Jump to content

fotofrank

Üye
 • İçerik sayısı

  1.167
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

fotofrank kullanıcısının son zaferi 14 Mart 2017

fotofrank en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

210 Mükemmel

fotofrank Hakkında

 • Derece
  iCemi
 • Doğum Günü 06-09-1983

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  4 / FU
 • Firmware Bilgisi
  6.1.3
 • Kullandığınız Operatör
  Avea
 • Şehir
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Arkadaşlar iphone 6s, ios 9.3.2, 64 gb jailbreakli telefonum var. İfile'da kök dizinde /Applications yani system alanı bana çok yetersiz geliyor. Bu alanda iphone'nun Safari, Mail, Takvim, Facetime, hesap makinesi gibi kendi sistem uygulamalarıyla beraber jailbreak kökenli tweakler de bulunuyor. İşte bu kısıma ayrılan yer bana cidden yetersiz geliyor. Ben bunu en az 4 gigabyte yükseltebilir miyim? stashing for ios tweaki bana yetmiyor. Ve cidden önemli bu benim için. Yardımlarınızı bekliyorum. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 261 mb boş yer var. Bu çok yetersiz. Bunu nasıl arttırabilirim?
 2. fotofrank

  iPhone 6S Tuhaf Pil Sorunu

  çok teşekkürler eko1.3 jailbreak var. ancak olduğum sürüme sıfırlamaktan korkuyorum. telefon elmada kalır sürüm yükseltmek durumunda kalırım diye. çünkü bir sürü uygulama ve belge var. kolay kolay yapamam sanırım. ama pil değiştirme işini ciddi düşünüyorum. yine tek korkum apple center'da çalışan arkadaşların istemediğim halde son sürüme güncellemesi olur. böylece jailbreaki kaybedersem çok çok üzülürüm.
 3. fotofrank

  iOS 9 Jailbreakli Cihaza 2. WhatsApp Yüklemek

  25PP yükleyin önce. sonra da istediğiniz bütün uygulamaları istediğiniz sayıda çoğaltabilirsiniz. Her şey dahil.
 4. fotofrank

  iPhone 6S Şarjı Hemen Bitiyor

  Ben bunun tamamen yazılımsal olduğunu ve kasten yapıldığını düşünüyorum. Çünkü pil tam olarak bitmeden bitmiş gibi görünüp telefon olmadık anlarda kapanıyor. Bununla ilgili bir başlık açmıştım. Başlık linkini ve konudaki ilk girdiyi buraya kopyalaıyorum. son zamanlarda telefonun şarjı %1'i hiç görmeden bazen %16'da bazen %7'de çat diye kapanıyor. şarja taktığım saniye açılıp aynı yüzdeden devam ediyor. eğer pil tam olarak bitmiş olsaydı şarja taktıktan hemen sonra değil en az bir 20 dakika sonra açılması gerekirdi. demek ki pil tam bitmeden yazılım marifetiyle telefonu zorla kapatıp kullanılamaz hale getiriliyor. işin çok ilginç bir tarafı daha var. eğer telefon %7'de kapanıp şarja 1 saniye takıp açıldıktan sonra herhangi bir video uygulamasından ya da safariden internete girip bir video açarsam normalde hemen kapanması gereken telefon, şarjı sonuna kadar bitiriyor. en az 40 dakika hem interneti kullanıyor hem de yüksek çözünürlüklü videoyu oynatıyor. dediğim gibi bu berbat pil durumu gerçekçi olsaydı bırak internetten video izlemeyi en ufak bir şey yapamıyor olmam lazımdı. ama ben aynı pil yüzdesiyle video izlemeyip telefonla birini aramaya kalksam aynı pil anında kendini iptal edip telefonu kapatacaktı. ki kapatıyor defalarca tecrübe ettim bunu. demek ki yazılım bazı şeylere izin veriyorken bazı şeylerde pili bahane ederek telefonun sistemini çökertiyor. bu video izleyebilme olayını eminim gözden kaçırdılar. yoksa onu da affetmezlerdi. düşünsene; aynı durumdasın ama video izleyebildiğin halde telefonda biriyle konuşup mesajlaşamıyorsun. apple hazretleri sike sike yeni telefon alacaksın ya da pili değiştireceksin diyor. iyi de pilde bir sıkıntı yok ki. sen pili kendi istediğin şekilde manipüle edebiliyorsun. şu durumda pili yeniletsem ne olacak ki? bir süre sonra yine aynı problemi yaşayacağım. ios 9.3.2 jailbreak kullanıyorum. bana işletim sistemini güncelle diyecek arkadaşlara lafım şu olacak; iphone'u ilk aldığım günden beri yani 6 senedir aralıksız jailbreakli kullandım. vazgeçmem asla mümkün değil. pil sıkıntısı olmasa sistem gayet stabil. ama pilin hiç olmadık zamanlarda bana nanik yapması acayip canımı sıkıyor. pili kalibre edebileceğim bir uygulama ya da tweak bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
 5. fotofrank

  iPhone 6S Tuhaf Pil Sorunu

  son zamanlarda telefonun şarjı %1'i hiç görmeden bazen %16'da bazen %7'de çat diye kapanıyor. şarja taktığım saniye açılıp aynı yüzdeden devam ediyor. eğer pil tam olarak bitmiş olsaydı şarja taktıktan hemen sonra değil en az bir 20 dakika sonra açılması gerekirdi. demek ki pil tam bitmeden yazılım marifetiyle telefonu zorla kapatıp kullanılamaz hale getiriliyor. işin çok ilginç bir tarafı daha var. eğer telefon %7'de kapanıp şarja 1 saniye takıp açıldıktan sonra herhangi bir video uygulamasından ya da safariden internete girip bir video açarsam normalde hemen kapanması gereken telefon, şarjı sonuna kadar bitiriyor. en az 40 dakika hem interneti kullanıyor hem de yüksek çözünürlüklü videoyu oynatıyor. dediğim gibi bu berbat pil durumu gerçekçi olsaydı bırak internetten video izlemeyi en ufak bir şey yapamıyor olmam lazımdı. ama ben aynı pil yüzdesiyle video izlemeyip telefonla birini aramaya kalksam aynı pil anında kendini iptal edip telefonu kapatacaktı. ki kapatıyor defalarca tecrübe ettim bunu. demek ki yazılım bazı şeylere izin veriyorken bazı şeylerde pili bahane ederek telefonun sistemini çökertiyor. bu video izleyebilme olayını eminim gözden kaçırdılar. yoksa onu da affetmezlerdi. düşünsene; aynı durumdasın ama video izleyebildiğin halde telefonda biriyle konuşup mesajlaşamıyorsun. apple hazretleri sike sike yeni telefon alacaksın ya da pili değiştireceksin diyor. iyi de pilde bir sıkıntı yok ki. sen pili kendi istediğin şekilde manipüle edebiliyorsun. şu durumda pili yeniletsem ne olacak ki? bir süre sonra yine aynı problemi yaşayacağım. ios 9.3.2 jailbreak kullanıyorum. bana işletim sistemini güncelle diyecek arkadaşlara lafım şu olacak; iphone'u ilk aldığım günden beri yani 6 senedir aralıksız jailbreakli kullandım. vazgeçmem asla mümkün değil. pil sıkıntısı olmasa sistem gayet stabil. ama pilin hiç olmadık zamanlarda bana nanik yapması acayip canımı sıkıyor. pili kalibre edebileceğim bir uygulama ya da tweak bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
 6. fotofrank

  iPad Air için HDMI Adaptör

  Arkadaş elinde şu resimdeki gibi adaptor olan arkadaşımdan almayı düşünüyorum. Fiyatta anlaşırsak istanbul içi elden alabilirim.
 7. fotofrank

  iPhone 6S Ses Kısıklığı

  nedense iphone 6 ve 6s telefonlarda bu kısıklık hep var. jailbreak varsa eğer EqualizerEverywhere tweakiyle sesi yükseltebilirsiniz.
 8. fotofrank

  OnlineNotify (Kimin Ne Zaman Online Olduğunu Bilin)

  ben bir şeyi merak ediyorum. takip ettiğim kişilerin durumunu Contacts Log kısmında görmek istiyorum. O yüzden kilit ekranındayken sesi kapattım. Ses gelmiyor. Ama kilit ekranına bildirim düşüyor. Ben kilit ekranına bildirim gelmesini istemiyorum. O kadar kurcaladım bulamadım. Bilen var mı acaba? Nasıl yaparım bunu.
 9. fotofrank

  İstediğimiz kişiden gelen aramayı sessize Nasıl alabiliriz

  Eline sağlık bilgilendirme için.
 10. Arkadaşlar merhaba, Babamın İphone 4, ios 7.1.2 telefonu için yandex navigasyonun eski sürümlerini bulmaya çalışıyorum. Sanırım 1.72 sürümü iphone 4'te çalışıyor. Çok aradım ama yandex.navigasyonun 1.72 ipa dosyasını bulamadım. Elinde olan ya da bulunabilecek yeri söyleyecek arkadaşlardan yardım istiyorum. Ayrıca iphone 4 için yandex dışında kulanılabilecek navigasyon uygulamaları var mıdır? Yardımlarınız için teşekkürler.
 11. fotofrank

  9.3.2 Jailbreak İmpactor Sorunu

  9.3.2 jbli telefonu olanlar telefonu kapandıktan sonra tekrardan jailbreak yapabiliyorlar mı? yapabilen arkadaşlar var mı? İmpactor artık yapmıyor sanırım.
 12. fotofrank

  9.3.2 Jailbreak İmpactor Sorunu

  pangudan indirdiğim ipa dosyasını cannot unzip diyerek yükleyemedi impactor. iclarifed'den de yükle seçeneğini tıklıyorum telefonda ama devamı gelmiyor malesef.
 13. fotofrank

  9.3.2 Jailbreak İmpactor Sorunu

  Nasıl yaparım dostum?
 14. fotofrank

  9.3.2 Jailbreak İmpactor Sorunu

  Merhaba, 6s telefon ve 9.3.2 jailbreak kullanıyorum. Telefonu her kapadığımda Jailbreaki aktifleştirmek için telefonu bilgisayara bağlayıp İmpactor yardımı ile jb yapıyordum son 5 aydır. Ancak geçen cuma günü şarjı biten telefona yine aynısını yapmaya çalıştım ama hep hata verdi. İnternette biraz bakındım ve İmpactor güncellendi ama halen hatalar alıyorum. Yani şu anda jbsi kullanmak durumundayım malesef. Muhtemelen başka arkadaşların da başına gelmiştir. Bu sorunu çözmenin yolu nedir acaba?
 15. fotofrank

  Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Kısayolları

  gayet güzel bir yazı hazırlamışsın. eline sağlık.
×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!