Jump to content

hüseyin baki

Üye
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

hüseyin baki last won the day on October 18 2014

hüseyin baki had the most liked content!

Community Reputation

14 Non

About hüseyin baki

 • Rank
  Üye

Profile Information

 • Cinsiyet
  Seçim Yok
 • Kullandığınız Cihaz
  Listede Yok
 • Firmware Bilgisi
  7.1.3
 • Kullandığınız Operatör
  Vodafone
 1. Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süre boyunca mac os x oyunlarını (native olanları) hep ingilizce oynadım. Türkçe yama kurma ihtimali olmadığını düşünüyordum. Port olanlar kolay, zaten windows oyunu olduğundan kısa sürede wineskin ile yamayı kurup oynayabiliyorsunuz. Ama native'ler tamamen mac için yapıldığı için öyle olmuyor. Ve mac os x oyunları için de Türkçe yama yapılmıyor (sadece bir tane var, o da oyunceviri ekibinin hazırladığı AC2). Bir kaç ay önce aklıma bir fikir geldi. Yamayı indirip, kurulum dosyasının içindeki dosyaları çıkartıp, (yamayı wine ile boş bir klasöre kurarak veya bazı programlar ile setup dosyasının içeriğine erişebilirsiniz) sonra da çıkan dil dosyalarını, mac oyunun paket içeriğindekiler ile değiştirdim. Tabi, dosyaların adı aynı olmuyor, adlarını değiştirmek gerekiyor. (mesela, _resdesc_50_PC_Boot_Patch_EP4.lenc yerine _resdesc_50_MAC_Boot_Patch_EP4.lenc gibi) Ama içeriği genelde aynı oluyor. Bu şekilde, orjiinal aldığım oyunları bile rahatça ve sorunsuzca türkçe oynayabiliyorum. Sorusu olanlar mesaj değil yorum yazınız. Aşağıdaki linkte ekran resimlerini attığım oyunlar orijinal mac oyunlarıdır.
 2. hayır var erişilebilirlik ayarlarından dikte komutlarının tümünü etkinleştirin.
 3. klavyen F klavye ise I tuşu ile açılıyo benimki öyle. Q klavyede R nerde ise ordaki tuş yani
 4. Apple 'nin sitesinde okuduğum kadarıyla Swift öğrenimi çok kolaymış ve başlamak için uygunmuş. O yüzden Swift dedim. Yanlış anlamayın tabi. Ne önerirsiniz ? Xcode ile çalışmak istiyorum ve onda da objectice c ve Swift var sadece. İlginiz için çok teşekkür ederim.
 5. Merhaba arkadaşlar. Sıfırdan programcılığa başlamak istiyorum Swift ile. Bu işte hiç bilgim yok. Nasıl öğrenebilirim ? Bana önerebileceğiniz kaynaklar var mı ? iBooks'taki Swift kitaplarını indirdim ama İngilizceler.İngilizce'yi hala öğreniyorum ve henüz o seviyeye gelmedim. Hevesliyim bu işe, yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim.
 6. arkadaşlar hepinizin ilgisi için çok teşekkür ederim. bir çözüm bulamayınca format attım düzeldi.aynısını yaşayan olursa hiç uğraşmasın bence yedeğini alıp format atsın direk 2 saatlik işlem
 7. manuel geçiş nasıl yapabilirim ? eğer otomatik değişimi iptal etmemi söylüyorsanız zaten denedim.
 8. Merhaba arkadaşlar konuda da belirttiğim gibi Fifa 12 oynarken macbook pro bir anda inanılmaz şekilde kasmaya başladı 1,2 fps ye falan düştü yani.normalde fifa 12, hitman absolution gibi oyunların 4,5 tanesini aynı anda açıp kasmadan bilgisayarı kullanabiliyordum ve oyun oynayabiliyordum (test amaçlı yapmıştım) ama şimdi bir anda oyun açıkken kasmaya başladı.ısınma yok . ram kullanımı normal. normalde bu oyunu gayet rahat 30- 35 fps oynuyorum.diğerleri de kasıyor.otomatik grafik değişimi özelliğini devre dışı bırakmama rağmen.ram'lerin yerini değiştirdim, temizledim, ama sonuç aynı.lütfen yardımcı olabilecek varsa yardım etsin.
 9. merhaba arkadaşlar.başlıkta da belirttiğim gibi spec ops the line oyununa sorun yaşıyorum.oyunu açtıktan 5 dakika sonra oyundan atıyor.macbook pro mid 2010 15 " (i7) ve yosemite kullanıyorum. yardımcı olabilecek varsa çok sevinicem mac'de adam gibi savaş oyunu yok çünkü. hatada şunlar yazılı. ***Hata Kodları Text Dosyasındadır. Error.txt Error.txt
 10. mac kullanıyorsan DVD oynatıcısı var zaten onun belki onu kullanabilirsin ama tam bi bilgim yok . launchpad ' de diğer de.
 11. alma ? niye tam donanımlı alıyosun ? üstelik 40 bin değil. apple store dan online olarak yaklşık 20 bin tl ye falan geliyor ki o özelliklerde ve o donanımdaki bilgisayar tabiki o kadar eder. şöyle düşün, o donanımda herhangi bir bilgisayar zaten en az 10 bin tl. tasarımı falan saymıyorum. ayrıca apple'nin yaptığı bir şeyden memnun kalacağıma eminim.thunderbolt bile 10gb ydi en hızlı retina 5k imac ile ilk defa saniyede 20gb oldu.
 12. tamam da windows mac'in yaptığı her şeyi yapabiliyor mu ? bir araştırın derim. ha bir de ilk önce os x çıktı onu söyliyeyim.windows sonradan çıktı ve os x e yetişemedi hala ve asla yetişemez
 13. Mac varken Windows kullanmam zorunda kalmadıkça. bi de şu alttaki pencereler var ya mac'e özenti olmamış mı ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.