Jump to content
ahmethan

İşletim Sistemi Yüklü HDD & SSD nizde Birden Fazla Bölüm Oluşturmak

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Değerli Üyelerimiz.

Mac OS sistemlerde işletim sistemi yüklü olan HDD yada SSD nizde bölüntü oluşturmak çok kolay. Bu sayede bölüntü oluştururken acaba bilgilerim silinirmi endişeniz olmasın. Yapmanız gereken tek şey Disk İzlencesini tıklayıp aşağıdaki resimde gördüğünüz adımları takip ettiğinizde kısa bir zamanda birden fazla bölüntü oluşturabilirsiniz. Ben ana diskim SSD olduğu için bölüntüyü onun üzerinde yapmıştım. Sizde büyük bir ihtimal ana disk HDD olduğu için HDD nizi bölüntüleyeceksiniz. Bu anlamda kafanız karışmasın. İyi Forumlar...

1. Öncelikle Disk İzlencesini çalıştırıp HDD yada SSD mize tıklayalım.
  2. Bölüntüle seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Bölüntüleyeceğimiz alanı seçiyoruz. Tıkladığımızda + işareti beliriyor.
  4. + işaretine tıkladığımızda **** 2 olarak yeni bir bölüntü ekranda beliriyor.
  5. Oluşan yeni bölüme tıkladığınızda 5. adımda ne kadar alan seçmek istiyorsanız "Büyüklük" bölümünden kendiniz miktarı belirliyorsunuz.
  6. Uygula dediğinizde işlem başarılı bir şekilde sonuçlanıyor.

diskutility.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu şekilde MacBook cihazıma yaptım, aynı resimde görüldüğü gibi fakat bootcamp windows7 çalışmadı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kardeşim ben yaptım çokta güzel oldu bi sorun yok fakat ben tekrar iki bölümü nasıl birleştirebilirim şimdiden saol.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!