Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
 • Sign in to follow this  

  iOS 12 ile telefonlara 14 yeni özellik gelecek

     (0 reviews)

  AyhanTACAR

  iOS 12'nin beta sürümü hala test aşamasında olmasına rağmen 2018'in sonlarına doğru iPhone ve iPad’lere çıkacak.

  ios-12-beta-3-featured1.jpg

  Apple QR kodu tarama özelliğini geçtiğimiz sene iOS 11’e getirdi.

  1_12599.jpg

  iOS 12 ile birlikte yeni bir kısayol ekleniyor ve bu kısayol dirak kamerayı açarak kodu taramanızı sağlıyor. Kısayolu ekrana eklemek için Ayarlar’dan Control Center’a gidin. Customize Controls seçenğini seçerek ‘Scan QR Code’u ekleyin.

  2_12437.jpg

  iPhone X ile birlikte Apple, dünyaya Animoji’yi tanıttı. Cihazın ön kamerasının da sayesinde kendi suretimizde avatarlar iyice hayatımıza girmişken iOS 12 ile birlikte Memoji özelliği eklendi. Artık tıpatıp kendimize benzeyen avatarlar ve emojiler yaratabiliyoruz.

  3_12326.jpg

  Messages uygulamasında kamerayı kullandığınızda sol tarafta yeni ikon göreceksiniz. Efekt sayfasını açan bu ikonla birlikte kendi Memojinizi ekleyebilir, bir şeyler çizebilir ya da görüntü üzerine yazı yazabilirsiniz.

  4_12061.jpg

  FaceTime, iOS 12 ile birlikte büyük bir güncelleme aldı. Kullanıcılar artık 32 kişiye varan grup konuşmalarına katılabilecekler. Ayrıca FaceTime aramalarına efekt ekleyebilirsiniz.

  5_11760.jpg

  Kullanıcıların cihazlarını güncel tutabilmek için İOS 12 ile birlikte otomatik güncelleme özelliği geliyor. Bu özelliği açabilmek için Ayarlar’dan Software Updates’e gidin ve Otomatik Güncellemeler’i açın. Seçenek aktif olduğunda OS güncellemeleri Wi-Fi bağlı olduğunuz takdirde başlayacak.

  6_11262.jpg

  Yeni Bedtime modu ile birlikte bildirimler bir daha sizi rahatsız etmeyecek. Bu özelliği aktif edebilmek için Ayarlar’dan Do Not Disturb, ardından Bedtime’a tıklayın. Böylece saati dahi kontrol etmek adına telefonunuza baktığınızda dikkatiniz dağılmayacak.

  7_10874.jpg

  Apple’ın ‘Do Not Disturb’ özelliğine getirdiği tek yenilik Bedtime değil. Kontrol merkezinde bu ikona uzunca basarsanız bazı yeni özelliklerle karşılacaksınız. Bildirimleri 1 saatliğine, bu akşama kadar ya da bu mekandan ayrılana kadar kapatmak size kalmış.

  8_10433.jpg

  Artık aynı uygulamalardan gelen bildirimler uzun bir kuyruk oluşturmayacak. Artık tek bir tane olarka görünecekler ve ancak siz tıklarsanız hepsi açılacak. Bir diğer yeni özellik ise sola kaydırırsanız bazı bildirim seçenekleri karşınızı çıkacak. Böylece ayarlar menüsü kurcalamadan hızlı bazı değişiklikler yapabileceksiniz.

  9_9917.jpg

  Bazı spesifik uygulamalardan ekrana bildirim düştüğü zaman cihazınızın ışığını açmasını engelleyebilirsiniz ya da ses çıkmamamasını sağlayabilirsiniz. Hala memnun değilsiniz uygulamadan bildirim gelmesini hepten engelyebilirsiniz.

  10_9688.jpg

  Apple, kullanıcılarının telefon ve tabletinde ne kadar ve nasıl zaman geçirdiğini anlamasını sağlamak için Screen Time’i ekledi. Ayarlar menüsünden açabileceğiniz Screen Time sayesinde dakikası dakikasına ne yaptığınızı bilebileceksiniz.

  11_8935.jpg

  Screen Time ile birlikte sadece uygulamaları ne kadar kullandığınızla kalmayacak ayrıca uygulamalara belli bir kullanım sınırı da getirebilceksiniz. Örneğin çocuğunuz çok miktarda zamanını harcıyorsa o uygulamaya zaman sınırı getirin.

  12_8459.jpg

  Screen Time’in sunduğu bir başka faydalı özellik, belirli uygulamaları kendi ayarladığınız belli bir saatten sonra kilidini açması. Böylece kendinizi daha rahat frenleyebileceksiniz.

  13_7820.jpg

  Artık ayarlar kısmındaki batarya bölümü neyin gücünüzü daha çok tükettiği hakkında daha fazla detaya sahip olacak.

  14_7509.jpg

  Siri, iOS 12 ile birlikte büyük değişim geçiriyor. Eklenen Kısayol özelliği ile birlikte mesaj göndermekten müzik dinlemeye kadar pek çok komutu kişiselyardımcınıza ekleyebileceksiniz.

  15_6960.jpg

  Edited by AyhanTACAR

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  There are no reviews to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.