Jump to content

Kartal

Üye
 • Content Count

  1,368
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Non

About Kartal

 • Rank
  HiperiKtif
 • Birthday 02/15/1978
 1. GrayPex, AppleTV ve telefonu aynı modeme bağlamış olman yeterlidir. Modemin internet bağlantısının olup olmaması önemki değil. MyWi ile kullanırsın tabiiki, ama onda da telefonun pilini öldürürsün ve bağlantı sıkıntıların olabilir. Benim tavsiyem Telefon haricinde, küçük iTunes çalışıtırabilecek bir bilgisayar ve İnternet bağlantısı olmasa dahi bir modem edinmen. Bu bilgisayarı ve AppleTV'yi aynı modeme bağlarsan ve iTunesu çalışan bilgisayara istesiğini indirip eklersen, AppleTV'den rahatlıkla izleyebilirsin. Ben bütün film ve dizileri öyle izliyorum, çok çok da memnunum...
 2. Kendi içinde tabiiki böyle bir uygulama yok. Ama bu programı kullanabilirsiniz.
 3. Paralı olmadı, sadece ilk senesi ücretsiz, sonrası ücretli. Her zaman böyleydi zaten. Ben her sene farklı bir e-posta ile kayıt olup, o e-posta ile giriş yapıyorum cihazdan.
 4. Tweak iOS 7`ye ve uyduruldu. Calisiyor... Repo bos ise bu sizin cihazla ilgili birseydir. Refresh yaparsaniz repoda gorunur.
 5. Araba değerinin birkaç katı gümrük ve vergi ödüyorsunuz. Almanya'dan arabayı aldığınızda geçici plaka yapılıyor üzerinize. İsterseniz TIR ile isterseniz kendiniz sürerek getiriyorsunuz. Giriş yaptığınız gümrük kapısından bütün vergilerini ödüyorsunuz, ordan da Türkiye'nin geçici plakasını alıyorsunuz ve sonrasında da normal prosedürler aynı TR aracıymış gibi devam ediyor.
 6. 6.1.3 ve öncesi için SHSH kayıt alma Apple tarafından kapatılmıştır. Dolayısıyla kayıt alman mümkün değildir. Şu anda sadece 7 ve üstü için SHSH kaydı alabilirsin. Tabii bu daha önce cihaz hiç JB olmadıysa geçerli. JB olduysa, Cydia serverde vardır. Ama olmadığını söylemişsin, bu da daha önce JB olmadığı anlaşılıyor!...
 7. Cihazının problemi ile ilgili bişey diyemem. Bu birçok şeyden olabilir. Şarj edevatın orjinal değildir v.b. Ancak sorun cihazla ilgiliyse, kesinlikle direk değiştiriyorlar. Türkiye'deki uygulama nasıl olacak bilemem ama Avrupa'da böyle.
 8. Muhtemelen iMessage kısmında senin kullanıcı adın kalmıştır. BU satın alan kişi de iMessage ile gönderiyorsa mesajları ondan olur. Mail ve AppStore şifrelerini değiştirirsen, sıkıntın olmaz. Yeni şifreyi bilip giremeyeceği için kendi kaydını yapmak zorunda kalır.
 9. Nasıl yani yahu... Amerikaya özgü bi uygulama değil. Cihazın eğer fabrika çıkışı bir hatası olduğu anlaşılırsa, direk değiştiriyorlar. En azından Avrupanın tamamında böyle. Ben iki cihaz değiştirdim. Eğer cihazın fabrika çıkışı hatası değil de kullanıcı kaynaklı bir hata olduğuna karar getirilirse, belli bir ücret karşılığı değiştiriliyor. Cihazı kendininiz parçalamış olsanız dahi bunu yapıyorlar. Bilip bilmeden yazmayalım lütfen. Ben konuyu görmesem arkadaşın kafasında böyle kalacaktı konu. Ha bunlar Türkiye'ye özgü bir uygulama yapar mı, yapar!... Onu da bekliyorum bu çokbilmişlerden (Apple).
 10. ModMyi'den ücretsiz sürümünü neden yüklemiyorsun ki? BUrda kesin var. Şimdi baktım. Sende görünmüyorsa, bir refresh yap. Xsellize'den yüklemene hiç gerek yok. Ben Kullanıyorum ModMyi'den yüklediğimi. Atma yapıyorsa, birşeyle çakışıyordur.
 11. Ne olduğunun önemi yok ki. Cydia'da aynen yazdığım gibi ara, çıkacak zaten. Ücretsiz sürümünde belirli miktarda yer kaydedilebiliyor. Ben ModMyi reposundan staın almıştım yanlış hatırlamyorsam. Yada ücretsizdi.
 12. İyi, güzel hoş da... Cihaz ne? iOS sürümü ne? Bu bilgiler olmadan 6.1.3'e JB yapabilip yapamayacağını bilemeyiz ki!...
 13. Var tabiiki. Olmaz mı LocationHolic... Tabi cihazın JB'li olmalı bunun için.
 14. Konunun çözümü için açılan başlığı buldum... Linki aşağıda. Denemedim, ama hemen deniyorum. http://www.iphoneyardim.net/topic/98827-itunes-bu-iphonenun-i%C3%A7eri%C4%9Fini-okuyam%C4%B1yor-hatas%C4%B1-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC/?hl=%20i%C3%A7eri%C4%9Fi%20%20okuyam%C4%B1yor
 15. Aradım ama bulamadım. Eğer gözünüze çarparsa veya bulabilirseniz linkini yazarsınız buraya. Teşekkürler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.