Jump to content

Dr.Who

Üye
 • Posts

  324
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Dr.Who last won the day on March 21 2020

Dr.Who had the most liked content!

About Dr.Who

 • Birthday 12/21/1997

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  6S / FU
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  Listede Yok
 • Firmware Bilgisi
  9.2
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 • Şehir
  İstanbul

Recent Profile Visitors

2,334 profile views

Dr.Who's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

78

Reputation

 1. unc0ver'ın sitesindeki iOS 13.5.5 beta sürümü iPhone Xs'ide kapsıyor mu ?
 2. iTunes üzerinden yedekleyip, restore sonrasında yedeğinizi yüklemeniz en hızlı yoldur.
 3. Tüm iOS 11 - 13.5 arasındaki tüm cihazlar için jailbreakin geldiğini söylüyorlar ve şu anda son kararlılık testlerinin %95'ine geldiklerini belirtiyorlar. Birkaç gün içerisinde yayınlanacağını tahmin ediyorum.
 4. Radeon 560X gpu var. GTA V, CoD: WarZone oynadım sorun yaşamadım. Ancak bu oyunları monitör üzerinden 1920x1080 çözünürlüğünde oynadım.
 5. Yeni MacBookların tamamında USB - C portu var. Normal bildiğiniz USB - A yok. Bluetooth ile bağlanan bir mouse almanızı tavsiye ederim. Bu senelik işlemci ve ekran kartı güncellemelerini yaptılar muhtemelen önümüzdeki sene yine donanım güncellemesi sağlanır. 2019 Ekim'de 2018 Model i7-512GB SSD'li 15" MBPro aldım, grafiker ve yazılım geliştiricisi olarak bir sıkıntısı bulunmuyor, günümüz işlemcileri oldukça güçlü.
 6. checkra1n ile jailbreak yapıyor sonrasında setup.app dosyasında düzenleyip devam ediyor ama şebeke gelmiyor. Appledan serial number kilitli olduğu için sim yok.
 7. merhabalar, Region restrictions denilen bölgesel kısıtlamaları aşağıdaki yöntemlerle tamamen kaldırabilirsiniz. Kore iPhone Xs kullanıyorum, sessizdeyken kamera sesi ve arkadaş bul uygulaması yoktu ve erişimim yoktu. **Globalize tweakını sakın kurmayın, iPhone XS, XR ve üstünü safe moda atıyor ve konum servisleri hata veriyor.** ** Bu tweakdan bazı dosyaları kullanarak bölgesel kısıtlamaları kaldırabilirsiniz. Apple File Conduit 2 ile cihazın sistem dosyalarını aktifleştirin. Library\Mobile Substrate\Dynamic Libraries içerisine aşağıdaki globalize.dylib ve globalize.plist dosyalarını atın. - Globalize tweakı PrideWatchFaceHook.dylib, PrideWatchFaceHook.plist, WAPIHook.dylib ve WAPIHook.plist dosyalarını kuruyor. PrideWatchFaceHook.dylib ve PrideWatchFaceHook.plist iPhone XS'i çökertiyor ondan dolayı aşağıya yüklediğim dosyaları Library\Mobile Substrate\Dynamic Libraries içerisine atın. - Terminalden aşağıdaki kodu çalıştırın, tavsiyem bu dosyaların yedeğini alın. Dosyaları silme komutu bunlar; ** Yada bu dosyaların sonuna com.apple.MobileGestalt.plist.bak olarak değiştirin. rm -f /var/containers/Shared/SystemGroup/systemgroup.com.apple.mobilegestaltcache/Library/Caches/com.apple.MobileGestalt.plist rm -f /var/mobile/Library/Caches/com.apple.MobileGestalt.plist İlk satırdaki iOS 13 alt satırdaki iOS 12 ve altı için geçerli ancak siz ikisinide yazın. Respring yapın eğer yapamazsanız SSH ya da terminalden aşağıdaki kodu çalıştırın ve respring yapın. killall SpringBoard Terminal üzerinden ldrestart yazın. Telefondan yaparsanız önce su sonra şifrenizi girin sonrasında ldrestart yazın. Bilgisayardan SSH bağlanırsanız direk ldrestart yazın. ldrestart Şuanda sorunsuz aktif olarak arkadaş bul, sessizdeyken kamera sesi olmadan kullanıyorum. Eğer bölge kısıtlamaları kalkmazsa bir kaç kez ldrestart yapın ve sonunda gelecektir. En fazla 2 kerede geldi. Reset vb de gitmiyor. Globalize.dylib Globalize.plist
 8. Daha önce jail kullandım. Çözüm olur mu bakmak gerekiyor. Ancak XS için jb yok.
 9. Şu an için bildiğim çözüm yok. Bu nedenle güncelleme yapmadım hala eski sürümü kullanıyorum. Ama bu açıklar tamamen kapanacak. Jailbreak çıkarsa ancak bir çözüm olur gibi duruyor.
 10. 13.3'e güncellemediysen Kestirmeler üzerinden kısayol oluşturarak konumunu görebilirsin sonrasında Bul uygulamasında 2 kere haritadan boş bir yere dokunduğunda tüm arkadaş listende gözükecektir.
 11. Aynı zamanda kore cihazlarında Kestirmeler üzerinden Bul uygulamasından arkadaş bulma buguda giderildi. Eğer bu yöntemle kullanıyorsanız güncellememeniz gerekli.
 12. evasi0n olması gerek. baya bekletmişlerdi ios 6 döneminde.
 13. yerleşik olarak find my friends kaldırıldı yani iphone bula döndü. bul uygulamasında da arkadaşlar listelenmiyor sadece aile üyeleri listeleniyor. yanlış yazmış olabilirim. kestirmelerdeki arkadaşları bul uygulama aç işlemide çalışmıyor yani ios 13e güncellenirse arkadaşlar bul kullanılamaz onu belirttim.
 14. biraz geçte olsa cevaplayayım, kestirmeler uygulamasını indirip, özel olarak uygulama aç komutu ile find my friendsi seçin. telefonda bugün kısmına ekleyin ve öyle kullanın. yaklaşık 3 -4 aydır bende de kore iphone var bende öyle kullanıyorum. ios 13 güncellendiğinde bul uygulamasında arkadaşlar gözükmüyor ve kestirmeler uygulamasından arkadaşları bul açılmıyor. ios 13de tamamen kaldırıldı bilginize.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.