Jump to content

strangerone

Üye
 • Posts

  484
 • Joined

 • Last visited

About strangerone

 • Birthday 07/31/1958

strangerone's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

29

Reputation

 1. El Capitan'ı da Sierra'yı da kaldırır. Harici ekran kartınız Nvidia'yı eğer laptopta optimus özelliği kapatma gibi bir özellik yoksa kullanamazsınız. Bu durumda Intel HD ile yetineceksiniz. Ses kartınızı tantabilirsiniz. Wifi kartınız için araştırma yapın. (Çalışması için mac uyumlu bir kart takmak zorunda kalabilirsiniz) Diğer HD yi taktığınızda sorun olmaz. Windows 10'u kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.
 2. Hatayı aldığınız anda usb'yi çıkarıp farklı bir porta takın, düzelecektir. kolay gelsin.
 3. 4 nolu sorununuz ekran kartınızla ilgili, ekran kartınızı sisteme tanıtırsanız sorun kalmaz. 5 nolu sorun için bluetooth ileri düzeyi tıklayın gelen pencerede tikleri kaldırıp tamam diyin.
 4. Birinci resimde hata görülmüyor. Kurulumun devam etmesi gerek. İkinci resimde kernel hatası veriyor. İkinci resimdeki kurulumu Unibeast ile mi yapıyorsunuz? Eğer öyle ise Yosemite sürümünde hata var. kernels klasörü içerisindeki kernele bakın: kernel mi yoksa mach_kernel şekinde mi? Eğer kernel ise sistem mach_kernel arıyor, adını değiştirin sorun düzelir. Kolay gelsin.
 5. Tebrikler, güle güle kullanın. Güncellemeler sırasında Alc269'u yeniden yüklemeniz gerekebilir. Bunun dışında sorun çıkacağını zannetmiyorum.
 6. -x ile güvenli modda açıp Sistem/Kitaplık/Extensions yolunu takip ederek intel hd 4000 ekran kartı kexlerini silin açılacaktır. Eğer güvenli modda açılmıyorsa Transmac ya da MacDriver gibi prolarla belirttiğim klasöre ulaşıp işlemi yapmanız gerekiyor. Daha sonra sisteminize uyumlu intel hd 4000 kexleri yüklemelisiniz. Kolay gelsin.
 7. Kerneli sistemin beyni olarak düşünün. İntel işlemciler için olan kernel intel işlemciyi, amd işlemciler için olan kernel ise amd işlemciyi algılayarak sistemi çalıştırır. İki farklı işlemci iki farklı kernel. Hazırladığınız usb içerisindeki mach_kernel intel işlemciler için oysa sizin işlemciniz amd, dolayısıyla size gereken amd işlemciyi çalıştıracak amd için hazırlanmış mach_kernel. Kuruluma başlayabilmek için ekte verilen mach_kernel ile usb içerisindekini bu yüzden değiştirmeniz gerekiyor. Kurulumdan sonrada aynı değişimi mac kurduğunuz bölüntüde de yapmalısınız.
 8. Sistem raporunda görüyor olması ekran kartını tanıdığı anlamına gelmeyebilir ki, tanımış olsa sözünü ettiğiniz sorunlar oluşmaz. Verdiğim sayfada farklı yollar var Radeon 5450 kurulumu için ve çalıştığı da belirtilmiş. http://www.hackintoshosx.com/files/file/944-ati-radeon-hd5450-with-full-qe-ci-support/
 9. Sistemi -v ile başlatın kaldığı yere bakalım. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam 32 bit işlemciler için komut amd, 64 bit için amd64 ve fx serisi için amdfx.
 10. Bende sorun olmadı, yüklemeden sonra herhangi bir kext yüklemeden tüm güncellemeleri yaptım. Bu arada Mavericks'te görmediğim bir Yosemite recovery update yaptı bu güncelleme ile mi ilgili bilemiyorum bir de raid yosemite bölümü oluşturdu. Laptopu açtığımda Mavericks, Yosemite yüklü bölüntülerin yanında bir de Raid Yosemite bölümü görünüyor.
 11. Samsung Rv511 model Intel Pentium P6200 işlemcili Intel HD ekran kartlı bir laptop üzerinde Yosemite kurulumu denedim. P6200 işlemcinin sistemi çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda tereddütlerim vardı ancak kurulum sonrası ortadan kalktı, sorunsuz çalıştırıyor. Dp1 kurulumu yaptıktan sonra ekran kartını tanıtamamıştım Dp4 dahil tüm güncellemeleri yükledikten sonra IntelHD'yi kolay tanıdı. Ses ALC269 mavericks'te çalışıyordu yine çalışıyor. Wifi modelim bcm4313 ve mac uyumlu değil, yerine usb wifi adaptör tp725n kullanıyorum sorun yok. Kurulum aşamasında yaptığım sadece usb içerisinden IntelHD kextleri silmek oldu. Kurulum için Boot Usb Os X Yosemite Chameleon r2380 kullandım. İndirdiğiniz Yasemite DP1 app'ı uygulamalar içerisine atın Chameleon gerisini kendisi hallediyor. Saygılar.
 12. Bcm43227 için kext yok, ya wifi kartınızı değiştireceksiniz ya da mac uyumlu usb adaptör kullanacaksınız. Radeon HD 6600m'i de çalıştıramazsınız çift ekran kartlı yani optimus özellikli laptoplarda harici ekran kartı çalışmaz, tümleşik ekran kartı intel HD'nin sisteminize uygun kextlerini bulup yüklemeniz gerekiyor. Bu arada ilk satırda ekran kartı için kext bulamadığınızı yazmışsınız ancak daha sonra çalıştığını belirtmişsiniz. İntel HD3000'in çalışıp çalışmadığını anlamak için başlama çubuğuna bakın çubuk şeffafsa sistem tanımış demektir. Chameleon kurulumu zor değil biraz araştırma yeter. Kext utility sisteminizdeki kextleri kontrol etmez. Siz gerekli kextleri bulup kext utility vasıtasıyla sisteme yüklersiniz veya sistemi onarırsınız. Ethernet için araştırın kext yoksa Lnx81xx kext işinizi görür sanırım. Kolay gelsin. Not: Yardım isterken "acil" yazmayın isterseniz, uyarı alabilirsiniz
 13. Intel hd4000 kextleri silmek zorundasınız, nvidia harici ekran kartınız onu zaten kullanamayacaksınız. Dolayısıyla intel hd4000'e ait kextleri silip sistemi yükleyecek ya da açacak sonra sisteminize uygun intel hd4000 kextleri bulup yeniden yükleyeceksiniz. Kolay gelsin.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.