Jump to content

DeaKeY

Üye
 • İçerik sayısı

  3
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Orta

DeaKeY Hakkında

 • Derece
  Yeni Üye

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  6 / FU
 • Firmware Bilgisi
  8.4.1
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 1. Uzun zamandır kullandığım ekran kartımın bozulması nedeniyle bugün Asus GTX 650 TI Boost aldım. Sistem açılırken ses sistemine sinyal geliyor sistem sorunsuz açılıyor fakat ne yaptıysam ses çıkmıyor.Anakartım Asus Rampage Formula X48, üzerinde harici SupremeFX II ses kartı var ADI 1988B Chipset kullanıyor bu kart, bunu çalıştırmak için IOAudioFamily.kextVoodooHDA.kext kext'leri kullanıyorum. Fakat yeni aldığım Ekran kartının HDMI çıkışları sanırım ses çıkışını oraya yönlendiriyor. Bu tabii ki benim yorumum. İşlemcim: Q8300Ekran kartı: GTX 650TI Boost (Ekran kartını çalıştırmak için hiçbir kext ve boot arg. kullanmıyorum)
 2. MerhabaUzun zamandır kullandığım ekran kartımın bozulması nedeniyle bugün Asus GTX 650 TI Boost aldımsistem taktıktan sonra boot ekranında kapanmasından dolayı Clover Efi'den InjectNvidia ve Nividia Web Driver'ı kaldırdıktan sonra (Boot args: dart=0 nvda_drv=1) boot ekranı geçiyor masaüstüne geldikten 3-4 saniye sonra bilgisayar tamamen kapanıyor. Sizce sorun ne olabilir?
 3. Merhaba, El Capitan'da sistem üzerinde SMBIOS'u Mac Pro 3.1 olarak tanıtıyorum, 4.1 yapınca zaten sistem açılmıyor. Fakat bilindiği üzere Apple Sierra'da artık MacPro 3.1'e destek vermiyor. Bu sorunu SMBIOS'u boş bırakarak geçebiliyorum, fakat daha sonra SMBIOS'u 3.1 yapınca sistem girilmez işareti veriyor, 4.1 yapınca sistem açılmıyor. Bu sitedeki yönergeleri izleyip bir yükleme diski yaptım fakat o da başarılı olmadı. http://www.insanelymac.com/forum/topic/312659-guide-unsupported-real-macpro-works-with-sierra-example-of-real-macpro31/ Ayrıca Asus GeForce 8800GT kartımda NvEnabler.kext kullanıyordum bu ve Clover üstünden InjectNvidia yapmama rağmen tam çözünürlük alamıyorum. Aşağıdaki sistemime göre default bir Clover Config dosyası ve Clover Legancy Boot önerebilir misiniz? CPU: Intel Q8300 Anakart: Asus Rampage Formula Ram: OCZ 16GB ECC Platium Ekran Kartı Asus GeForce 8800GT Bunlarla beraber kullandığım kext'ler; Ses için; IOAudioFamily VoodooHDA Ethernet için; LegacyAppleYukon2 NullCPUPowerManagement OSvKernDSPLib
×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!