Jump to content
 • iPhone X Rekor Kırdı !

     (0 reviews)

  Apple’ın akıllı telefonlarının en yeni modeli iPhone X rekor kırdı. Bu yeni rekor, iPhone X’lerini ne kadara satabileceklerini merak eden herkesin ilgisini çekebilir.

  iPhone X rekor kırarak değerini büyük oranda korudu

   

  Apple, geçen yıl, telefonun piyasaya sürüldüğü ana modelin fiyatını 999 dolarolarak belirledi ve daha fazla depolama alanı isteyip istemediğinize bağlı olarak, fiyat etiketinin 1.000 doları geçebildiğini belirtti.

  B-Stock’un yeni bir araştırması, telefonun ikinci el satışta 849.15 dolardeğerinde olduğunu ortaya çıkardı. Apple’ın en yeni iPhone’unun, iPhonelar arasında değerini en iyi koruyan olduğu da böylelikle ortaya çıkmış oldu.


  Fortune, “iPhone X, ikinci el piyasada orijinal değerinin %85’ini koruyarak zirveye çıktı.” şeklinde not düştü.


  B-Stock, satmak için iPhone X’i toplu halde satın alan şirketlerin, perakende satış fiyatının %75’ini vererek satın aldıklarını keşfetti. Bu veriyi ise araştırmanın bir kopyasını elde eden 9to5Mac verdi.

  Sonuçlar şaşırtmadı denebilir

  Bu çok şaşırtıcı bir şey değil. Zira, akıllı telefon değerleri zaman içinde hızlı bir şekilde düşme eğilimi gösterirken Apple’ın daha uzun süre daha yüksek fiyata sahip kalma eğilimi var. Bu, iPhone X’i satmayı düşünenler için iyi bir haber.

  Ülkemizde de iPhone X fiyatları artmış olsa da ikinci el piyasada daha uygun fiyatlarla bulmak mümkün. Tabii, daha uygun fiyat derken 5-6 bin lira seviyesinden bahsettiğimiz için bu ne kadar uygun yorumu size bırakıyoruz.


  User Feedback

  There are no reviews to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.