Jump to content

Metehansolo

Üye
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

About Metehansolo

 • Birthday 03/07/1988

Metehansolo's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. tamam o zaman sorun yok restoreladım zaten. loader falan gibi ikonlarım da yok çok şükür en azından =) iyi sabahlar size eyvallah umarım çözebilirim problemi =)
 2. pekala hocam çok sağolun bakalım 1 saate giderim zaten. tekrar çok teşekkürler ilginiz için. yalnız son bir sorum olacak tabi ben şimdi panikle ufak Jb denemeleri yaptım bu aleti garanti kapsamından çıkarır mı acaba?
 3. Pekı hocam bu cihazın kapandıktan sonra tekrar açarken Elma ekranda takılmasına ne diyorsun? O da guncellemeden sonra başladı.
 4. itunes ekranında hiç bir eşey yapamıyorum ki, we're unable to read your Sım Card yazısı var sadece
 5. Yok internete bağlanamıyor telefon işin garibi evdeki Wıreless'a da bağlanamadığını soyluyor bir de şu var diyelim kapattım telefonu sonra açarken elma ekranda takılıyor bu da çok ilginç geldi. reset atıp açabılıyorum
 6. Nolur nolmaz diye IMEI nosunu da kontrol ettım o da kayıtlı gozukuyor.
 7. bu arada şimdi yeniden Restore yapıp 4.3'e yukselttim yine bağlanamıyorum ama Itunes'ta Sım Cardınızı okuyamıyoruz operatörünüzden başka bir sım card alın tarzı birşeyler söylüyor gerçi Sım Cardı başka telefonda deneyınce calısıyor.
 8. hocam güncelleseler bile şu anda ben de 4.3 yüklü zaten bunun daha ötesi yok ki =) güncelleme derlerse ağızlarına vururum telefonu yahu =)
 9. kendım kesmiştim tabi de yaklaşık bir 3 sene önce =) vallahi zaten benım başıma gelir böyle ilginç şeyler teknolojik aygıtlarda anlamadım gitti. Keşke güncellemeseydim yahu. Ipod kullandım yıllarca ondan kalan alışkanlık her şeyi güncellerdirik. Umarım kısa bir çozumu vardır cunku garantiye falan verip bekleme gibi bir durumumda yok şu hafta içerisinde. İlginiz için çok sağolun.
 10. TU yazıyor. ya zaten benım de merak ettığım şey bu aslında elbet bir şekilde çozulur bu problem de TIM mağazasında yurtdışı Iphone olma olasalığı ve bunu bana satmış olmaları gibi bir ihtimal mevcut olmamalı. tabi kesmede kastı anlamadım hocam bağışla ? =)
 11. Valla hocam ne kadar restore varsa denedim =) Avea hattı çıkarıp Turkcell hatla bile restore ettim ama hala servis yok diyor. Bu arada da telefonu sıfırlayıp tekrar adlandırmayı falan da denedim. birazdan götüreceğim zaten aldığım TIM merkezine de ben onların da sorunu pek cozebılecegını dusunmuyorum. Acaba donanımsal bir sorun olabilir mi?
 12. Sım kart zaten daha önceki telefonlarımda kullandığım bir sım karttı ve üzerinde pin kodu yoktu. o yüzden Iphonea ilk taktığımda da pin sormadı. Benim şöyle bir durumum var ; Telefonu jb ile 4.2.1 e düşürdüm, şu anda Carrier sekmesinde 9.0 yazıyor telefonu 4.3e yükselttiğimde ise 10.0 oluyor bu bir yardımı olur mu bılmem. Bir de şu var ne zaman telefonu açsam "SIM'ınız mesaj gonderiyor" diye bir servis mesajıyla karşılaşıyorum ve bu sıklıkla tekrarlanıyor. Yaklaşık 2 dakikada bir. ama servis yok hala hiç bir şey yapamıyorum.
 13. ben Turkcell hat ile de denedim telefonu siminiz kilitlidir diyor. ve no service alıyorum. 4.2.1 'e geri döndüm ve tekrar 4.3 e yukseltmeem rağmen aynı sıkıntı devam ediyor. Öğrenmek istediğim şey şu; ben bu telefonu FU aldığıma göre böyle bir şeyin başıma gelmesi olanaksız olmaası gerekmiyor mu ?
 14. Bir de sanırım simimde problem devamlı kendi kendine bir servis mesajı yolluyor ama kesinlikle şebekeye bağlanamıyor. ben bu telefonu Türkiyeden gayet normal bir TIM'den aldım yanı sımlock gibi bir durum olmaması gerekiyor.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.