Jump to content

Seçimlerimiz

Sosyal Medya paylaşımlarımız..

Ekran ve Cam Değişimi Arasındaki Farklılıklar
Telefon cam değişimi ile ekran değişimi arasındaki fark nedir? Bazı cihazlarda LED veya OLED ekranlar bulunsa da bu yazının amacı nedeniyle ekranlar için sadece "LCD" diyeceğiz. Çoğu cep telefonu üreticisi bir ekranı, cam ve LCD bileşenlerini birbirine yapıştırarak bir araya getirir. Cam, LCD ekranın üstüne oturur. LCD'nin üstünde ayrıca, dokunmatik işlevinin çalışmasına izin veren entegre bir sayısallaştırıcı bileşen vardır. Hem cam değişimi hem de ekran değişimi sırasında panelin tamamı değiştirilir; bununla birlikte, bir cam değişimi ile bir ekran değişimi arasında fiyat farkı vardır çünkü LCD'lerin değeri camdan bağımsızdır.
 
 

 
LCD Ekran Değişimi
Cam ve LCD düzeneklerinde LCD hala çalışıyorsa, üstündeki cam çatlamış olsa bile bir değer taşır. LCD hala çalışıyorsa, tekrar kullanılabilir. Şirketler, bunları yenilemek için çalışan LCD'lere sahip kırık cam satın alırlar: camı LCD'den ve dijitalleştiriciden ayırır, LCD'nin üstündeki eski camı yeni bir parça ile değiştirir ve yenilenmiş ekranı telefon tamir mağazalarına satarlar. CepMarket gibi telefon tamir ve değişim servisleri bu yolla bazen orijinal LCD'lere sahip olma şansına erişir. Sayısallaştırıcı veya LCD düşme sırasında hasar görürse, ekran cam ile birlikte artık işe yaramaz hale gelir. O nedenle LCD ekran değişimi kaçınılmazdır.
Yalnız Cam Değişimi
Cam değişiminde ekranda herhangi hasar yoksa yerinde bırakılır. Ekran değişiminde ise cam da yenilenmiş olur. Bu nedenle ekran değişimi cam değişiminden daha pahalıdır. Yalnız cam değişimi yapıldığında orijinal ekran korunmuş olur. Ekran değişimi yapıldığında ise yerine muadil bir ekran takılır. Düşük kalite yedek ekranlarda görüntü daha parlak ve farklı bir tonda olabilir. Kaliteli muadil ekranlarda ise neredeyse hiçbir fark olmaz. Sadece cam değişimi basit ve gelişmiş yöntemlerle yapılabilir. Basit yöntemler daha riskli olmakla beraber çoğu servis tarafından başvurulan yol bu olmaktadır. O nedenle yalnız cam değişimi yaptırmak istediğinizde en doğru servisi seçmeye dikkat ediniz.
 
 
 
Konu içinden aklınıza takılanları & merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, cevaplamak ve yardımcı olmak için buralarda olacağız. 
 
Keyifli forumlar dileriz.
  • Beğen
 • 0 yanıt

Merhaba iPhoneYardım ailesi, CepMarket olarak sektörde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren İstanbul, Kadıköy merkezli bir cep telefonu tamir servisiyiz. Mağazamız yalnızca bulunduğu bölgeye veya şehre değil Türkiye'nin her yerine hizmet vermektedir. Müşterilerimiz hasarlı cihazlarını ülkenin her noktasından bizlere ücretsiz kargo ile gönderebiliyor. Onarım tamamlandığında, genellikle aynı gün içinde ürün tekrar ücretsiz şekilde müşteriye kargolanıyor.
 
CepMarket'te gerçekleştirilen onarım işlemlerinin arasında ekran değişimi, ön cam değişimi, arka cam değişimi, yan düğme, su hasarı, batarya değişimi, şarj soketi, baseband entegresi değişimi, kamera değişimi, kulaklık soketi, mikrofon ve kasa değişimi gibi bir cep telefonu için mümkün olan tüm tamir işlemleri yer almaktadır. Cep telefonu tamir işlemlerinin büyük çoğunluğu yalnızca 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanmakta ve müşterilerimiz dilerse mağazamızda beklerken cihazlarını teslim alabilmektedir.
 
 
 
 
 
Servisimizde Samsung, HTC, Asus, General Mobiles, Xiaomi, Huawei, LG ve iPhone gibi tüm telefon markalarının tamir işlemlerinin yanı sıra iPad ve Samsung tabletlerin tamiri de yapılıyor. Değiştirilen parçalar müşterinin adına faturalandırılıyor ve böylece ters giden bir durumda mağazamız size tam garanti sunuyor. Türkiye'nin her yerindeki müşterilerimize bir telefon kadar yakınız. Aynı zamanda WhatsApp hattımız üzerinden bize ulaşmanız ve bilgi almanız da mümkün.
Telefonunuzu mağazamıza gelerek onarmak veya ücretsiz kargoyla onarmak dışında aynı zamanda 10:00 - 19:00 mesai saatleri içinde İstanbul moto kurye servisimizle telefonunuzu belirttiğiniz adresten alıyoruz. Mağazamız haftanın altı günü 10:00 - 20:00 saatleri arasında açıktır. Ücretsiz hasar tespiti, hızlı onarım, işçilik ve parça garantisi ile CepMarket servisimiz iPhoneYardım kullanıcıları için dilediğiniz zaman hizmetinizdedir. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi belirtin ve uzman teknisyenlerimiz ile cihazınızı aynı gün ve saat içinde onaralım.
 
  • Teşekkür
  • Beğen
 • 0 yanıt

Apple, iPhone 8 aygıtlarının çok küçük bir kısmında üretim hatası bulunan ana kartlar olduğunu belirledi. Etkilenen aygıtlarda aniden yeniden başlatma, donmuş ekran veya aygıtın açılmaması gibi sorunlar görülebilir. Apple, uygun aygıtlar için ücretsiz onarım sağlayacaktır. Etkilenen birimler Eylül 2017 ile Mart 2018 arasında Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Çin, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Macau ve Yeni Zelanda'da satıldı.
Hatalı seri numaraları için;
Buradan sorgulama yapabilirsiniz.
 
 • 0 yanıt

Siri Odaklı Müthiş iOS Konsepti “iOS Mogi”
Web geliştiricisi ve UI / UX tasarımcısı olan Kévin Eugène, Apple’ın AI asistanı Siri’nin görünümünü ve işlevselliğini iyileştirmek amacıyla “iOS Mogi” adını verdiği Siri odaklı müthiş bir iOS konseptini paylaştı.
 
Müthiş iOS Konsepti: iOS Mogi

Eugène, iOS Mogi konsepti ile Siri için herhangi bir komutu söylemeden sanal asistanın kullanılabilmesini sağlamak amacıyla tamamen yeniden yapılandırdığını ve kullanıcılar için daha faydalı bir şekle soktuğunu belirtiyor.
 
iOS Mogi ile Siri, “paralel yardım” olarak tanımlanan aşağıya kaydırmalı bildirim özelliği ile buluşturulmuş. Böylece Siri, mevcut şartlar altında olduğu gibi ekranın tamamını kaplamıyor. Kullanıcı herhangi bir görevi yürütürken, bildirim başlığı olarak bağlantılı görevler yürütebiliyor.
 
Konseptte sunulan bir örnekte, Mesajlar uygulamasında arkadaşıyla yazışan kullanıcı Siri’ye “Bana Japonya’daki fotoğrafları göster” diye sesleniyor. Siri, Japonya’da çekilen fotoğrafları bulup, bildirim başlığında kullanıcı sorgusuna cevap veriyor.
 
iOS Mogi’de Siri’nin bağlamsal farkındalığı sayesinde, kullanıcı, aşağıya doğru çekilerek açılan bildirim başlığından tüm fotoğrafları doğrudan arkadaşına gönderebiliyor.
 

 
 
iOS Mogi konseptinde Siri’nin bir uygulamadayken başka bir uygulamayı açmasını talep edebilmek mümkün. Mesela herhangi birisine mail gönderirken ihtiyacınız olan fotoğrafa ulaşmak için Siri’den “şu arkadaşımla olan yazışmalarımı aç” diyebiliyorsunuz. Böylece Siri, belirttiğiniz kişi ile yazışmanızı açıyor ve ihtiyacınız olan fotoğrafı doğrudan mail uygulamasına kaydırıp bırakabiliyorsun.
Eugène’nin hazırladığı konseptte, Apple Music’te şarkı sardırma veya Mail uygulamasında bir e-posta içeriğini düzenleme gibi dokunmatik hareketleri de ses komutlarına çeviren “Siri Eylemleri” özelliği kullanılabiliyor.
Konsept, iPhone ile fiziksel olarak etkileşime girmeden özellikle engelli kullanıcıların çeşitli özellikleri kullanabilmesi için son derece faydalı duruyor.
iOS Mogi’deki Siri özelliklerinin sonucusu gelişmiş kopyala-yapıştır özelliği. Bu özellik sayesinde Siri, uygulamalarda kopyalanan tüm verileri kaydediyor ve ihtiyaç anında bu kayıtlara kolayca ulaşılabiliyor.

iOS Mogi’deki Siri özelliklerinin sonuncusu, gelişmiş bir kopyala / yapıştır özelliği de dahil olmak üzere, iOS’daki herhangi bir yerden başka bir uygulamada kullanmak için öğeleri kaydetmeyi içeriyor. Kopyalanan veriler başka bir uygulamada kullanılmak içi tekrar kopyalanabilirken açık olan uygulama ekranına sürükleyip bırakılabiliyor.
 
iOS Mogi, Apple’ın mobil işletim sistemi için Apple Harita güncellemeleri, canlı bildirimler, çoklu görevler, gelişmiş ARKit özellikleri ve daha fazlası için birçok fikirle dolu.
 
 
 
  • Beğen
 • 6 yanıt

Merhaba Arkadaşlar..
Sunucu değişikliği yapılmıştır, Gördüğünüz veya yaşadığınız problemleri bildirirseniz seviniriz..

Yeni görünüm olarak Bilim ve Teknoloji sayfaları bizleri karşılayacak forumlar için lütfen üst menüden Forumlar sekmesini kullanınız.

iPhoneYardim.net Yönetimi..
 • 4 yanıt

Cihaz Safe Moda Giriyor, Respring Atıyor, Hangi Uygulama Sebep Oluyor? [CrashReporter]
Merhaba arkadaşlar,
 
11.2-11.3.1 ve 11.4beta1-2-3 için jailbreak çıkalı çok olmadı ve tweakler oldukça hızla güncellenmeye başladı. Jailbreak bekleyenler olarak cihazlarımıza bir çok tweak yüklemeye başladık.
 
Peki sistemde çökme yaratan tweakleri nasıl bulacağız? İşte burada "CrashReporter" devreye giriyor ve işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. CrashReporter çökme raporlarını bizim okuyabileceğimiz şekilde düzenleyen ve hangi tweak'in bu çökmeye sebebiyet verdiğini gösteren bir yardımcı uygulama.
 
BigBoss reposundan indirebilirsiniz. 
Repo: http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/

 
Peki nasıl kullanacağız. 
 
Uygulamayı açıyoruz. En son ne zaman ve kaç kere çöktüğüne dair bilgiyle çöken uygulamalar sıralanıyor. Son çöken uygulama en üstte olacaktır. AccuWeather'da bir sorun yaşamıştım. Tıkladığımızda En Son çökmenin 11 Temmuz 2018, 13:40'ta olduğu görünmekte. En son çökmeye giriyoruz.                
 
Çökme raporunda Ana şüpheli görünmemekte ancak "Yüklü üçüncü taraf binary"lerde uygulamalar görünmekte ve üstüne tıkladığınızda uygulamanın tam adı, yapımcıya ulaş, Cydia veya Appstore butonu bulunmaktadır.               
 
Ben bu rapordan çökmenin Anemone'dan kaynaklı olduğunu anlıyorum. Çökme çok sık tekrarlarsa uygulamayı kaldırıp, yapımcıyla iletişime geçebilirim. Ancak beni şimdilik rahatsız eden bir durum olmadığı için kullanmaya devam ediyorum.  
 
Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sorun, sizler için buradayız.
 
Herkese iyi forumlar.
  • Beğen
 • 11 yanıt

iOS 11.4.1, watchOS 4.3.2, tvOS 11.4.1 ve HomePod 11.4.1 Yayımlandı
Apple, uzun zamandır beklenen iOS 11.4.1 güncellemesini yayımladı. iPhone ve iPad kullanıcıları OTA üzerinden güncellemelerini yapabilirler.
 
iDownloadBlog’un haberine göre 11.4.1 sürümü iOS 11 için 15.güncelleme olmuş durumda. Bu sürüm çoğunlukla hata düzeltmelerini içeriyor ve iOS 12 den önce çıkacak son iOS 11 sürümü olması bekleniyor.
 
IOS 11.4.1'i indirmek için Ayarlar>Genel> Yazılım Güncelleme'yi seçin.
 
HomePod 11.4.1, tvOS 11.4.1 ve watchOS 4.3.2 ise yalnızca küçük hata düzeltmeleri ve diğer küçük güncellemeleri içermektedir.
 
  • Beğen
 • 0 yanıt

Apple her yıl düzenlediği WWDC2018 yapıldı ve iPhone ile ilgili ilk gelen bilgiler...
 
 
 
 
• Performans, iOS 11'e nazaran 2 kat iyileştirilmiş durumda.
 
• iOS 12 ile birlikte iOS sürümlerinin de otomatik güncellenmesi seçeneği geldi.
 
• iOS 12 ile birlikte en çok zaman harcadığınız uygulamaları dakika dakika görebileceksiniz
 
• Tüm uygulamalar %40 daha hızlı çalışacak.
 
• Klavye etkinlikleri %50 hızlı görüntülenecek.
 
• 'Kamera için kaydır' %70 daha hızlı açılacak.
 
• CPU performansı gerektiğinde yükseltilebilecek. Sonrasında ise pil seviyesini korumak için performans düşürülebilecek.
 
• Seçmiş olduğumuz belli komutlar ile, uygulamaların belirli özelliklerini kullanabilmemizi sağlayacak.

• FaceTime da yenileniyor. Group Facetime ile 32 kişi aynı görüşmede bulunabiliyor!

 
• İphone X İçin arkaPlanda açık olan uygulamaları kapatmak İçin direk yukarı sürükleme

 
 • İOS 12 ile yeni gelen animasyon
 
 
• Yeni Metre ve Nivo uygulaması
 
• Sesli Notlar
 
•Ebeveyn Sınırlamaları
 
•Ekran Süresi

 
 Profil
 
 
https://iosbetas.me/
 
 
iOS : iOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/iOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
 
tvOS : tvOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/tvOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
 
watchOS : watchOS_5_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/watchOS_5_Beta_Profile.mobileconfig
 
https://mega.nz/#!chogkDJS!cIGt64ZaySqyzAwm7xmctDW48-Gf_skOraceKoH5w04
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Beğen
 • 50 yanıt

Iphone 6s 64GB kullanıyorum. Sadece ekran kilitliyken Home ve Power Tuşlarına basmama rağmen ara sıra açılmıyor.  Telefonun kilidi açıkken kullanıldığında böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Ekran kilitliyken bu tuşlara bastığımda eğer açılmazsa 5 saniye sonra ekran ışığı geliyor. Yaşadığım şehirde hiç bir telefon servisi bu sorunu çözemedi!! Ne yapmam gerekiyor.
 • 12 yanıt

Bu baslik altindan bana ulasabilirsiniz.
 • 3 yanıt

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kullanıcılarla ilgili topladığı bilgiler ve bu bilgileri toplamak için kullandığı yöntemlerin liste 225 sayfa tuttu.
Listede iletişim bilgileri, SMS mesajlarının geçmişi, Android cihazlarda arama günlüğü, kamera kullanımı, diskteki isimler ve dosya türleri, tarayıcıdaki eklentiler, yüklenen uygulamalar, internet siteleri üzerinden yapılan alışverişler, farenin hareketi, pilin şarj durumu, diskteki boş alan gibi bilgiler yer alıyor.Şirket ayrıca fotoğraflar hakkında meta veriler topluyor, örneğin çekim zamanı ve yeri ve ayrıca diğer kullanıcıların fotoğrafları ve onlarla temas sıklığı hakkında bilgiler.Facebook, kullanıcıya yakın Wi-Fi ve hücresel iletişim noktaları, cep ve sabit telefon operatörleri hakkında bilgileri topluyor, onlarla ilgili cihazlardan bilgi okuyor.Facebook, üçüncü şahıslar yardımıyla da kullanıcılar hakkında bilgi toplayabildiğini açıkladı ama bu şahısların kimler olduğunu belirtmedi.
'SEÇİMLERİ ETKİLEDİĞİ' İDDİA EDİLMİŞTİ
Geçtiğimiz nisan ayında, Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının, milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verileri, seçimleri etkilemek için kullandığına dair suçlamalar krize yol açmıştı. Krizin ardından AP, Facebook'un, veri sızıntısı skandalı sonrası özel hayata saygı ve kişisel verilerin korunması konularında Avrupa'daki vatandaşlara hesap vermesi çağrısında bulunmuştu. Zuckerberg, nisan ayında da ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ifade vermişti.(Sputnik)
 • 0 yanıt

Sony geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği E3 2018 basın konferansı sonrası hoş bir sürprize de imza attı. 2015 yılında yayınlanan Call of Duty Black Ops 3, PS Plus aboneleri için ücretsiz oldu.
Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz gün E3 sahnesindeydi. Gece geç saatlerde start alan Sony konferansına yeni oyunlar tanıtılmasa da daha önce duyurusu yapılmış olan oyunlar için çeşitli videolar yayınlandı. Sony, basın konferansı sonrası PS Plus sahipleri için de hoş bir sürprize imza attı.
2015 yılında yayınlanan Call of Duty Black Ops 3, ücretsiz PS Plus Haziran oyunları arasına katıldı.
Bilindiği üzere Call of Duty serisinin bu sene yayınlanacak olan oyunu Black Ops 4 olacak. Sony bunu da göz önünde bulundurarak PS Plus Haziran ayı oyunlarına Call of Duty Black Ops 3 oyununu da dahil ettiğini açıkladı.
Yapılan açıklamada PS Plus abonelerinin Black Ops 3’ü 11 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak indirebilecekleri belirtildi. Aynı şekilde aboneliğini devam ettiren PS Plus üyeleri, bu süre boyunca Black Ops 3’ü ücretsiz olarak oynamaya devam edecekler. Elbette oyunun 11 Temmuz’a kadar kütüphanenize eklenmesi gerekiyor. Yoksa bu tarihten sonra oyunu ücretsiz olarak oynamanız mümkün olmayacaktır.
Şu aralar PS Plus üyeliğinin yüzde 25 indirimli olarak satıldığını da hatırlatalım.
 • 0 yanıt

Apple, geçtiğimiz aylarda uygulama geliştiricilerine bir mail göndermişti. Bu mailde mevcuttaki uygulamaların iPhone X için optimize edilme şartı yazıyordu. Ayrıca App Store’a yüklenecek olan yeni uygulamaların kabul edilmesi için ise yine X uyumluluğu zorunlu kılınmıştı.
Geliştiricilere uygulamalarını iPhone X için optimize etme şartı getiren Apple, daha anca bugün kendi uygulamasını X için optimize etti. İşte iPhone X için yenilenen o uygulama!
Bildiğiniz gibi Cupertinolu teknoloji devi Beats Electronics‘i bünyesine katmış ve yeni ürünlerini satışa sunmuştu. Beats’in yeni ürünleri arasında taşınabilir hoparlör kategorisinde yer alan Beats Pill+ yer alıyordu. Apple, Beats Pill+ için bir de uygulama yayınlamıştı.
App Store’daki Beats Pill+ uygulaması ile birden fazla Pill hoparlörler birbirine bağlanabiliyordu. En son Ekim 2017’de güncellenen Beats Pill+ uygulaması maalesef ki iPhone X desteğine sahip değildi. Apple, aylar sonra Beats Pill+’ı bugün yeni iPhone çözünürlüğü ile güncelledi.
Geliştiriciler için yeni iPhone çözünürlüğünü zorunlu kılan Apple’ın, Pill+ uygulamasını güncellemek için bu denli geç davranması biraz düşündürdü. App Store’da Apple imzalı hala X için güncellenmemiş uygulamaların yer aldığını belirtelim.
Bakalım geliştiriciler için bir zorunluluk sunan Apple, X için optimize edilmemiş AirPortİzlencesi ve iTunesRemote uygulamalarını ne zaman güncelleyecek?
 • 0 yanıt

Hollanda'daki Delft Teknik Üniversitesi (TU Delft) araştırmacılarının buluşu olan "kuantum dolanması" yöntemi ile "süper güvenli internet" dönemi başlayacak.
Blim insanları, "kuantum interneti" sayesinde iletişimin tamamen güvenli hale geleceğini, iki kişi arasındaki görüşmelerin izinsiz şekilde dinlenmesinin, takibinin ya da internet şifresinin kırılmasının artık imkânsız olacağını söylüyor.
Proje, TU Delft ve Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Kurumu (TNO) tarafından oluşturulan QuTech araştırma merkezi tarafından yürütülüyor.
Nature dergisinde yayımlanan ve güvenli internet konusunda devrim olarak nitelenen proje, TU Delft araştırmacılarının 2015 yılında gerçekleştirdikleri "kuantum dolanması" adı verilen buluşa dayanıyor.
Araştırmacılar, kuantum dolanması ile, bir mesafeden en küçük parçacıklar arasında görünmez bir bağlantı kurulabileceğini kanıtladı. Şimdi bu buluş, kuantum interneti projesi ile pratikte uygulanacak.

Hem hızlı hem güvenli

QuTech'ten Ronald Hanson'a göre, kuantum interneti ile şu anda mevcut olan sistemde yapılamayan birçok şey gerçeğe dönüşecek. İnternet hem hızlanacak hem de "süper güvenli" hale gelecek. Bağlantıyı kesintiye uğratmadan ya da farkedilmeden izlemek artık olanaksız olacak.
Hollandalı bilim adamına göre, kuantum interneti üzerinden yapılan görüşmeler, başkaları tarafından dinlenemeycek. İki kişi arasındaki internet iletişimine dışardan izinsiz müdahale edilemeyecek. İnternet şifresinin kırılması imkânsız hale gelecek.
Bilim insanları, 2 metrelik bir mesafe üzerinde saniyede 40 kez parçacıkları dolaştırmayı başardı. Araştırmacılar, deneme tablosunun 2 metre olduğunu belirterek, uzunluğun önemli olmadığına işaret ediyor. 10 santimetre ya da 1 kilometre mesafede de aynı sonucun elde edileceğini vurguluyorlar.
Ronald Hanson'a göre, bu hız interneti güvenli hale getirdi. Bu nedenle kuantum interneti, çığır açan bir buluş olarak değerlendiriliyor.

Hedef 2020

QuTech, kuantum internetinin 2020 yılına kadar hayata geçirilmesini amaçlıyor. ABD'deki Harvard Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ile Çin'deki bir laboratuvarın da aynı konuda çalışmalar yaptığını belirten Hollandalı bilim insanları, bu konuda ilk olabilmek için çabalıyor.
Yeni sistem ilk olarak Hollanda'daki Delft, Leiden, Amsterdam ve Lahey kentlerinde hayata geçirilecek. Bu kentlerde özel olarak elektronların iç içe geçebileceği son derece güçlü buzdolapları kurulacak.
Buradan fiber optik üzerinden dolaştırma işlemini sağlayan ışık sinyalleri kullanılacak. Bu sinyaller sayesinde kısa süre içinde hızlı, kesintisiz ve güvenli bir bağlantı sağlanacak.
Bilim insanları, kuantum dolanmasının, fikir olarak biraz Uzay Yolu (Star Trek) filmlerindeki ışınlanma sahnelerine benzediğine işaret ediyor.
 
 • 0 yanıt

Apple, sağlık kayıtları API'sini araştırmacılar ve geliştiricilere açtı. Eğer kullanıcılar izin verirse bu bilgiler, diğer üçüncü parti uygulamalarla paylaşılacak. Böylece kişiler güvendikleri uygulamalardan maksimum verim alacaklar.
WWDC 2018 etkinliği ile birlikte teknoloji gündeminden düşmemeye kararlı olan Apple, internet sitesindne yaptığı açıklama ile bir müjde daha verdi. Firma, sağlık kayıtları API’sini geliştiriciler ve araştırmacılarla paylaştı. Bu veriler daha iyi ilaç tedavisi, beslenme planları oluşturulması ve hastalık tanımaları amacıyla kullanılması için uygulamalar geliştirilmesine fayda sağlayacak.
Apple’ın operasyon direktörü Jeff Williams, “Sağlık kayıtları API’sinin geliştirici ve araştırmacı topluluğumuza açılmasıyla birlikte, tüketiciler her gün kullandıkları uygulamalar aracılığıyla kendi sağlık ihtiyaçları kişiselleştirebilecekler” dedi.
Sağlık kayıtları verileri kullanıcıların iPhone’unda şifrelenmiş halde duracak ve sadece kişinin kendi şifresiyle açılacak. Eğer kullanıcı güvendiği bir uygulamayla bilgilerini paylaşmak isterse, bilgiler HealthKit’ten o uygulamaya aktarılacak.
 • 0 yanıt

Apple sonunda 11.3.1 imzaları an itibariyle kapattı.

su an icin sadece 11.4 ve beta surumleri kullanilabilir 
  • Beğen
 • 9 yanıt

Tüm gelişmeler bu başlık altından verilecektir.
 

 
 
Başlamadan önce belirtmekte fayda var, WWDC  2018 bilindiği üzere yazılım etkinliği olsa da yeni donanımların tanıtıldığını da gördük. Küçük sürprizler bizi bekliyor olabilir.
 
iOS

 
En çok ses getirecek duyuru iOS 12 için olacağı aşikar. Ancak iOS 12'nin performans için olacağı unutulmamalı. Çok büyük yenilikler olmasa da performans açısından kullanıcıları rahata erdireceği "Axios"un haberlerinde okumuştuk. 
 
Şunu da belirtelim ki gelecek yeni özelliklerin ise bir çoğunun iPhone X ve üst cihazlar için çıkacağını göz önünde bulundurmalıyız.
 
Söylentiler, Apple'ın NFC özelliğini kısmi olarak geliştiricilere açacağını söylüyor.  
 
Kısaca şunu söyleyelim, iOS 11 deki sıkıntılı süreç, sürekli güncelleme gelmesi iOS 12 ile sona erecek ve daha stabil bir sürüm olarak karşımıza çıkacak.
 
Mac OS 10.14

 
Steven Troughton-Smith'i Apple Sunucularından bulduğu video ile Karanlık Mod, Xcode 10, Apple News ve App Store video ön izlemeleri gibi yenilikler gün ışığına çıkıyor.
Öncelikle Xcode 10 yeni karalık arayüz ile dikkat çekiyor.  Videodaki bir çok detay "Karanlık Mod" geleceğini gösteriyor. 
 
Arka planda kullanılan duvar kağıdının Kaliforniya’daki Mojave Çölü’ne ait olduğu tahmin ediliyor. Buradan çıkarım yaparak yeni sürümün MacOS Mojave olabileceği tahmin ediliyor.
 
 
WWDC 2018 etkinliğinde Apple Watch 4 ve ARKit 2.0 da olacak!

 
Her yıl gerçekleştirilen WWDC etkinliğinin bu sene öne çıkanları iOS 12, Dijital Sağlık, ARKit 2.0 ve yeni Apple Watch 4 serisi olacak gibi gözüküyor. Bloomberg haberine göre Apple, Dijital Sağlık girişimi ile insanların cihazlara daha az bağımlı olması konusundaki sorumluluğunu yerine getirmek hedefinde. Çeşitli araçlar barındıracak olan Dijital Sağlık kullanıcıların Apple cihazları ile ne kadar süre harcadığının takibini sağlayacak. Bu özelliğin iOS 12 Ayarlar menüsü içerisinde bulunacağı ifade ediliyor. Hatırlarsanız, benzer bir uygulamayı Mayıs ayı başında Google da Android P için Dijital Refah olarak duyurmuştu.
Artırılmış gerçeklik konusuna büyük önem veren Apple tarafından ARKit 2.0 güncellemesini de etkinlikte gösterileceği düşünülüyor. Geliştiricilerin daha iyi artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturmasını sağlayacak daha gelişmiş araçlar yeni sürümle birlikte gelecek. Şirketin aynı sanal arka planda kullanıcıların karşı karşıya artırılmış gerçeklik oyunları oynamasını sağlayacak bir mod üzerinde çalıştığı biliniyor. Başka bir mod ise kullanıcıların herhangi bir alana bir nesne bırakmasını ve bu nesnenin bu yerde kalmasını sağlıyor. Bu yeni modlar, ARKit 2.0 ile kullanıcıları birçok yeni deneyimin beklediğinin açık göstergesi. (Kaynak)
 
 
Siri

 
En büyük beklenti, Siri'nin üçüncü parti uygulamalar ile konuşabileceği olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Konuya gitmek için tıklayınız.
  • Beğen
 • 0 yanıt

Yaklaşık 307 MB büyüklüğündeki boyutu ile iOS 11.4, kullanıcı kullanımına sunuldu. 
 
Linkler ve İOS 11.4 ile gelen yenilikler en kısa zaman da eklenecektir. 
 
İyi forumlar. 

 
11.4 (5s GSM): iPhone_4.0_64bit_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (5s GSM+CDMA): iPhone_4.0_64bit_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (6+): iPhone_5.5_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (6): iPhone_4.7_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (6s): iPhone_4.7_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (6s+): iPhone_5.5_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (SE): iPhone_4.0_64bit_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (7 GSM+CDMA): iPhone_4.7_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (7+ GSM+CDMA): iPhone_5.5_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (7 GSM): iPhone_4.7_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (7+ GSM): iPhone_5.5_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (8 GSM+CDMA): iPhone_4.7_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (8 Plus GSM+CDMA): iPhone_5.5_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (8 GSM): iPhone_4.7_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (8 Plus GSM): iPhone_5.5_P3_11.0_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (X GSM+CDMA): iPhone10,3,iPhone10,6_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;"> 11.4 (X GSM): iPhone10,3,iPhone10,6_11.4_15F79_Restore.ipsw<br style="color:#333333;font-size:18px;">  
  • Beğen
 • 9 yanıt

Merhaba arkadaşlar. Pasaport kayıtlı bi cihazım var servise verdim pasaport sahibini tanımıyorum. Değişim olursa kayıt hakkımı aktarma işlemini Apple direkt kendi mi halledecek yoksa benim mi uğraşmam lazım? 
 
Btk'da degisim belgesi ile pasaport sahibinin başvurması gerektiği yazıyor. Ama servis direkt kendisi de hallediyormuş sanırım. Bu durumda biz ne yapacağız daha önce başına gelen var mı ?
 • 9 yanıt

iOS 11.3 ile çakma ekranlar çalışmıyor!
Piyasada orijinal iPhone ekranı diye satılan yüzbinlerce yan sanayi ekran yer alıyor. Orijinal ekran diye takılan bu çakma ekranlar, uzun vadede iPhone’un devrelerine çok da az olsa zarar verebiliyor. Apple’ın bu durumu engellemek için gizlice bir hamle yaptığı bugün ortaya çıktı. Artık iOS 11.3 ile çakma ekranlariPhone’da çalışmayacak.
 

iOS 11.3 ile çakma ekranlar devredışı kalıyor!
Apple’ın geçtiğimiz ay yayınladığı iOS 11.3 güncellemesi ile bazı iPhone 8kullanıcılarının dokunmatik ekranlarının devredışı kaldığı bugün ortaya çıktı. iPhone’da üçüncü parti ekran kullananların yaşadığı bu sorunu dile getirmesinin ardından, çeşitli forumlarda bu konu ile ilgili şikayetler de artmaya başladı. Peki, Apple neden böyle bir hamle yaptı?
iOS 11.3 güncellemesi ile güvenlik açısından bir çok iyileştirme yapılmış ve bunlar güvenlik notlarında belirtilmişti. Güvenlik notlarında; iPhoneaksesuarlarının kullanıcıların güvenliği için cihaz ile iletişime geçmesinde yeni bir protokolün geldiği yer alıyordu. Ancak bu aksesuarlar arasında Lightningkablo ve çevirici aparatların olduğu düşünülüyordu.
Bugün alevlenen çakma ekranların iOS 11.3 ile çalışmama sorunun ardından, Apple’ın tüm üçüncü parti kalitesiz aksesuarların kullanımını engellediği ortaya çıktı. Apple’ın bu hamlesinin çok yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede orijinal diye vatandaşa satılan çakma ekranların önüne geçilecek.
Son olarak; Apple’ın orijinal parçalarının sadece ve sadece yetkili Appleservislerinde olduğunu, piyasada orijinal diye satılan ürünlerin yan sanayiolduğunu belirtelim.
 • 4 yanıt

Apple, AIDS ile mücadele kapsamında ürettiği Product Red ürünleri ile dikkat çekmeyi her dönem başarmıştı. Apple, kırmızı iPhone 7’nin ardından şimdi de kırmızı iPhone 8 ile karşımıza çıktı.
Special Edition olarak duyurulan kırmızı renkteki iPhone 8 ve iPhone 8 Plusmodellerin standart modellerden renk dışında herhangi bir farklılığıbulunmuyor. 10 Nisan‘da yani yarın tüm dünyada ön siparişe sunulacak olan modeller, 64 GB ve 256 GB sürümlere sahip olacak.
 
Apple Store‘da satılacak olan iPhone 8 modellerinin, iPhone X‘un varlığından dolayı geçtiğimiz yılki ilgiliyi görmesi şimdilik pek mümkün görünmüyor.
Ancak Apple‘ın bu modelde çok iyi bir hamle yaptığını söyleyebiliriz. Cupertinolu dev, telefonun ön bölümünde nihayet beyaz yerine daha şık duran siyah rengine yer vermiş. Ayrıca iPhone 8’in arka yüzeyinin cam olması, kırmızı renk seçeneğinin daha belirgin ve parlak görünmesini sağlamış.
Kırmızı iPhone 8 64 GB fiyatı 4.199 TL ve kırmızı iPhone 8 Plus 64 GB fiyatı 4.799 TL olacak. Kırmızı iPhone 8 256 GB fiyatı 4.999 TL ve kırmızı iPhone 8 Plus 256 GB fiyatı ise 5.599 TL olacak.
Apple’ın şimdilik kırmızı rengi iPhone 8’e eklediğini, iPhone X’un ise gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri ile sınırlı bir opsiyon sunduğunu belirtelim.
 • 8 yanıt

BİM yine yaptı yapacağını!
BİM'in çılgın indirimlerini hatırlamayan yoktur sanırım. Daha bir kaç ay önce iPhone X'i çok uygun fiyatla müşterileriyle buluşturmuştu. BİM bu sefer de sertifikalı Apple ürünleri ile karşımıza çıkıyor. BİM Aktüelde yer alan afişie göre EarPods kulaklık 49 TL, 1 metre Lightning kablo 39 TL, 2 metre Lightning kablo 49 TL ve iPhone şarj adaptörü 39 TL olarak açıklandı. Apple’ın kendi mağazasında EarPods kulaklık 129 TL, 1 metre Lightning kablo 89 TL, 2 metre Lightning kablo 129 TL ve iPhone şarj adaptörü 89 TL olarak satılıyor. BİM'in %60'dan fazla indirim yaptığı fiyatlara bakıldığında göze çarpıyor. 

 
 
Sizde bu fiyatlardan orijinal ürünlere sahip olmak istiyorsanız 13 Nisan'ı beklemeniz gerekecek. Bir hayli de mağaza önlerinde bu ürünleri almak için kuyruk olacağını da hatırlatmakta fayda var.
  • Beğen
 • 4 yanıt

ilk belirlemelere göre 2018 Eylül ayında Apple’ın 3 farklı iPhone modeli tanıtacağı bekleniyor. Ocak 2018 raporlarına göre bu sayı 4’e bile çıkabilir.
 
2017 Kasım ayında Ming-Chi Kuo 2018 Eylül lansmanında 3 farklı iPhone modelinin tanıtılacağını ve dizaynlarının X modeli gibi tam ekran OLED teknolojisi kullanılarak yapılacağını öngörmüştü. 
 
Ocak ayını takip eden günlerde gelecek olan 3 farklı modelin detayları şu şekilde verildi : 
 
5.8 inch OLED ekran teknolojisi - iPhone XI (iPhone X’in geliştirilmiş versiyonu)
 
6.5 inch OLED ekran teknolojisi - iPhone X Plus ya da XI Plus
 
6.1 inch OLED ekran teknolojisi - 700 USD’dan başlayan ve diğer iPhone modellerine göre ucuz iPhone olarak piyasaya sürülecek olan model. Bu modelin iPhone X’e göre köşeli dizayn olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca gelecek olan yeni nesil iPhone’lar da çentiğin kalkacağı yönünde. FaceID teknolojisi bu telefonda gelecek olsa da 3D Touch özelliğinin bu telefona koyulmayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca arkada çift kamera yerine ucuz modellerde tek kameranın koyulacağı da öngörülüyor.
 
Kuo’ya göre bu model tutarsa 100 milyondan fazla satabilir.
 
Kaynak: Macworld England
  • Beğen
 • 0 yanıt

 
11.4 beta 1 yayınlandı.
 
 • 117 yanıt

Windows 10 Creators Update neler getiriyor?
 
11 Nisan’dan itibaren tüm dünyada kullanıcılara sunulmaya başlayan büyük güncelleme Windows 10 Creators Update neler getiriyor, hangi özellikler ve yenilikler geliyor?
 
 • 0 yanıt

×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!