Jump to content
 • 13 inç MacBook Pro (Touch Bar özelliksiz) Katı Hal Sürücüsü Servis Programı

     (0 reviews)

   

   

  Apple, 13 inç MacBook Pro (Touch Bar özelliksiz) birimlerinde kullanılan sınırlı sayıdaki 128 GB ve 256 GB katı hal sürücülerinde veri kaybına ve sürücünün bozulmasına neden olabilecek bir sorun olduğunu belirledi. Bu sorundan etkilenen sürücülere sahip 13 inç MacBook Pro birimlerinin Haziran 2017 ile Haziran 2018 tarihleri arasında satıldığı belirlendi.

  Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı (AASP) bu durumdan etkilenen sürücülere ücretsiz olarak servis işlemi uygulayacaktır. Apple, sürücünüze en kısa sürede servis işlemi uygulanmasını önermektedir.

  Apple, aygıtlarını Apple'a kaydettirmiş olan müşterilere bu programı duyurmak için e-posta da gönderecektir.

  Uygunluk

  İlk olarak hangi 13 inç MacBook Pro modeline sahip olduğunuzu kontrol edin. Ekranınızın sol üst köşesindeki Apple menüsünden () Bu Mac Hakkında'yı seçin. Modelinizin "MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)" olduğunu doğrulayın. Bu modele sahipseniz bilgisayarınızın seri numarasını aşağıya girerek bu program için uygun olup olmadığını kontrol edin.

  Formun Üstü

  Seri numaranızı kolayca bulabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenin.

  Formun Altı  Touch Bar özellikli 13 inç MacBook Pro veya daha eski 13 inç MacBook Pro modelleri bu programdan etkilenmemektedir.

  Servis İşlemi

  Servis işlemi uygulanmadan önce 13 inç MacBook Pro'nuz incelenerek aygıtın programa uygun ve çalışır durumda olduğu doğrulanacaktır.

  Servis işleminin bir parçası olarak sürücünüz silineceğinden, servis işleminden önce verilerinizin tam yedeklemesini yapmanız önemlidir.

  • Bir teknisyen, sürücünüzün firmware'ini güncellemek için (bu işlem en fazla bir saat sürer) bir izlence çalıştıracaktır.

  • 13 inç MacBook Pro aygıtınız size macOS yeniden yüklenmiş olarak iade edilir.

  • Servis işleminden sonra verilerinizi bir yedeklemeden geri yüklemeniz gerekir.  Geri yükleme işlemi yapılana kadar bilgisayarınız internete erişemeyeceğinden, verilerinizi yedeklemeden geri yüklemeye ilişkin Apple Destek makalesini görüntülemek için iPhone'unuz gibi başka bir aygıtınızı yanınızda bulundurmanızı öneririz.

  Not: Servis işleminden önce bozulmuş olan dosyalar geri yüklenemez.

  Sürücünüze servis işlemi uygulanması için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin.  Sorularınız varsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız lütfen Apple Destek ile irtibat kurun

  13 inç MacBook Pro aygıtınızda, sürücüye servis işlemi uygulanabilmesini etkileyen herhangi bir hasar tespit edilirse servis işleminden önce söz konusu sorunun giderilmesi gerekir. Bazı durumlarda onarım için ücret alınabilir.

  Ek Bilgiler

  Dünya genelindeki bu Apple programı, 13 inç MacBook Pro'nun standart garanti kapsamını genişletmez.

  13 inç MacBook Pro aygıtınızın bu sorundan etkilendiğini düşünüyorsanız ve servis için ödeme yaptıysanız para iadesi için Apple ile irtibat kurabilirsiniz.

  Bu program, sorundan etkilenen MacBook Pro modellerini kapsar ve birimin ilk perakende satış tarihinden sonraki 3 yıl boyunca geçerlidir.

  Programa aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

  13 inç MacBook Pro (Touch Bar özelliksiz)  Katı Hal Sürücüsü Servis Programı


  User Feedback

  There are no reviews to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.