Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !

i-Repair

Moderatör
 • Content Count

  7,824
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

i-Repair last won the day on October 24

i-Repair had the most liked content!

Community Reputation

397 Great!

4 Followers

About i-Repair

 • Rank
  "Apple Certified IOS Technician"

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  iPhone XR / FU
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  Apple Watch
 • Firmware Bilgisi
  12.4
 • Kullandığınız Operatör
  Vodafone
 • Şehir
  Antalya

Contact Methods

 • Twitter
  https://twitter.com/i_repairr_tech

Recent Profile Visitors

1,980 profile views
 1. Merhabalar Türkiye'de bilişim suçlarıyla mücadele maalesef çok yavaş ilerlemekte. Ancak siz yine de savcılığa suç duyurusunda bulunun.
 2. Merhabalar, Almış olduğunuz 9 hatasını güncelleme ve diğer müdahalelerle çözemezsiniz. Bu NAND(okuma-yazma)bellek hatasıdır. Çözümü ancak anakarta müdahale ile mümkündür. Eğer konu ile alakalı gerekli tecrübeniz yoksa teknik servislerden destek alabilirsiniz.
 3. Merhabalar, BTK sorunları ile alakalı daha öncesinde yetkili servisler aracılığıyla Apple'ın BTK ekibine mail yönlendirerek sorunu 14 iş günü içerisinde çözebiliyorduk. Yeni güncelleme ile mevzuatta değişiklik olmadıysa herhangi bir yetkili servis noktasına gidip rica ederek mail yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Tabi bunu tüm servis noktaları yapmıyor.
 4. Merhabalar, Konu ile alakalı Apple Destek Hattı'nı (0216 282 15 11) arayın. Onlar yardımcı olacaklardır.
 5. Hangi servis aracılığıyla gönderdiniz?
 6. Eğer cihazın Türkiye'de parça desteği varsa sorun olmayacaktır. iPhone X cihazlar için kronik multi-touch sorunundan dolayı garanti bitmiş dahi olsa ekran değişimi yapılabiliyor. Ama dediğim gibi olayı netleştirmek adına yetkili servise başvurmanız gerekiyor.
 7. Merhabalar, Konu ile alakalı olarak en yakın yetkili servise başvurursanız yardımcı olacaklardır. Ancak servise gittiğiniz zaman cihazı dokunmatik sorunu olduğu gerekçesiyle bırakın.
 8. Merhabalar, Ekranın görüntüsünü atabilir misiniz?
 9. Merhabalar, Normal şartlarda 12.4.1 ile DFU modda güncelleme yaptığınız takdirde sorunun çözülmesi gerekiyor. Tekrar deneyin, eğer sorun çözülmezse yetkili servis götürün yada Apple Destek Hattı'nı (0216 282 15 11 ) arayın.
 10. Merhabalar, Cihazı DFU moda alıp restore etmeyi dener misiniz? Bu tarz durumlar bazen yazılım kaynaklı olabiliyor.
 11. Merhabalar, Konu ile alakalı Apple teknik destek hattı ( 0216 282 15 11) ile görüşebilirsiniz.
 12. Merhabalar, Alıcı dediğimiz şey başlı başına zaten çok hassas bir parça. Bunun bozulmasını orijinal olmayan pile bağlamak yanlış olacaktır.
 13. Merhabalar, Face time kamera değişimi ile alıcı sorununu çözemezsiniz. Eğer ses gelmiyorsa sorunu çözmek adına alıcıyı değiştirmeniz gerekiyor. Bu noktada bir kaç naçizane önerim olacak. Değişim esnasında alıcı üzerinde 3 ya da 4 adet altın renginde bağlantı noktası var. Mümkün olduğunca bu noktalara elle temas etmemeye çalışın. Bahsedilen parçalar çok hassas olduğu için yeni takacağınız alıcıyı da bozabilirsiniz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.