Jump to content
 • Sign in to follow this  

  Apple Dokunmadan Kontrol Edilebilen Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor

     (0 reviews)

  Katsumoto

  Bloomberg’in haberine göre Apple gelecek yıllar için ekrana dokunmadan, el hareketleriyle kontrol edilebilen bir teknolojiye sahip iPhone’lar üzerinde çalışıyor.

  Rekabetin gitgide kızıştığı akıllı telefon pazarında Apple bu yeni özelliğiyle rakiplerinden sıyrılmak istiyor olabilir. Bahsedilen kontrol yöntemi telefona dokunmadan, parmaklarınızı ekrana yakın bir şekilde tutup hareket ettirmenize dayanıyor. Bu teknolojinin tüketicilerle buluşması için en az iki yıl olduğu söyleniyor.
   

  Bahsi geçen teknolojinin primitif bir versiyonunu Air Gestures adında Samsung’da görmüştük. Google ATAP araştırma grubunun da Project Soli adı altında buna benzer bir çalışma yaptığını biliyoruz.
   

  Bloomberg’in haberindeki iddialar bununla da sınırlı kalmıyor. Apple’ın iPhone’lar için yeni kavisli ekranlar peşinde olduğu da konuşuluyor. Bu kavisli ekranların Samsung cihazlardaki ve iPhone X’dan farklı olacağı söyleniyor. Bunun dışında ekran mevzusunda pek bir detay yok, ancak geçtiğimiz haftalarda Apple’ın microLED ekranlar üretmeyi planladığını haberleride çıkmıştı. 
   

  Her iki teknolojinin de henüz araştırma geliştirme aşamasında olduğu söyleniyor. Yani yakın bir zamanda göremeyeceğimiz kesin. Hiçbir zaman hayata geçmeyecek bir iddia da olabileceğini hatırlatalım.

   

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  There are no reviews to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.