Jump to content

strangerone

Üye
 • İçerik sayısı

  484
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

29 İyi

strangerone Hakkında

 • Derece
  iLgili
 • Doğum Günü 31-07-1958
 1. strangerone

  Samsung RV511-S04TR Laptopa Hackintosh Kurabilir Miyim?

  El Capitan'ı da Sierra'yı da kaldırır. Harici ekran kartınız Nvidia'yı eğer laptopta optimus özelliği kapatma gibi bir özellik yoksa kullanamazsınız. Bu durumda Intel HD ile yetineceksiniz. Ses kartınızı tantabilirsiniz. Wifi kartınız için araştırma yapın. (Çalışması için mac uyumlu bir kart takmak zorunda kalabilirsiniz) Diğer HD yi taktığınızda sorun olmaz. Windows 10'u kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.
 2. strangerone

  Hackintosh El Capitan 10.11.X Final Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

  Hatayı aldığınız anda usb'yi çıkarıp farklı bir porta takın, düzelecektir. kolay gelsin.
 3. strangerone

  Niresh Yosemite 10.10.1 intel and AMD

  AmdRadeon ve Intel kextleri de göremedim. AppleGraphicsControl kext klasörü içine baktınız mı? nv_disable=1 ile başlatmayı deneyin.
 4. strangerone

  Niresh Yosemite 10.10.1 intel and AMD

  Sorununuz ekran kartı kaynaklı. Yükleme yaptığınız usb içerisinden system/library/extensions yolunu takip ederek nvidia'ya ait tüm kextleri silin yeniden deneyin. Elinizdeki laptop büyük olasılıkla optimus özellikli, dolayısıyla nvidia dışında yani harici ekran kartı dışında tümlesik ekran kartı vardır. İntel'in herhangi bir versiyonu olabilir, önce bunu öğrenin. Şu an için zaten nvidia kullanma şansınız yok. Intel ile yetineceksiniz. Eğer nvidia'yı biostan kapatabiliyorsanız kextleri silmeyebilirsiniz, değilse silmeden yükleme yapamazsınız. Kolay gelsin.
 5. strangerone

  Hackintosh Yosemite 10.10.5 Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

  Reset kernel kaynaklı olmayabilir. Normalde yüklemeye başlar ancak sistemi açmaz. Sorunu başka bir yerde aramak gerekebilir. farklı komutlar denemek gerekebilir. npci=0x2000 npci=0x3000 ya da ekran kartı kaynaklı ise GraphicsEnabler=Yes/No açmıyorsa nv_disable=1 gibi. Kolay gelsin.
 6. strangerone

  Hackintosh Yosemite 10.10.5 Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

  http://www.hackintoshosx.com/files/file/4343-yosemite-10102-v2/ Sayfadaki kerneli denediniz mi? http://www.insanelymac.com/forum/files/file/354-amd-replace-kext-for-yosemite/ Bu sayfayı da incelerseniz yardımı olur. Nvidia 9800'ü GraphicsEnabler=Yes komutu ile tanıması lazım. Kolay gelsin.
 7. strangerone

  Yosemite Final - Clover USB Kurulumu

  Yosemite içerisinde EFI klasörü oluşması lazım.İçerisinde CLOVER ve BOOT klasörleri olan. Konuda anlatılan 4. bölümde atladığınız bir şey olmalı.
 8. strangerone

  Yosemite Final - Clover USB Kurulumu

  Yosemite yüklü hd bölüme clover yüklediniz mi?
 9. strangerone

  Ekran kart yüklemek için yardım

  http://s4.dosya.tc/server2/uisb8j/Intel_HD_Graphics_QECI_10.10.3.zip.html Adresten dosyayı indirin. Dosya içerisine attığım kextutilty ile kextleri yükleyin. Önemli olan ikinci dosyadaki Framebufer klasörü içerisindeki kextler. Singlelink klasörü içerisinde üç seçenek var. Alternete'den başlayın yüklemeye yine kextutillity ile. Olmazsa alternete ve alternete2 deneyin. Sistemi GraphicsEnabler=Yes ile başlatın. Kolay gelsin.
 10. strangerone

  Ekran kart yüklemek için yardım

  http://www.insanelymac.com/forum/files/download/208-1st-gen-intel-hd-graphics-kexts/ 10.10.3 için olanı indirip deneyin. Kolay gelsin.
 11. strangerone

  Kurulum ekranına gelemiyorum

  >https://www.youtube.com/watch?v=VHI93YUfjtQ Aynı ana kart üzerine Yosemite kurulumu ve bios ayarları. İzleyin yardımı olabilir. Kolay gelsin. http://www.tonymacx86.com/mavericks-desktop-guides/129427-success-working-ga-h87-d3h-osx-mavericks-10-9-2-audio-hdmi-s-pdif-lan-etc.html Sayfada da bios ayarları verilmiş Mavericks kurulmuş, Yosemite de kurulabilir.
 12. strangerone

  still waiting for root device hatası

  Komutları denemişseniz Usb kaynaklı olabilir. Tam hata anında çıkarıp yeniden takın ya da port değiştirin.
 13. strangerone

  Forumdaki Hangi Yosemite'ı Kurmalıyım?

  1.İşlemciniz amd değil, o zaman alıntı yaptığınız ilk konu baştan elendi. 2.Çevrenizde mac kurulu bir pc var mı? Yoksa ve ilk denemeniz ise (windows bootdiskutility kullanımı dışında) clover, unibeast kurulumunu da geçtiniz. 3.Geride kaldı windows üzerinde kurulum için usb hazırlamak ya da iso dvd ile kuruluma geçmek. 4.Neticede sizin için konu neredeyse bire indi. Kolay gelsin.
 14. strangerone

  Hackintosh Yosemite 10.10.5 Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

  Farklı bir konu açmışsınız sanırım. Orada still waiting for rot device hatasını nasıl geçeceğinizi yazdım. kolay gelsin.
 15. strangerone

  Hackintosh Yosemite 10.10.5 Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

  10.10.2 kurulu sisteminiz varsa güncelleme yapabilirsiniz. P7450 işlemcili bir laptopta şu an kullanıyorum.
×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!