Jump to content

eypyldr

Üye
 • İçerik sayısı

  6
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Orta

eypyldr Hakkında

 • Derece
  Yeni Üye

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  7 / SL
 • Firmware Bilgisi
  12.1
 • Kullandığınız Operatör
  Türk Telekom
 • Şehir
  leeds
 1. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  Samsung Evo 860 Sata III 500 GB SSD'ye MacOs yükledim, usb ile iMac'e bağladım sonuç: sıfır iMac'im oldu :) USB 3.0'da dosya transfer hızım BlackMagic'e göre 230-240 MB/s civarında. Eğer gözümü karartıp iMac'i açabilirsiem bu hız 520-530 MB/s civarında olur ki eski halinden 8-9 kat hızlı bir iMac'e sahip olurum (HDD hızı maksimum 60-70 MB/s idi). Cevaplarınız için teşekkür ederim, HDD'li yavaş iMac'lerin çözümü SSD'ymiş demek ki :)
 2. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  Yeni kurulum yaptım ama fark etmedi. Daha doğrusu time machine'den geri yükleme yapmadan önce çalışması normaldi ama sonrasında yine yavaşladı. Program olarak MS Office ve bir-iki uygulama yüklü iMac'i daha çok fotograf arşivim için kullanıyorum yani yavaşlamaya sebep olacak program kurulu değil.
 3. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  Cleanmymac X trial versiyon kurup denedim, ama sonuç alabilmem icin lisans satın almam gerek sanırım ki o da çok pahalı geldi bana. Kaldı ki işe yarayacağıda şüpheli..
 4. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  SSD icin gozumu karartim aslinda ama 2012 sonrasi kasayi acmak riskli. ABD sitelerinde iMac acma kiti satiliyor bantlari ile beraber, Turkiye'de bulamadim bilginiz var mi buralardan bulabilir miyim? Diger turlu acmaya cesaret edemiyorum.
 5. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  Windows'un açılış yavaş ama çalışma hızı normal. Programı deneyeceğim teşekkürler cevap için.
 6. eypyldr

  Yavaş çalışan iMac Late 2013

  Merhabalar, 2013 iMac 21.5 inch 1 TB HDD, Late 2013 marka iMac'im inanılmaz hantal çalışıyor. Özellikle MS Office uygulamaları açılana kadar bir demlik çay bitiriyorum SSD olmadığından böyle yavaş deniyor ne yazık ki bu modellere SSD takmak da riskli (Apple servisi kesinlike takmıyor, bilgisayarı açmak riskli diyor). Bunun dışında herhangi bir tavsiyesi olan var mı? Birçok şeyi denedim, format atma, disk utility kullanma, hard reset, SMC reset. Harddiskte 400 GB boş alan var, Bootcamp'de windows 10 kurulu. En çok yer kaplayan uygulamam Photos, icloud üyeliğim var arşivim PHOTOS uygulamasında (150 GB). harici harddiski SSD gibi kullanma şansı var mı bu şekilde bir kurulum yapılabilir mi? Veya bu hantal iMac'i nasıl normal iMac'e çevirebilirim fikri olan var mı?
×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!