Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !

i-Repair

Moderatör
 • Content Count

  7,833
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

i-Repair last won the day on November 25 2019

i-Repair had the most liked content!

Community Reputation

399 Great!

4 Followers

About i-Repair

 • Rank
  "Apple Certified IOS Technician"

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  iPhone XR / FU
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  Apple Watch
 • Firmware Bilgisi
  12.4
 • Kullandığınız Operatör
  Vodafone
 • Şehir
  Unknow

Contact Methods

 • Twitter
  https://twitter.com/i_repairr_tech

Recent Profile Visitors

2,231 profile views
 1. Merhabalar, Cihazınız ısınma sonrası kendini korumaya alıyor mu?
 2. Merhabalar, Konu ile alakalı Apple Destek Hattından (0216 282 15 11) destek alabilirsiniz.
 3. Merhabalar, Cihaza hard reset atıp tekrar kontrol edermisiniz?
 4. Merhabalar, Bahsedilen sorunlarla alakalı olarak onarım merkezi herhangi işlem yapmamışsa son olarak Apple destek hattı (0126 282 15 11) ile görüşerek çözüm arayabilirsiniz. Diğer türlü yetkili servis sağlayıcıları yapılan testler sonucunda sorun görmüyorsa herhangi bir müdahalede bulunamıyorlar. Cihazı Multi-touch sorunu ile bırakırsanızda sadece ekran değişimi yapılır. Cihazınız geldiği zaman herhangi bir onarım işlemi gerçekleştirilmemişse yukarıda da belirtmiş olduğum gibi destek hattı ile görüşün.
 5. Dediğiniz şekilde herhangi bir onarım işlemi yapılmadıysa sorunmuhtemelen nand bellekten kaynaklanıyor. Bunun içinde bir önce ki mesajda belirttiğim gibi profesyonel destek almanız gerekiyor.
 6. @Onlineduyurutc_ @EmniyetGM

 7. Merhabalar, Öncelikle cihazınızda daha önce ekran değişimi yada benzeri bir onarım işlemi gerçekleştirildi mi? Eğer gerçekleştirildiyse aşağıda ki görselde olduğu gibi vida diyagramı doğru yerleştirilmemiş olabilir. Bu diyagrama göre vidaları doğru bir şekilde yerleştirip tekrar geri yüklemeyi deneyin. Eğer bu şekilde sorun çözülmüyorsa muhtemelen cihazınızda nand bellek hatası vardır. Bu sorunla alakalıda profesyonel destek almanız gerekmektedir.
 8. Merhabalar, Artık cihazda sim kart olmadan kurulum gerçekleştirilebiliyor.
 9. Bu iki ayarı kapattığınız zaman sorunun düzelmesi gerekiyor. Kapattıktan sonra birde cihazı resetleyip deneyin
 10. Merhabalar, TrueDepth kamera ve diğer bileşenleri alıp değiştirmeniz sorununuzu çözmeyecektir. Değişim sonrası face-id yine çalışmayacak ve elle şifre girerek ana ekrana erişim sağlamak zorunda kalacaksınız. Bunun da temel sebebi cihazı onarım sonrasında kalibre edemeyecek olmanızdır. O yüzden masrafa girmeyin.
 11. Merhabalar Türkiye'de bilişim suçlarıyla mücadele maalesef çok yavaş ilerlemekte. Ancak siz yine de savcılığa suç duyurusunda bulunun.
 12. Merhabalar, Almış olduğunuz 9 hatasını güncelleme ve diğer müdahalelerle çözemezsiniz. Bu NAND(okuma-yazma)bellek hatasıdır. Çözümü ancak anakarta müdahale ile mümkündür. Eğer konu ile alakalı gerekli tecrübeniz yoksa teknik servislerden destek alabilirsiniz.
 13. Merhabalar, BTK sorunları ile alakalı daha öncesinde yetkili servisler aracılığıyla Apple'ın BTK ekibine mail yönlendirerek sorunu 14 iş günü içerisinde çözebiliyorduk. Yeni güncelleme ile mevzuatta değişiklik olmadıysa herhangi bir yetkili servis noktasına gidip rica ederek mail yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Tabi bunu tüm servis noktaları yapmıyor.
 14. Merhabalar, Konu ile alakalı Apple Destek Hattı'nı (0216 282 15 11) arayın. Onlar yardımcı olacaklardır.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.