Jump to content
prozac

IOS7 GM iPad Deneyimi

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Merhaba Arkadaşlar,

IOS 7 GM işletim sistemini iPadi`ne yüklemek isteyenler için bir inceleme yaptım.

Umarım işinize yarar.

iPad with retina Display Wi-Fi Only (A1458)

"Shift+restore" ile başlattığım Kurulum çok rahat, problemsiz ve hızlıca ilerledi.

Kurulum bittikten sonra yeni "Hoşgeldiniz Ekranı" ile karşılaştım ve daha ilk anda IOS 7 den oldukça etkilendim. Daha henüz kurulum ekranında "Flat" düz görünüm hissini fazlasıyla yaşattı. Cihaz sanki olduğundan daha inceymiş gibi bir hisse kapıldım. 

Backup iCloud`dan problemsizce indi, tüm kurulu uygulamalarım ve tüm ayarlarım sanki hiç güncelleme yapmamışcasına geri geldi. Bu da çok büyük bir rahatlık.

Golden Master beta sürümünde iPad için video çekme seçeneğini aktifleştirmemişler iPhoneda IOS i henüz denemediğim için iPhoneda durum nedir bilmiyorum.

Bununla birlikte fotoğraf filtreleri çekim sırasında kullanılamıyor fakat çekim yaptıktan sonra filtreleri uygulayabiliyorsunuz. Bunun da beta sürüm sınırlandırmalarından biri olduğunu düşünüyorum.

Apple`in sitesinden görmeye alıştığımız font iPad`e de çok yakışmış. Klasör görünümlerinin de değiştirilmesi oldukça kullanışlı olmuş.

Ekleneceği söylenen Flickr ve Vimeo entegrasyonunda sistem dahil edildiğini görmek çok hoşuma gitti.

(Fotoğraflarınızın yedeğini almak veya onları paylaşmak için en iyi seçenek bence)

iTunes Radyo ise Pandora ve Rdio uygulamalarının aynısı, istediğiniz bir sanatçıyı seçip o sanatçıyla bir kanal oluşturabiliyorsunuz.

Safari sanki daha hızlı çalışıyor gibi geldi bana ve görünümü çok güzel olmuş. Safariye twitterda takip listenizde paylaşılan web sitelerine safari içinden erişebilmeniz için bir seçenek eklenmiş.

Müzik arşivinin görünümünü iPad`te hiç beğenmedim tamamen iPhone için tasarlandğığ şekilde iPad`e eklemişler diyebilirim. IOS 6 daki müzik arşivinin görünümü ve yönetimi IOS 7 den çok çok daha güzeldi.

Kullanımda ise IOs 6.1.3`ten daha hızlı veya daha yavaştı diyemem, IOS 6 daki muhteşem performansı IOS 7 GM de de alıyorsunuz iPad Retinada. ısınma problemi veya uygulamadan atma problemlerinin hiç biriyle karşılaşmadım.

IOS 7 public versiyonunun mükemmel olacağına hiç bir şüphem kalmadı. 

IOS 7 iPad`e iPhonedan daha çok yakışmış bence.

Ek olarak iCloud veya iTunes dışından almış olduğunuz içeriği (Müzik, Kitap, Film) cihazınıza yüklemek için geçici olarak (iTunes son versiyonu çıkana kadar) iExplorer isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Tüm Ekran Resimlerini Görmek için Aşağıdaki Lünkten Albüme Bakınız:

IOS 7 Golden master iPad Retina Review

ubgg.png

9xw5.png

c14w.png

5q1a.png

pw1u.png

tarihinde prozac tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yararlı bir derleme olmuş teşekkürler,

Beta 6 da oldukça sorunlu olan 7 nin aslında GM de daha da iyi olmasını beklerdim.

Sent from my iPad using Forum Runner

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kullandıkça farkettiğim bir özelliği safari gerçekten çok hızlı çalışıyor. Şaşırtıcı derecede hızlı diyebilirim hatta.

Duvar kağıdı değişimi ise oldukça yavaş sanırım duvar kağıdını ayarların hareket edebilmesi için bir kaç ayar yapıyor. Buda işlemin eskisinden daha uzun sürmesine neden oluyor.

tarihinde prozac tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kullandıkça farkettiğim bir özelliği safari gerçekten çok hızlı çalışıyor. Şaşırtıcı derecede hızlı diyebilirim hatta.

Duvar kağıdı değişimi ise oldukça yavaş sanırım duvar kağıdını ayarların hareket edebilmesi için bir kaç ayar yapıyor. Buda işlemin eskisinden daha uzun sürmesine neden oluyor.

parallax efekti ipad de deolduğuna göre ram durumu nasıl görünüyor kullanım olarak ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ram ve cpu kullanımı aşağıdaki gibi benchmark yapıp detayları paylaşacağım.
Bu arada tıpkı ios 6.1.3 teki gibi ekran parlakken cihaza yüklenirseniz ısınma oluyor fakat dediğim gibi ios 6.1.3 ten çok fazla değil.

c5dw.jpg

rmwn.jpg

(Bir önceki mesajı düzenlememe izin vermedi forum.)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kullanılabilir bir iOS olmuş kanıma girdin dostm şimdi durduk yere :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asphalt, Real Racing gibi görüntü kalitesi yüksek oyunlardaki performansından bahsedecek olursak; tam anlamıyla Edit gibi.
Oyundan hiçbir şey anlamıyorsunuz. En heyecanlı yerlerde FPS çok düşüyor. Lag olmuyor ama FPS cidden çok düşüyor.
Golden Master sürümünde bile bu problem varsa Public releasede de değişeceğini sanmıyorum.
iPhone 5S' in işletim sistemi olarak düşündüğümüz IOS 7' nin iPhone 5S ile aynı işlemciye sahip A7 işlemcili iPad' de problemler yaşatması hiç hoşuma gitmedi.

Microsoft Windows Vista'ya ilk geçtiğinde vistayı yüksek performansta çalıştırabilen PC Ler piyasada yoktu. Apple böyle bir problemler karşılaşmaz umarım.

tarihinde DarkCrazy tarafından düzenlendi
Biraz daha seviyeli olalim lutfen.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asphalt, Real Racing gibi görüntü kalitesi yüksek oyunlardaki performansından bahsedecek olursak; tam anlamıyla BOK gibi.

Oyundan hiçbir şey anlamıyorsunuz. En heyecanlı yerlerde FPS çok düşüyor. Lag olmuyor ama FPS cidden çok düşüyor.

Golden Master sürümünde bile bu problem varsa Public releasede de değişeceğini sanmıyorum.

iPhone 5S' in işletim sistemi olarak düşündüğümüz IOS 7' nin iPhone 5S ile aynı işlemciye sahip A7 işlemcili iPad' de problemler yaşatması hiç hoşuma gitmedi.

Microsoft Windows Vista'ya ilk geçtiğinde vistayı yüksek performansta çalıştırabilen PC Ler piyasada yoktu. Apple böyle bir problemler karşılaşmaz umarım.

iPad için iOS 7 çok güzel oldu. iOS 6 ve daha önceki sürümlerdeki kilit ekranı çok berbat birşeydi alt kısım ve üst kısım tamamen siyahtı böyle daha şık oldu. iPad canlandı.

ve artık yavaştan iPad 2'yi emekliye ayırmaya çalışıyorlar. iPad mininin üzerinden 1 - 2 sene daha geçtiğinde A5 işlemcili cihazlardan destekte kesilecektir. Yavaştan kastırmaya başlattılar.

tarihinde DarkCrazy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ipad 2 kulanıcısıyım ios7 gm versyonunda kasma varmı ?beta 6 da ekranda donmalar oluyurdu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ipad 2 kulanıcısıyım ios7 gm versyonunda kasma varmı ?beta 6 da ekranda donmalar oluyurdu ?

Söylediğim gibi hiç bir kasma donma vs. olmadı iPad Retina için fakat oyunlarda biraz performans düşüşü hissettim. Genel olarak güzel ve hatasızdı ama yinede biraz daha performans artışı yapmaları gerekiyor özellikle oyunlar için.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ram ve cpu kullanımı aşağıdaki gibi benchmark yapıp detayları paylaşacağım.

Bu arada tıpkı ios 6.1.3 teki gibi ekran parlakken cihaza yüklenirseniz ısınma oluyor fakat dediğim gibi ios 6.1.3 ten çok fazla değil.

rmwn.jpg

(Bir önceki mesajı düzenlememe izin vermedi forum.)

Merhaba,

Ekteki resimde 130 mb boşta ram görüyoruz. Bu tüm uygulamalar kapalıyken mi? 

Eğer öyleyse çok kötü. Çünkü şu an 6.1 ile tüm uygulamalar kapalıyken 700 mb civarı ram kalıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok iki tane oyun safari ve müzik uygulaması arka planda açıktı.

Kapalıyken deneyebilir misiniz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!