Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
 • Sign in to follow this  

  E-Devlet’ten yeni hizmet: Miras sorgulama

     (0 reviews)

  AyhanTACAR

  E-Devlet'in yeni hizmetiyle birlikte artık “Mirasçılık Belgesi" işlemleri de yapılabilecek.

   

  E-Devlet miras sorgulama işlemi, vatandaşların rağbet ettiği bir diğer uygulama oldu. Devlet uygulamalarını bürokrasiyi azaltabilmek için çevrimiçi platforma taşıyan kamu kurumları, bu kez miras sorgulama işlemini erişime açtı. Peki, E Devlet miras sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, veraset ilamının kolayca görüntülenebildiği ekran hakkında bazı bilgiler

   

  Son dönemde "Soy Ağacı" ve "1853-1928 Dönemine Ait Şehit Bilgisi Sorgulama" hizmeti başlatan e-Devlet uygulaması bu kez de sistem üzerinden "Mirasçılık Belgesi" hizmeti vermeye başlıyor. 6 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak hizmet ile ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi. 

   

  Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

  "Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir."

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  There are no reviews to display.


 • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 237 Guests (See full list)

  There are no registered users currently online

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.