Jump to content
 • iPhone XR Özellikleri ve Fiyatı !

     (0 reviews)

  iPhone ailesinin 10. yılına özel çıkan iPhone X, yenilenerek iPhone Xs olarak karşımıza çıktı. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin yanında, diğer modellere göre daha uygun fiyatlı yeni nesil iPhone XR modeli de tanıtıldı.

   

  iPhone XR özellikleri!

  iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin yanında yepyeni bir modeli daha tanıtan Apple, rengarenk iPhone XR ile karşımıza çıktı.

  iPhone X ile karşımıza çıkan çentikli ekran tasarımını kullanan modelde 6.1 inç Liquid Retina adı verilen LCD ekran kullanılmış. 1792 x 828 piksel çözünürlüğündeki bu ekran 326 ppi değerine sahip. 3D Touch ise unutulmamış.

   

  Çok daha güçlü bir cam kullanılan iPhone XR, 7000 serisi alüminyum kasayı bünyesinde barındırıyor.

  Beyaz, siyah, mavi, kırmızı ve sarı renkleriyle karşımıza çıkan yeni iPhonemodelinde yer alan R harfi ise Remedial kelimesinin kısaltılmışı olarak açıklandı.

  xiphone-xr-sdn.jpg.pagespeed.ic.7cUOXtlMTj.webp

  Touch ID ile vedalaşan Apple, iPhone XR modelinde de Face ID kullanmayı tercih etmiş. iPhone X ile aynı şekilde kullanılan bir arayüze sahip olan model, Apple A12 Bionic işlemciden gücünü alıyor.

  657x438xiphone-xr-4.jpg.pagespeed.ic.R4qqTmWU41.webp

  iPhone XR kamera özellikleri!

  Kameraya baktığımızda ise iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde gördüğümüz çift kamera, bu modelde yerini tek kameraya bırakmış. 12 Megapiksellik geniş açılı kamera ise iPhone Xs modellerindeki geniş açılı lens ile aynı özelliklere sahip.

   

  Yani f/1.8 diyafram aralığına sahip olan kamerada 6 elementli bir lens ve OIS desteği mevcut. Ayrıca iPhone Plus modellerinin en sevilen özelliği Portre modu renkli iPhone ile de kullanılabilecek.

  iPhone XR

  Batarya ömrünün ise iPhone 8‘den 1.5 saat daha fazla olduğu duyuruldu. 64, 128 ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan yeni iPhone, 749 dolarfiyat etiketine sahip.

  19 Ekim tarihinde ön siparişe açılacak olan modelin satışına ise 26 Ekimtarihinde başlanacak.


  User Feedback

  There are no reviews to display.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.