yenı bı urun :) elımzdekı cıhazların işletım sıstemı cok guclu .kolay kolay bısı olmaz .zaten apple her yenı urunde hemen hemen hıc yok denılecek kadar 2 3 onemsız sey ekleyıp pıyasaya suruyor .panaroma denen dandık bı olayı yenılık dıye ekledı ve oyle bı reklamını yapıyolarkı sankı dersınız ne yapmıslar :) ulan altı ustu basıt bı yazılım.appstorede bınlerce app var bunla ılgılı bıde ballandıra ballandıra reklamını yapıp anlatıyolar . Bna goren ılk cıkan ıphoneden suan kı ıphoneye kadar elle tutulan bır yenılık yok tasarım ve ısletım sıstemınn dısında.her sefernde bıraz daha hızlı bı çip kulanıp yenı urun ortaya atıyor.dedgm gbı elımızdekı cıhaz suan cok guclu :) bn sahsen applenın bu pazarlama teknıgıne kanmayıp ıpad 4 dumu ölene kadar kullanmayı dusunuyorum :) hatta cocuklarıma ve torunlarıma mıras bıle bırakabılırım :))

Sent from my iPad 4 64 gb wifi + 4g white

using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hıc uzulmeyın pısman olmazsınız olmayız bnde 1 ay once aldım cunku :) sunu dıyım bu ısın sonu yok.apple sureklı kendını yenıleyen bı yer.hele stev jobs un gdsnden sonra ıyıce cıvıttı her dk yenı bı urun :) elımzdekı cıhazların işletım sıstemı cok guclu .kolay kolay bısı olmaz .zaten apple her yenı urunde hemen hemen hıc yok denılecek kadar 2 3 onemsız sey ekleyıp pıyasaya suruyor .panaroma denen dandık bı olayı yenılık dıye ekledı ve oyle bı reklamını yapıyolarkı sankı dersınız ne yapmıslar :) ulan altı ustu basıt bı yazılım.appstorede bınlerce app var bunla ılgılı bıde ballandıra ballandıra reklamını yapıp anlatıyolar . Bna goren ılk cıkan ıphoneden suan kı ıphoneye kadar elle tutulan bır yenılık yok tasarım ve ısletım sıstemınn dısında.her sefernde bıraz daha hızlı bı çip kulanıp yenı urun ortaya atıyor.dedgm gbı elımızdekı cıhaz suan cok guclu :) bn sahsen applenın bu pazarlama teknıgıne kanmayıp ıpad 4 dumu ölene kadar kullanmayı dusunuyorum :) hatta cocuklarıma ve torunlarıma mıras bıle bırakabılırım :))

using Tapatalk

Aynen 2,3 nesilde bir cihaz degisceksin cok ozellikler degisecek mesela ipad 3 ve 4 arasinda cok fark yok . Teknolojiye yetisemessin zaten bendede ipad 4 var alirsam biraja ipad 5 felan almam ipad mini 2 alirim retina ekranli olursa :)

Sent from my iPhone 4S (iOS 6.1.2 evasi0n JailBreak)

"Ozzy,,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben iPad 3 ten gayet memnunum. iPad 10 a kadar daha da birşey almam herhalde :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Retina ekranin ustune kalitede bi ekran cikmadigi surece ipad 4 de kalinabilir zaten cihazlar gayet hizli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Apple artık vaybee dedirtecek özelliklerle gelmiyor, eklediği özellikler varla yok arasında gibi birşey...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
işlemciyi deistir biraz incelt hafiflet sür piyasaya. Taktik iyi.

Aynen oyle bunu ipad 4 dede yapabilirlerdi yapmadilar ... iPad 3 kullanicilari 4 aldi bazilari . 4 satildi bira daha degistirdiler 5 sunacaklar ipad 2,3 kullanicilari 5 e gececek bende en son ne cikarsa o olur diyen ipad 4 kullanicilarida 5 alacak . Daha ne olsun sirketleri biz zengin ediyoruz :)))

Sent from my iPhone 4S (iOS 6.1.2 evasi0n JailBreak)

"Ozzy,,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bende yeni 4 aldım. cihaz gayet başarılı ve baya hızlı çalışıyor. eğer bahsedildiği gibi inceltip hızını artırırsa apple'ın sonu pek iyiye gitmez. Elin adamı kıytırıktan bir galaxy tab'e dünyanın özelliğini sığdırırken ki android gibi bir işletim sistemi olmasına rağmen apple halen aynı yerde kalıyorsa bazı kayıplarıda göze almış demektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu tablet ne işe yarıyor çok merak ediyorum :) almayı düşünüyorum ama tereddüt ediyorum çünkü iphone 5 var mac te var gerek varmı acaba diye düşünüyorum tek sebebim mac in ağır olması ve taşıma zorluğu ama tablet alınca da istediğim herşeyi yapabilirmiyim diye endişeleniyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirm herekese teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arkadaşlar bu tablet ne işe yarıyor çok merak ediyorum :) almayı düşünüyorum ama tereddüt ediyorum çünkü iphone 5 var mac te var gerek varmı acaba diye düşünüyorum tek sebebim mac in ağır olması ve taşıma zorluğu ama tablet alınca da istediğim herşeyi yapabilirmiyim diye endişeleniyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirm herekese teşekkür ederim...

bende kararsızlıklar içerisindeyim :)

iphone4s'im var. ilkin ip5 almaya karar vemiştim sonra vazgeçtim sonra ipad4 almaya karar verdim sonra vazgeçtim sonra ipad mini almaya karar verdim. vazgeçeyim mi diye düşünüyorum? acaba ip4s ile ipad mini mi yoksa ipad4 mü daha iyi gider.. (mini alacaksam yeni çıkanı almayı düşünüyorum tabi retina ise).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bende kararsızlıklar içerisindeyim :)

iphone4s'im var. ilkin ip5 almaya karar vemiştim sonra vazgeçtim sonra ipad4 almaya karar verdim sonra vazgeçtim sonra ipad mini almaya karar verdim. vazgeçeyim mi diye düşünüyorum? acaba ip4s ile ipad mini mi yoksa ipad4 mü daha iyi gider.. (mini alacaksam yeni çıkanı almayı düşünüyorum tabi retina ise).

Ben mesleğim gereği okumalarımı ipadden yaparım çoğunlukla. Her nakalenın çıktısını vs almak zorunda kalmıyorum. Film dizi de izleyebilirsiniz. Apple tv de varsa bu çok kolay ve daha keyıflı bir hal alıyor. Bunun yanı sıra gazete ve dergi aboneliklerim var. Her birini ayrı ayrı taşıma edinme derdiniz kalmıyor. Herşey tek elde ve gayet hafif bir şekilde. Daha uzatabilirim ancak gerek yok. Şöyle özetleyeyim "iyiki varmış" dediğim anların sayısı bir hayli fazla. Şunu da ekleyeyim salt oyun odaklı alacaksanız kesinlikle değmez. Ps4 bekleyin derim..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ben mesleğim gereği okumalarımı ipadden yaparım çoğunlukla. Her nakalenın çıktısını vs almak zorunda kalmıyorum. Film dizi de izleyebilirsiniz. Apple tv de varsa bu çok kolay ve daha keyıflı bir hal alıyor. Bunun yanı sıra gazete ve dergi aboneliklerim var. Her birini ayrı ayrı taşıma edinme derdiniz kalmıyor. Herşey tek elde ve gayet hafif bir şekilde. Daha uzatabilirim ancak gerek yok. Şöyle özetleyeyim "iyiki varmış" dediğim anların sayısı bir hayli fazla. Şunu da ekleyeyim salt oyun odaklı alacaksanız kesinlikle değmez. Ps4 bekleyin derim..

İpad'i özellikle işte olduğum zaman İnternet'e girmek, film izlemek, oyun oynamak(fazla oynamam) ve de pilinin çok gitmesinden dolayı istiyorum. Yani kısaca vakit geçirmek için. Şuan bu vakti ip4s ile geçiriyorum. Peki sizce iPad mini mi (retina çıkarsa alacağım) yoksa iPad 4 mü? İpad4 için ağır ve büyük diyorlar. Baya bir araştırma yaptım aslında ekranlarının çokta farkı yok gibi. Eğilimim iPad mini yönünde.

Loading %61..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iPad cok güzel bir cihaz,kendisini çok seviyorum ;)iPad 3 kullaniyorum eger iPad 5 beyenirsem 3ü satıp 5 Alacağım.eski modelleri elimde tutmak istemiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ios 7 den anladigim kadariyla ekran cozunurlugu artacak

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

using Tapatalk

Apple'in pazarlama tekniğine kanmayarak demissin. Oyle bir kanılıyor ki o yüzden bu kadar fazla ürün çıkıyor. İphone 3 öldü sıra 3GS te. Bırakın apple 'ı artık 3rd app lar bile desteklerini kesiyor. (Whatsapp son update ile kesti)Eninde sonunda apple fun-ıysan gecmek zorunda kalacaksın. Donanımsal ve yazılımsal çok degisiklik yok diyorsun. Yeni nesil iPad'in yanına cok degil iPad'i al kıyasla bakalım. Evet dediğin gibi simdi almak yerine beklesin arkadaslar. Ama her seferinde kullandığı Apple ürünene bu kadar çamur atan insanları görmek artık can sıkıyor. Bu forumda yazarak cok aktif olmasamda hergün okuyarak vakit geçiriyorum ne yazik ki bu gibi seyler artık soğutuyor maalesef bu guzel forumda.

Saygılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!