Jump to content

ekmel

Üye
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

About ekmel

 • Birthday 01/26/1984

ekmel's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. eskiden neden aynı ekranda görülebiliyordu?
 2. Merhaba, iphone 4'ten 5s'e geçiş yaptım. tüm ayarlarımı itunes yedeğimden döndürdüm ama şöyle bir sıkıntım başladı. imessage ile mesajlar farklı başlıklarda geliyor. eskiden iki ios cihazı da internete bağlı ise mavi olarak görünürken, herhangi birisinin veri hattı ile ilişiği yoksa aynı ekranda yeşil renkli olarak görünüyordu ve sms olarak gönderildiği belirtiliyordu. Aynı kişiden gelen imessage ve sms'leri aynı ekranda gösterme şansım ios7'de yok mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
 3. tekrar dfu moda aldım itunes simgesi çıktı.
 4. merhaba, i4'ümün şarjı bitti, şarja taktıktan sonra bir türlü telefon açılmadı ve sürekli boot ekranı kendini tekrarladı. (elma işareti bir sönüyor sonra tekrar çıkıyor) telefonun sürümü hatırladığım kadarıyla 6.0.1'di evasi0n ile jailbreak yapmıştım. telefon dfu modundayken windows telefonu apple mobile device usb driver diye görüyor. 1 - bu durumda (dfu mod) aygıt yöneticisinden telefonumun sürümünü öğrenme şansım var mıdır? yüklü olduğunu düşündüğüm sürümün ipsw dosyasını indirdim, redsn0w'un son sürümünü indirdim ve just boot dedim. programda "uploading first stage" yazısında kaldım. jailbreak'i kurtarmak için ne yapabilirim? shsh kayıtlarım cydia'da görünüyordu ancak hiç dosya şeklinde bilgisayarıma kaydetmedim. istediğim bir sürüme nasıl geçebilirim? sorun pil kaynaklı mı? anlama şansım var mı? cevaplarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
 5. herhangi bir tweak silmedim bu arada.
 6. teşekkürler, konuyu youtube'dan arattım ve çözümü buldum. sorun quarter screen "1/4 screen" olarak geçiyor. sbsettings, deck gibi uygulamalarınız varsa telefonu "safe mode" a alıp respring edin. durum çubuğunda "exit safe mode" a tıklayın. sorun çözülecektir. sbsettings, deck, vs. uygulamalar yoksa sorun nasıl giderilir bilmiyorum.
 7. Merhaba, 6.1'e sorunsuz jb yaptıktan sonra kullandığım tweak'leri yükledim. En son geçmişte satın aldığım FolderEnhancer'ı yükledim ve aşağıdaki linklerde fotoğrafını görebileceğiniz sorun meydana geldi. Sorun iphone'un ekranının küçülmesi ve sol üst köşeye yerleşmesi. Ekranın geri kalan kısmı siyah oluyor ve kontrol edemiyorsunuz. Şu anda cydia'dan indirdiğim paketlere ulaşamıyorum. ulaşabilsem folderenhancer'ı kaldıracağım. Bilgisayardan kaldırma yolu var mı? Yoksa tek çözüm tekrar restore edip, jb mi yapmak? ilginiz için şimdiden teşekkürler. http://capsverlan.com/pictures/2a54d3ce9a7b9b0c5df7681efcca5c51.png http://capsverlan.com/pictures/7de75c95430bbd87da5c1cb06430cfaf.png
 8. iphone'a verebilecek paranız varken neden kırılmış uygulama indiriyorsunuz ki... yazılımcılara destek verin lütfen.
 9. "İkinci Adım: MobileCydia bağlantısına tıklayarak dosyayı indirerek cihazımıza bağlanıp /Applications/Cydia.app klasörüne var olan dosyanın üzerine yazdırmak sureti ile gönderelim." bu adım nasıl yapılıyor?
 10. mümkünse ben de alabilir miyim? teşekkürler.
 11. teşekkürler. elektronikten anlarım ama bu biraz kafamı karıştırdı. pull-up ya da pull-down süresini tutan bir sayaç mı var acaba da onu kalibre ediyoruz anlayamadım.
 12. kargo dahil 6$'a aldım bir ara piyasası 200tl'ydi. Şu 3 ay bize ekonomi dersi niteliğindeydi.
 13. tamirlik bir süre orada bulunmayacağım. Telefon alınırken randevu alınıyor ya, servis için de mi almak gerekli?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.