Jump to content
mustafaeren

USB MacOs X Kurulum Diski Hazırlama

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

iyide oyle bir secenek yokki... O dediğiniz yazı yok.... sağ tıklıyorum orda.. Open.. Format disk açılır şekilde HFS ve HFS+ var.. Save image of disk .. Ejeckt ve refresh var..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iyide oyle bir secenek yokki... O dediğiniz yazı yok.... sağ tıklıyorum orda.. Open.. Format disk açılır şekilde HFS ve HFS+ var.. Save image of disk .. Ejeckt ve refresh var..

Evde olmadığım için bakamıyorum ama "erase" yerine "format" olabilir. Yani, "format=>Format with disk image" olabilir. Senin baktığın yer farklı sanırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi sağ tıklıyoruz değil mi flasha tıkladım.. orda yazan menuleri de belirttim.. Fakat su var format var acılır menu var.. orda su yazıyor.. Format for mac... bunu tıklayıncada HFS ve HFS+ var.. Diğer secenekte format with disk image.... Demekki bu... Şimdi EFI cd si ile baslatıp gosteriyoruz değil mi...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Şimdi sağ tıklıyoruz değil mi flasha tıkladım.. orda yazan menuleri de belirttim.. Fakat su var format var acılır menu var.. orda su yazıyor.. Format for mac... bunu tıklayıncada HFS ve HFS+ var.. Diğer secenekte format with disk image.... Demekki bu... Şimdi EFI cd si ile baslatıp gosteriyoruz değil mi...

Evet, aynen öyle. Efi cdsi ile başlatıp disk menüsü geldiğinde usb yi seçiyorsunuz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yalnız hersey guzelde biostan ne yapcaz bunu .. cd yapınca boot menuyu acıyor.. diğerlrinde usb cd dvd rom usb flobby vs hiç birinde boot etmiyor.. diğerindede usb gorunmuyor yani usb olarak gorunmuyor cd olarak gorunuyor... biosta cd de kalcakmı... Ki EFI yı takıyorum orda 3 adet windows isareti bir tane cd gorunuyor bekliyorum az f5 tıklayınca duruyor donuyor bekliyorum bir eylem olmuyor efı yı cıkarıp deniyorum bu kez hiç birşey olmuyor hdd gorunuyor sadece... bu neden boyle oldu... flasha attım cunku boyutu doldu.. dediginiz gibi yaptım onu... su an herşey hazır sanırım ama olmadı baslamadı bile..

tarihinde JECLAWX tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yalnız hersey guzelde biostan ne yapcaz bunu .. cd yapınca boot menuyu acıyor.. diğerlrinde usb cd dvd rom usb flobby vs hiç birinde boot etmiyor.. diğerindede usb gorunmuyor yani usb olarak gorunmuyor cd olarak gorunuyor... biosta cd de kalcakmı...

Cd ile boot edip disk menüsü geldiginde simgesi farketmez, "MacOs X Install DVD" yazan simge varsa onu seç. Eğer görünmüyorsa biosta "legacy USB" auto ya da enable olmalı.

Sent from my iPhone using Forum Runner

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iBoot cd si ile mi boot ediyorsunuz?

Sent from my iPhone using Forum Runner

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla o sizin dediginiz snow leonun oldugu konu altında EFI vardı.. i5 i3 i7 vs işlemciler için i5 olanı indirdim.. EFI yani...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sa .. benim bilgisayrım win7 home ben nasıl sistemi mac yapabilirim aradım forumda anlayacağım şeyler bulamadım yardımcı olur musunuz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!