Jump to content

Seçimlerimiz

Sosyal Medya paylaşımlarımız..

iPhone Entegre Sorunu Nedir?
iPhone'da entegre sorunu kendini birçok farklı tipte gösterebilir. Bunlar arasında iPhone şarj entegresi, iPhone dokunmatik entegresi, iPhone ışık entegresi veya iPhone şebeke entegresi sorunu bulunur. Bu problemlerin her biri cihazın ilgili bileşeninin kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Bu durumda işinde tecrübeli bir teknik servise giderek entegre değişimi yaptırmanız gerekir. Dokunmatik entegresi arızalarında CepMarket olarak Touch IC entegresini değiştirerek problemi ortadan kaldırıyoruz. Zira ekran değişimi sanılanın aksine bu sorunu çözmemektedir. 
 
iPhone Entegre Tamiri
 
Dokunmatik entegresi sorunu kendini ekranda dalgalanmalar veya gri şeritler olarak gösterir. Bu da kullanıcıya ekran değişimi yaptırması gerektiğini düşündürür. Ancak çözüm daha gelişmiş bir işlemdir. Diğer taraftan şebeke entegresi ve şarj entegresi en çok arızalanan  bileşenler arasında bulunmaktadır. Şebeke entegresi arızalandığında iPhone'da sinyal sorunları baş gösterebilir. Zayıf sinyal veya hiç sinyal alınmayabilir. Entegreyi değiştirmek tek çözüm yolu olmaktadır.
 
Şarj entegresi arızasında ise farklı şarj kablolarıyla ve şarj aletleriyle denense dahi iPhone hiç şarj olmaz. Genellikle en hızlı şekilde ortadan kaldırılması istenen sorunların başında gelir. Şarj soketi değişimi yaptırmak yine problemi gidermek için çözüm değildir. Dolayısıyla yine işinde tecrübeli bir servisten yardım alınarak şarj entegresi değişimi yaptırmak gerekir. CepMarket tüm bu değişim işlemlerinde OEM kalite yedek parçalar kullanır. Bu parçalar Apple'a parça tedariği yapan fabrikalardan çıkan en üst seviye yedek parçalar olmaktadır. Bu da kullanıcı memnuniyetini maksimuma ulaştırmamıza yardımcı olur.
 
 
 • 0 yanıt

Merhaba iPhoneYardım ailesi, CepMarket olarak sektörde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren İstanbul, Kadıköy merkezli bir cep telefonu tamir servisiyiz. Mağazamız yalnızca bulunduğu bölgeye veya şehre değil Türkiye'nin her yerine hizmet vermektedir. Müşterilerimiz hasarlı cihazlarını ülkenin her noktasından bizlere ücretsiz kargo ile gönderebiliyor. Onarım tamamlandığında, genellikle aynı gün içinde ürün tekrar ücretsiz şekilde müşteriye kargolanıyor.
 
CepMarket'te gerçekleştirilen onarım işlemlerinin arasında ekran değişimi, ön cam değişimi, arka cam değişimi, yan düğme, su hasarı, batarya değişimi, şarj soketi, baseband entegresi değişimi, kamera değişimi, kulaklık soketi, mikrofon ve kasa değişimi gibi bir cep telefonu için mümkün olan tüm tamir işlemleri yer almaktadır. Cep telefonu tamir işlemlerinin büyük çoğunluğu yalnızca 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanmakta ve müşterilerimiz dilerse mağazamızda beklerken cihazlarını teslim alabilmektedir.
 
 
 
 
 
Servisimizde Samsung, HTC, Asus, General Mobiles, Xiaomi, Huawei, LG ve iPhone gibi tüm telefon markalarının tamir işlemlerinin yanı sıra iPad ve Samsung tabletlerin tamiri de yapılıyor. Değiştirilen parçalar müşterinin adına faturalandırılıyor ve böylece ters giden bir durumda mağazamız size tam garanti sunuyor. Türkiye'nin her yerindeki müşterilerimize bir telefon kadar yakınız. Aynı zamanda WhatsApp hattımız üzerinden bize ulaşmanız ve bilgi almanız da mümkün.
Telefonunuzu mağazamıza gelerek onarmak veya ücretsiz kargoyla onarmak dışında aynı zamanda 10:00 - 19:00 mesai saatleri içinde İstanbul moto kurye servisimizle telefonunuzu belirttiğiniz adresten alıyoruz. Mağazamız haftanın altı günü 10:00 - 20:00 saatleri arasında açıktır. Ücretsiz hasar tespiti, hızlı onarım, işçilik ve parça garantisi ile CepMarket servisimiz iPhoneYardım kullanıcıları için dilediğiniz zaman hizmetinizdedir. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi belirtin ve uzman teknisyenlerimiz ile cihazınızı aynı gün ve saat içinde onaralım.
 
  • Teşekkür
  • Beğen
 • 0 yanıt

Merhabalar,
 
Apple iPhone ürünleri için 3.taraf pillerle alakalı servis prosedüründe güncellemeye gitti. Bundan sonra üçüncü taraf pil bulunan bir iPhone'da pille ilgili olmayan bir sorun nedeniyle servise başvuran müşteriler için, üçüncü taraf pil dikkate alınmayacak ve pil harici diğer sorunlar garanti kapsamı içerisinde değerlendirilecektir.
 • 0 yanıt

En hızlı ve uygun iPhone 8 ekran değişimi için işinde fazlasıyla tecrübeli CepMarket mağazamızdan yardım alabilirsiniz. CepMarket'te iPhone 8 ekran değişimi işleminde kullanılan çeşitli özel araçlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. İşlem bu gereçler sayesinde titizlikle ve incelikle ele alınabiliyor.
iPhone 8 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?
Hemen her iPhone ekran değişimi işleminde olduğu gibi teknisyenlerimiz, tamir işleminden önce izlenmesi gereken yol haritasını hazırlar. Birinci işlem, sorunun kaynağının tespit edilmesini kapsar. Bunun için ücretsiz hasar tespit hizmeti sunulur. Bu hizmetle kullanıcılar telefonlarındaki problemin hangi bileşenden kaynaklandığını daha iyi anlayabilirler. Problem tespit edildikten sonra müşteri bilgilendirilir ve izlenebilecek potansiyel adımlar paylaşılır.
 
iPhone 8 OEM Ekran Değişimi
 
Bunların ardından iPhone 8 ekran değişimi işlemine geçilir. Sorun beklendiği gibi LCD kaynaklıysa, yeni bir LCD'nin yerine takılması gerekir. CepMarket bunun için yalnızca OEM kalite ekranlar kullanmaktadır. Bunlar Apple'a parça tedarik eden firmalar tarafından piyasaya sürülen en üst düzey ekranlara işaret etmektedir. Ne yazık ki her servis tarafından kullanılmazlar. Bunun başlıca nedeni ise elbette kâr marjını artırmaktır. Ancak bu ekranlarda müşteri memnuniyeti daha az olmaktadır.
 
iPhone 8'in kırık ya da hasarlı ekranı yaklaşık 30 dakika içerisinde yerinden çıkartılır ve ardından yeni ekran takılır. Tüm işlemin tamamlanması bir saati geçmemektedir. Yeni ekranın tüm işlevleri test edildikten sonra iPhone yeni paneliyle müşteriye teslim edilir. Ekran değişimi yapıldıktan sonra önceden karşılaşılan mor ekran sorunu, basmayan dokunmatik veya diğer tüm can sıkan sorunlar ortadan kalkar ve cihaz ilk günkü sıfır görünümüne kavuşur.
 
Kargoyla iPhone 8 Ekran Değişimi
 
iPhone 8 ekran değişimi işlemi için CepMarket'e mağazasına gelebilir; aynı zamanda Yurtiçi kargo anlaşmamızdan yararlanarak telefonunuzu ücretsiz olarak kargolayıp, ücretsiz olarak geri alabilirsiniz. İstanbul'da ikamet eden müşterilerimiz içinse kuryeyle iPhone 8 ekran değişimi hizmeti sunulmaktadır. Konuyla ilgili daha fazla sorunuz için yorum bırakabilirsiniz.
 
 
  • Beğen
 • 0 yanıt

SemiRestore11 / Rollectra Bulunduğunuz Sürüme Jailbreaksız Restore ! (11.3 - 11.4b3)
Tweak Adı
SemiRestore11 / Rollectra
Sürüm
1.0
Uyumluluk
iOS 11.3 - 11.4b3
Tanım
Jailbreak tamamen kaldırmak ve bulunduğunuz sürüme dönmek için Cydia Eraser alternatifi.
Repo
repo.packix.com
 
  • Beğen
 • 3 yanıt

arkadaşlar ios 12 uyumlu tweakleri bu başlık altında paylaşalım herkes faydalansın 
 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oy6jGZLrojp2BZIUZnguZv57Dcl3XK2Tl7NtU7ied4M/htmlview?usp=sharing&sle=true
 • 36 yanıt

Unc0ver Jailbreak iOS 12.0 - 12.1.2 Çıktı!
Sadece A12 öncesi çipler destekleniyor. Detaylı liste aşağıda paylaşılmıştır. Lütfen listeyi kontrol ediniz.
 
 
GÜNCEL ipa:  Undecimus-v3.0.0-b41.ipa
 
Önceki sürümler:
Undecimus-v3.0.0-b28.ipa22 MB Undecimus-v3.0.0-b29.ipa34 MB Undecimus-v3.0.0-b30.ipa33.6 MB Undecimus-v3.0.0-b31.ipa33.6 MB Undecimus-v3.0.0-b34.ipa37.9 MB Undecimus-v3.0.0-b36.ipa37.8 MB Undecimus-v3.0.0-b37.ipa37.9 MB Undecimus-v3.0.0-b38.ipa37.9 MB Undecimus-v3.0.0-b39.ipa37.9 MB Undecimus-v3.0.0-b40.ipa37.9 MB  
Cydia Impactor:
http://www.cydiaimpactor.com/
Impactor hata verirse alt sürümlerini deneyiniz.
 
 
Güncellemeleri takip etmek için(işleme başlamadan önce güncel sürümü kontrol ediniz) :
https://github.com/pwn20wndstuff/Undecimus/releases
 
Cydia Impactor hata verirse hata koduyla birlikte paylaşın, çözüm sunalım. 
Hata çözümüyle uğraşmak istemezseniz;
Tweakbox ya da Ignition üzerinden cihazınıza direkt olarak unc0ver'ı indirebilirsiniz.
 
ÖNEMLİ NOT:
Unc0ver ilk seferde olmayabilir. Çünkü ; 
- unc0ver rootFS'i yeniden yükleme için ilk seferde cihazı yeniden başlatacak.
- Başarısız jailbreak işlemini önlemek için ikinci kez cihazı yeniden başlatacak.
- Üçüncü seferde işlem tamamlanacak.
 
 
         
 

 
 
 
 
  • Teşekkür
  • Beğen
 • 363 yanıt

Apple geliştiriciler için bugün iOS 12.2 beta 4 iOS,macOS,watchOS ve tvOS platformlarında son deneme sürümlerini yayınladı.Son deneme sürümlerinde kararlılık ve hata düzeltmelerin ön planda tutulduğu belirtildi.
 
 • 0 yanıt

Merhaba sevgili arkadaşlar...
 
Bildiğiniz üzere Apple sürüm düşürme veya bulunduğunuz sürüme pc ile Restore yapmamıza izin vermiyor. Tam bu sıra da iRetore uygulaması yardımımıza yetişmekte. Lafı fazla uzatmadan uygulamaya geçelim...
 
işlemlere başlamadan önce NonceReboot12XX telefonumuza kurup NONCE değerini ayarlamamız gerekli ayarladıktan sonra Recovery mode almamız da gerekli...
 
NonceReboot12XX : https://t.co/sbCV6k8Q59
 
 
iRestore indir...
 
Windows : https://github.com/qwertyuiop1379/iRestore/raw/master/iRestore.exe
MacOS : https://github.com/zzHAMZAzz/iRestore-Mac-Edition/releases
 
Gördüğünüz gibi arayüz gayet basit 
 
 
 

 
 
Choose IPWS : Hangi sürüme geçmek istiyorsanız o sürüm ipws dosyasını gösterin.
Choose SHSH2 Blob : Geçmek isteğiniz sürümün SHSH2 dosyasını gösterin
Choose SEP : Şimdilik en son sürümün sep'i uyumlu olduğundan sağ alt kısımdan " Use Latest SEP " bölümünü seçmeniz.
Choose Baseband : Şimdilik imzası açık sürümün sep'i uyumlu olduğundan sağ alt kısımdan " Use Latest Baseband " bölümünü seçmeniz.
Choose BuildManifest : Bu kısmı Boş bırakın.
 
 
iPhone X , iPhone 5s de denedim şahsen sorunsuz çalışmakta...
  • Teşekkür
  • Beğen
 • 0 yanıt

Ekran ve Cam Değişimi Arasındaki Farklılıklar
Telefon cam değişimi ile ekran değişimi arasındaki fark nedir? Bazı cihazlarda LED veya OLED ekranlar bulunsa da bu yazının amacı nedeniyle ekranlar için sadece "LCD" diyeceğiz. Çoğu cep telefonu üreticisi bir ekranı, cam ve LCD bileşenlerini birbirine yapıştırarak bir araya getirir. Cam, LCD ekranın üstüne oturur. LCD'nin üstünde ayrıca, dokunmatik işlevinin çalışmasına izin veren entegre bir sayısallaştırıcı bileşen vardır. Hem cam değişimi hem de ekran değişimi sırasında panelin tamamı değiştirilir; bununla birlikte, bir cam değişimi ile bir ekran değişimi arasında fiyat farkı vardır çünkü LCD'lerin değeri camdan bağımsızdır.
 
 

 
LCD Ekran Değişimi
Cam ve LCD düzeneklerinde LCD hala çalışıyorsa, üstündeki cam çatlamış olsa bile bir değer taşır. LCD hala çalışıyorsa, tekrar kullanılabilir. Şirketler, bunları yenilemek için çalışan LCD'lere sahip kırık cam satın alırlar: camı LCD'den ve dijitalleştiriciden ayırır, LCD'nin üstündeki eski camı yeni bir parça ile değiştirir ve yenilenmiş ekranı telefon tamir mağazalarına satarlar. CepMarket gibi telefon tamir ve değişim servisleri bu yolla bazen orijinal LCD'lere sahip olma şansına erişir. Sayısallaştırıcı veya LCD düşme sırasında hasar görürse, ekran cam ile birlikte artık işe yaramaz hale gelir. O nedenle LCD ekran değişimi kaçınılmazdır.
Yalnız Cam Değişimi
Cam değişiminde ekranda herhangi hasar yoksa yerinde bırakılır. Ekran değişiminde ise cam da yenilenmiş olur. Bu nedenle ekran değişimi cam değişiminden daha pahalıdır. Yalnız cam değişimi yapıldığında orijinal ekran korunmuş olur. Ekran değişimi yapıldığında ise yerine muadil bir ekran takılır. Düşük kalite yedek ekranlarda görüntü daha parlak ve farklı bir tonda olabilir. Kaliteli muadil ekranlarda ise neredeyse hiçbir fark olmaz. Sadece cam değişimi basit ve gelişmiş yöntemlerle yapılabilir. Basit yöntemler daha riskli olmakla beraber çoğu servis tarafından başvurulan yol bu olmaktadır. O nedenle yalnız cam değişimi yaptırmak istediğinizde en doğru servisi seçmeye dikkat ediniz.
 
 
 
Konu içinden aklınıza takılanları & merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, cevaplamak ve yardımcı olmak için buralarda olacağız. 
 
Keyifli forumlar dileriz.
  • Beğen
 • 0 yanıt

iPhone 7 Camı Değişimi Fiyat
iPhone 7 ilk çıktığı zamandan bu yana oldukça ucuzladı ve şimdilerde daha uygun fiyatlardan satın alınabiliyor. Apple'ın 'bütçe dostu' olarak tabir edebileceğimiz cihazı ülkemizde de iPhone 6'dan sonra en çok satılan iPhone'lar arasında yer alıyor. iPhone 7'nin parça değişim ücretleri de bu anlamda çok ucuzlamış durumda. CepMarket'te tüm iPhone 7 tamirleri - cam değişimi dahil olmak üzere - bir saatten daha kısa sürede tamamlanıyor.
iPhone 7 Cam Değişimi Ücreti
iPhone 7 cihazınızda yaşamış olduğunuz problem ister çatlamış ekran ya da kırılan ön cam olsun CepMarket'te bu tamirlerin tümünü yaptırabilirsiniz.  iPhone 7 cam değişimi önce Buz Makinesi adını verdiğimiz önemli bir ekipman ile başlıyor. Bu ekipman cihazın ön panelini -174 dereceye kadar soğutmaya ve ardından hasarlı camı yerinden çıkarmaya yarıyor. Bu işlemde orijinal ekran yerinden kıpırdamıyor. Cam, iPhone 7 panel kalıbı yardımıyla yenisiyle değiştirildikten sonra işlem bir saat ya da daha kısa sürede tamamlanmış oluyor.
 
İşlemden önce cihazdaki verilerinizi yedekleyerek ters giden bir durumda tümünü kolaylıkla geri getirmenize olanak sağlıyoruz. CepMarket bu işlem için OEM adı verilen en yüksek kalite yedek parçalar kullanmaktadır. OEM, piyasada bulunabilen en üst düzey yedek ekranları, camları ya da diğer tüm parçaları kapsar. Orijinal cam ya da ekran satışı yapılmadığından OEM, parça değişimlerinde en iyi seçenek durumundadır. Çoğunlukla, orijinal parçalardan hiçbir farkları bulunmaz ve aynı dayanıklılığa ya da performansa sahiplerdir. Ancak her serviste bulunmazlar.
 
iPhone 7 cam değişimini Yurtiçi'nden ücretsiz kargo ile veya İstanbul'da daha hızlı tamir için kuryeyle yaptırabilirsiniz.
 
 
 
  • Beğen
 • 0 yanıt

Samsung Note 8 Ön Cam Tamiri
Samsung Galaxy Note 9 halihazırda çıkış yapmış olmasına rağmen Note 8 hala iyi bir seçenek olarak kalmaya devam ediyor. Özellikle daha makul fiyat seviyesinde stylus destekli telefonlar arayanların dikkatini çeken bir ürün. Telefonda yalnız ön cam değişimi yaptırmak mümkün.
Samsung Note 8 Yalnız Cam Değişimi
Samsung’un Note serisine olan ilgi diğer markaların da dikkatini çekmiş ve son zamanlarda LG'nin stylus uyumlu yeni bir telefon ailesinin hazırlandığını dahi görmüştük. Note 8 ile Note 9 arasında çok az farklılık bulunduğundan; yani tasarım anlamında fazla bir yenilik yapılmadığından yedek parça değişim ve tamir işlemleri de hemen hemen aynı seyrediyor.
 
Bu benzerliğe Samsung Note 8 ön cam değişimi işlemi de dahil durumda. Cihaz Corning Gorilla Glass 5 ile geliyor. Bu Gorilla Glass markasının en yeni ürünlerinden biri ve bugün hala diğer birçok telefonda ve amiral gemisinde kullanılmaya devam ediyor. Ön cam yenileme işlemi ile ilgili hazırladığımız videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.
 
CepMarket olarak Note 8 cam değişiminde en üst kalite yedek parçalar kullanıyor ve bunları Samsung gibi markalara parça tedarik eden OEM’lerden satın alıyoruz. Böylece cihazlarınız ilk günkü performanslarında çalışmaya devam ediyor. Samsung orijinal parça satmadığından, OEM ön camlar mevcut en yüksek kaliteyi sunan yedek parçalardır.
 
 
 
 • 0 yanıt

E-Devlet'te Yılda Birkaç Kez Girip Kontrol Etmemiz Gereken Yerler
Vergi borcu sorgulama Mobil hat sorgulama
Dava dosyası sorgulama
İcra dosyası sorgulama
Tapu bilgileri sorgulama
BTK Abonelik Sorgulama (Borç, alacak, abonelik vs)
SGK Prim Borcu Sorgulama
SGK tescil ve hizmet dökümü
Siyasi partiye üye olup olmadığınızı sorgulama
Sendikaya üye olup olmadığınızı sorgulama
Adınıza kurulmuş şirket sorgulama
KYK Geri Ödeme Sorgulama
Aracı olanlar için:
Araç plakasına yazılan ceza
Ehliyet ve kişilere yazılan ceza
Adıma tescilli araç sorgulama Otoyol ve köprülerde geçiş cezası sorgulama
  • Beğen
 • 1 yanıt

Apple, iPhone 8 aygıtlarının çok küçük bir kısmında üretim hatası bulunan ana kartlar olduğunu belirledi. Etkilenen aygıtlarda aniden yeniden başlatma, donmuş ekran veya aygıtın açılmaması gibi sorunlar görülebilir. Apple, uygun aygıtlar için ücretsiz onarım sağlayacaktır. Etkilenen birimler Eylül 2017 ile Mart 2018 arasında Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Çin, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Macau ve Yeni Zelanda'da satıldı.
Hatalı seri numaraları için;
Buradan sorgulama yapabilirsiniz.
 
 • 0 yanıt

Siri Odaklı Müthiş iOS Konsepti “iOS Mogi”
Web geliştiricisi ve UI / UX tasarımcısı olan Kévin Eugène, Apple’ın AI asistanı Siri’nin görünümünü ve işlevselliğini iyileştirmek amacıyla “iOS Mogi” adını verdiği Siri odaklı müthiş bir iOS konseptini paylaştı.
 
Müthiş iOS Konsepti: iOS Mogi

Eugène, iOS Mogi konsepti ile Siri için herhangi bir komutu söylemeden sanal asistanın kullanılabilmesini sağlamak amacıyla tamamen yeniden yapılandırdığını ve kullanıcılar için daha faydalı bir şekle soktuğunu belirtiyor.
 
iOS Mogi ile Siri, “paralel yardım” olarak tanımlanan aşağıya kaydırmalı bildirim özelliği ile buluşturulmuş. Böylece Siri, mevcut şartlar altında olduğu gibi ekranın tamamını kaplamıyor. Kullanıcı herhangi bir görevi yürütürken, bildirim başlığı olarak bağlantılı görevler yürütebiliyor.
 
Konseptte sunulan bir örnekte, Mesajlar uygulamasında arkadaşıyla yazışan kullanıcı Siri’ye “Bana Japonya’daki fotoğrafları göster” diye sesleniyor. Siri, Japonya’da çekilen fotoğrafları bulup, bildirim başlığında kullanıcı sorgusuna cevap veriyor.
 
iOS Mogi’de Siri’nin bağlamsal farkındalığı sayesinde, kullanıcı, aşağıya doğru çekilerek açılan bildirim başlığından tüm fotoğrafları doğrudan arkadaşına gönderebiliyor.
 

 
 
iOS Mogi konseptinde Siri’nin bir uygulamadayken başka bir uygulamayı açmasını talep edebilmek mümkün. Mesela herhangi birisine mail gönderirken ihtiyacınız olan fotoğrafa ulaşmak için Siri’den “şu arkadaşımla olan yazışmalarımı aç” diyebiliyorsunuz. Böylece Siri, belirttiğiniz kişi ile yazışmanızı açıyor ve ihtiyacınız olan fotoğrafı doğrudan mail uygulamasına kaydırıp bırakabiliyorsun.
Eugène’nin hazırladığı konseptte, Apple Music’te şarkı sardırma veya Mail uygulamasında bir e-posta içeriğini düzenleme gibi dokunmatik hareketleri de ses komutlarına çeviren “Siri Eylemleri” özelliği kullanılabiliyor.
Konsept, iPhone ile fiziksel olarak etkileşime girmeden özellikle engelli kullanıcıların çeşitli özellikleri kullanabilmesi için son derece faydalı duruyor.
iOS Mogi’deki Siri özelliklerinin sonucusu gelişmiş kopyala-yapıştır özelliği. Bu özellik sayesinde Siri, uygulamalarda kopyalanan tüm verileri kaydediyor ve ihtiyaç anında bu kayıtlara kolayca ulaşılabiliyor.

iOS Mogi’deki Siri özelliklerinin sonuncusu, gelişmiş bir kopyala / yapıştır özelliği de dahil olmak üzere, iOS’daki herhangi bir yerden başka bir uygulamada kullanmak için öğeleri kaydetmeyi içeriyor. Kopyalanan veriler başka bir uygulamada kullanılmak içi tekrar kopyalanabilirken açık olan uygulama ekranına sürükleyip bırakılabiliyor.
 
iOS Mogi, Apple’ın mobil işletim sistemi için Apple Harita güncellemeleri, canlı bildirimler, çoklu görevler, gelişmiş ARKit özellikleri ve daha fazlası için birçok fikirle dolu.
 
 
 
  • Beğen
 • 6 yanıt

Merhaba Arkadaşlar..
Sunucu değişikliği yapılmıştır, Gördüğünüz veya yaşadığınız problemleri bildirirseniz seviniriz..

Yeni görünüm olarak Bilim ve Teknoloji sayfaları bizleri karşılayacak forumlar için lütfen üst menüden Forumlar sekmesini kullanınız.

iPhoneYardim.net Yönetimi..
 • 4 yanıt

Cihaz Safe Moda Giriyor, Respring Atıyor, Hangi Uygulama Sebep Oluyor? [CrashReporter]
Merhaba arkadaşlar,
 
11.2-11.3.1 ve 11.4beta1-2-3 için jailbreak çıkalı çok olmadı ve tweakler oldukça hızla güncellenmeye başladı. Jailbreak bekleyenler olarak cihazlarımıza bir çok tweak yüklemeye başladık.
 
Peki sistemde çökme yaratan tweakleri nasıl bulacağız? İşte burada "CrashReporter" devreye giriyor ve işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. CrashReporter çökme raporlarını bizim okuyabileceğimiz şekilde düzenleyen ve hangi tweak'in bu çökmeye sebebiyet verdiğini gösteren bir yardımcı uygulama.
 
BigBoss reposundan indirebilirsiniz. 
Repo: http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/

 
Peki nasıl kullanacağız. 
 
Uygulamayı açıyoruz. En son ne zaman ve kaç kere çöktüğüne dair bilgiyle çöken uygulamalar sıralanıyor. Son çöken uygulama en üstte olacaktır. AccuWeather'da bir sorun yaşamıştım. Tıkladığımızda En Son çökmenin 11 Temmuz 2018, 13:40'ta olduğu görünmekte. En son çökmeye giriyoruz.                
 
Çökme raporunda Ana şüpheli görünmemekte ancak "Yüklü üçüncü taraf binary"lerde uygulamalar görünmekte ve üstüne tıkladığınızda uygulamanın tam adı, yapımcıya ulaş, Cydia veya Appstore butonu bulunmaktadır.               
 
Ben bu rapordan çökmenin Anemone'dan kaynaklı olduğunu anlıyorum. Çökme çok sık tekrarlarsa uygulamayı kaldırıp, yapımcıyla iletişime geçebilirim. Ancak beni şimdilik rahatsız eden bir durum olmadığı için kullanmaya devam ediyorum.  
 
Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sorun, sizler için buradayız.
 
Herkese iyi forumlar.
  • Beğen
 • 11 yanıt

iOS 11.4.1, watchOS 4.3.2, tvOS 11.4.1 ve HomePod 11.4.1 Yayımlandı
Apple, uzun zamandır beklenen iOS 11.4.1 güncellemesini yayımladı. iPhone ve iPad kullanıcıları OTA üzerinden güncellemelerini yapabilirler.
 
iDownloadBlog’un haberine göre 11.4.1 sürümü iOS 11 için 15.güncelleme olmuş durumda. Bu sürüm çoğunlukla hata düzeltmelerini içeriyor ve iOS 12 den önce çıkacak son iOS 11 sürümü olması bekleniyor.
 
IOS 11.4.1'i indirmek için Ayarlar>Genel> Yazılım Güncelleme'yi seçin.
 
HomePod 11.4.1, tvOS 11.4.1 ve watchOS 4.3.2 ise yalnızca küçük hata düzeltmeleri ve diğer küçük güncellemeleri içermektedir.
 
  • Beğen
 • 0 yanıt

Apple her yıl düzenlediği WWDC2018 yapıldı ve iPhone ile ilgili ilk gelen bilgiler...
 
 
 
 
• Performans, iOS 11'e nazaran 2 kat iyileştirilmiş durumda.
 
• iOS 12 ile birlikte iOS sürümlerinin de otomatik güncellenmesi seçeneği geldi.
 
• iOS 12 ile birlikte en çok zaman harcadığınız uygulamaları dakika dakika görebileceksiniz
 
• Tüm uygulamalar %40 daha hızlı çalışacak.
 
• Klavye etkinlikleri %50 hızlı görüntülenecek.
 
• 'Kamera için kaydır' %70 daha hızlı açılacak.
 
• CPU performansı gerektiğinde yükseltilebilecek. Sonrasında ise pil seviyesini korumak için performans düşürülebilecek.
 
• Seçmiş olduğumuz belli komutlar ile, uygulamaların belirli özelliklerini kullanabilmemizi sağlayacak.

• FaceTime da yenileniyor. Group Facetime ile 32 kişi aynı görüşmede bulunabiliyor!

 
• İphone X İçin arkaPlanda açık olan uygulamaları kapatmak İçin direk yukarı sürükleme

 
 • İOS 12 ile yeni gelen animasyon
 
 
• Yeni Metre ve Nivo uygulaması
 
• Sesli Notlar
 
•Ebeveyn Sınırlamaları
 
•Ekran Süresi

 
 Profil
 
 
https://iosbetas.me/
 
 
iOS : iOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/iOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
 
tvOS : tvOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/tvOS_12_Beta_Profile.mobileconfig
 
watchOS : watchOS_5_Beta_Profile.mobileconfig
http://miroir3.trackr.fr/iOS_12beta1/watchOS_5_Beta_Profile.mobileconfig
 
https://mega.nz/#!chogkDJS!cIGt64ZaySqyzAwm7xmctDW48-Gf_skOraceKoH5w04
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Beğen
 • 50 yanıt

Iphone 6s 64GB kullanıyorum. Sadece ekran kilitliyken Home ve Power Tuşlarına basmama rağmen ara sıra açılmıyor.  Telefonun kilidi açıkken kullanıldığında böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Ekran kilitliyken bu tuşlara bastığımda eğer açılmazsa 5 saniye sonra ekran ışığı geliyor. Yaşadığım şehirde hiç bir telefon servisi bu sorunu çözemedi!! Ne yapmam gerekiyor.
 • 12 yanıt

Bu baslik altindan bana ulasabilirsiniz.
 • 3 yanıt

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kullanıcılarla ilgili topladığı bilgiler ve bu bilgileri toplamak için kullandığı yöntemlerin liste 225 sayfa tuttu.
Listede iletişim bilgileri, SMS mesajlarının geçmişi, Android cihazlarda arama günlüğü, kamera kullanımı, diskteki isimler ve dosya türleri, tarayıcıdaki eklentiler, yüklenen uygulamalar, internet siteleri üzerinden yapılan alışverişler, farenin hareketi, pilin şarj durumu, diskteki boş alan gibi bilgiler yer alıyor.Şirket ayrıca fotoğraflar hakkında meta veriler topluyor, örneğin çekim zamanı ve yeri ve ayrıca diğer kullanıcıların fotoğrafları ve onlarla temas sıklığı hakkında bilgiler.Facebook, kullanıcıya yakın Wi-Fi ve hücresel iletişim noktaları, cep ve sabit telefon operatörleri hakkında bilgileri topluyor, onlarla ilgili cihazlardan bilgi okuyor.Facebook, üçüncü şahıslar yardımıyla da kullanıcılar hakkında bilgi toplayabildiğini açıkladı ama bu şahısların kimler olduğunu belirtmedi.
'SEÇİMLERİ ETKİLEDİĞİ' İDDİA EDİLMİŞTİ
Geçtiğimiz nisan ayında, Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının, milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verileri, seçimleri etkilemek için kullandığına dair suçlamalar krize yol açmıştı. Krizin ardından AP, Facebook'un, veri sızıntısı skandalı sonrası özel hayata saygı ve kişisel verilerin korunması konularında Avrupa'daki vatandaşlara hesap vermesi çağrısında bulunmuştu. Zuckerberg, nisan ayında da ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ifade vermişti.(Sputnik)
 • 0 yanıt

Sony geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği E3 2018 basın konferansı sonrası hoş bir sürprize de imza attı. 2015 yılında yayınlanan Call of Duty Black Ops 3, PS Plus aboneleri için ücretsiz oldu.
Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz gün E3 sahnesindeydi. Gece geç saatlerde start alan Sony konferansına yeni oyunlar tanıtılmasa da daha önce duyurusu yapılmış olan oyunlar için çeşitli videolar yayınlandı. Sony, basın konferansı sonrası PS Plus sahipleri için de hoş bir sürprize imza attı.
2015 yılında yayınlanan Call of Duty Black Ops 3, ücretsiz PS Plus Haziran oyunları arasına katıldı.
Bilindiği üzere Call of Duty serisinin bu sene yayınlanacak olan oyunu Black Ops 4 olacak. Sony bunu da göz önünde bulundurarak PS Plus Haziran ayı oyunlarına Call of Duty Black Ops 3 oyununu da dahil ettiğini açıkladı.
Yapılan açıklamada PS Plus abonelerinin Black Ops 3’ü 11 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak indirebilecekleri belirtildi. Aynı şekilde aboneliğini devam ettiren PS Plus üyeleri, bu süre boyunca Black Ops 3’ü ücretsiz olarak oynamaya devam edecekler. Elbette oyunun 11 Temmuz’a kadar kütüphanenize eklenmesi gerekiyor. Yoksa bu tarihten sonra oyunu ücretsiz olarak oynamanız mümkün olmayacaktır.
Şu aralar PS Plus üyeliğinin yüzde 25 indirimli olarak satıldığını da hatırlatalım.
 • 0 yanıt

Apple, geçtiğimiz aylarda uygulama geliştiricilerine bir mail göndermişti. Bu mailde mevcuttaki uygulamaların iPhone X için optimize edilme şartı yazıyordu. Ayrıca App Store’a yüklenecek olan yeni uygulamaların kabul edilmesi için ise yine X uyumluluğu zorunlu kılınmıştı.
Geliştiricilere uygulamalarını iPhone X için optimize etme şartı getiren Apple, daha anca bugün kendi uygulamasını X için optimize etti. İşte iPhone X için yenilenen o uygulama!
Bildiğiniz gibi Cupertinolu teknoloji devi Beats Electronics‘i bünyesine katmış ve yeni ürünlerini satışa sunmuştu. Beats’in yeni ürünleri arasında taşınabilir hoparlör kategorisinde yer alan Beats Pill+ yer alıyordu. Apple, Beats Pill+ için bir de uygulama yayınlamıştı.
App Store’daki Beats Pill+ uygulaması ile birden fazla Pill hoparlörler birbirine bağlanabiliyordu. En son Ekim 2017’de güncellenen Beats Pill+ uygulaması maalesef ki iPhone X desteğine sahip değildi. Apple, aylar sonra Beats Pill+’ı bugün yeni iPhone çözünürlüğü ile güncelledi.
Geliştiriciler için yeni iPhone çözünürlüğünü zorunlu kılan Apple’ın, Pill+ uygulamasını güncellemek için bu denli geç davranması biraz düşündürdü. App Store’da Apple imzalı hala X için güncellenmemiş uygulamaların yer aldığını belirtelim.
Bakalım geliştiriciler için bir zorunluluk sunan Apple, X için optimize edilmemiş AirPortİzlencesi ve iTunesRemote uygulamalarını ne zaman güncelleyecek?
 • 0 yanıt

Hollanda'daki Delft Teknik Üniversitesi (TU Delft) araştırmacılarının buluşu olan "kuantum dolanması" yöntemi ile "süper güvenli internet" dönemi başlayacak.
Blim insanları, "kuantum interneti" sayesinde iletişimin tamamen güvenli hale geleceğini, iki kişi arasındaki görüşmelerin izinsiz şekilde dinlenmesinin, takibinin ya da internet şifresinin kırılmasının artık imkânsız olacağını söylüyor.
Proje, TU Delft ve Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Kurumu (TNO) tarafından oluşturulan QuTech araştırma merkezi tarafından yürütülüyor.
Nature dergisinde yayımlanan ve güvenli internet konusunda devrim olarak nitelenen proje, TU Delft araştırmacılarının 2015 yılında gerçekleştirdikleri "kuantum dolanması" adı verilen buluşa dayanıyor.
Araştırmacılar, kuantum dolanması ile, bir mesafeden en küçük parçacıklar arasında görünmez bir bağlantı kurulabileceğini kanıtladı. Şimdi bu buluş, kuantum interneti projesi ile pratikte uygulanacak.

Hem hızlı hem güvenli

QuTech'ten Ronald Hanson'a göre, kuantum interneti ile şu anda mevcut olan sistemde yapılamayan birçok şey gerçeğe dönüşecek. İnternet hem hızlanacak hem de "süper güvenli" hale gelecek. Bağlantıyı kesintiye uğratmadan ya da farkedilmeden izlemek artık olanaksız olacak.
Hollandalı bilim adamına göre, kuantum interneti üzerinden yapılan görüşmeler, başkaları tarafından dinlenemeycek. İki kişi arasındaki internet iletişimine dışardan izinsiz müdahale edilemeyecek. İnternet şifresinin kırılması imkânsız hale gelecek.
Bilim insanları, 2 metrelik bir mesafe üzerinde saniyede 40 kez parçacıkları dolaştırmayı başardı. Araştırmacılar, deneme tablosunun 2 metre olduğunu belirterek, uzunluğun önemli olmadığına işaret ediyor. 10 santimetre ya da 1 kilometre mesafede de aynı sonucun elde edileceğini vurguluyorlar.
Ronald Hanson'a göre, bu hız interneti güvenli hale getirdi. Bu nedenle kuantum interneti, çığır açan bir buluş olarak değerlendiriliyor.

Hedef 2020

QuTech, kuantum internetinin 2020 yılına kadar hayata geçirilmesini amaçlıyor. ABD'deki Harvard Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ile Çin'deki bir laboratuvarın da aynı konuda çalışmalar yaptığını belirten Hollandalı bilim insanları, bu konuda ilk olabilmek için çabalıyor.
Yeni sistem ilk olarak Hollanda'daki Delft, Leiden, Amsterdam ve Lahey kentlerinde hayata geçirilecek. Bu kentlerde özel olarak elektronların iç içe geçebileceği son derece güçlü buzdolapları kurulacak.
Buradan fiber optik üzerinden dolaştırma işlemini sağlayan ışık sinyalleri kullanılacak. Bu sinyaller sayesinde kısa süre içinde hızlı, kesintisiz ve güvenli bir bağlantı sağlanacak.
Bilim insanları, kuantum dolanmasının, fikir olarak biraz Uzay Yolu (Star Trek) filmlerindeki ışınlanma sahnelerine benzediğine işaret ediyor.
 
 • 0 yanıt

×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!