Jump to content

vacheron

Üye
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

About vacheron

 • Birthday 03/25/1980

vacheron's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Merhabalar, 2 gün önce Dubia'deydim. Dubai'nin Doğubank'ı El Fahidi Street ve tüm Mall'lardaki fiyatlara baktım. Bir defa, en ucuz Iphone5 fiyatı 1900 TL. Mall'lerdeki elektronik mağazalarında ise 2.100-2.400 TL arası değişiyor. Bir defa şu bir gerçek ki, her zaman için en ucuz Iphone, grey market dediğimiz yerlerden değil, Apple Mağazaları'ndan alınır. ABD'de Iphone5'in satış fiyatı, tıpkı daha önceki Iphone'lar gibi 649$ + Vergiler. Yani 1.200 TL civarında. Bu da demektir ki, Apple, fiyatı düşürmedikçe, bu cihaz hiçbir zaman bu fiyatın altına inmez. Bir 5 ay sonra, Dubai gibi Singapur gibi yerlerde en fazla bu paraya bulursunuz cihazı. Kısa vaadede nasıl bir fiyat politikası bizi bekliyora gelirsek, Türkiye'deki satıcıların ve alıcıların %80'i neredeyse afedersiniz gerizekalı diyebilirim. Fiyatı, adı, sanı, durumu belli olan bir cihaza 3,000 TL istemek ve bunu 3.000 TL'ye almak tarif edilemez bir ahmaklık. Yurtdışından alma veya sipariş etme imkanı olmayanlar için en sağlıklı yol ise; Ocak ayını bekleyip, grey market'tan cihazı 1800 TL civarına almak. Velhasıl kelam; dünyada şu an en ucuz Iphone5: 1.250 TL (649$+VAT) + 100 TL Cihaz Vergisi = 1.350 TL Apple fiyat değiştirene kadar, 100 yıl da geçse taban fiyat budur.
 2. Merhabalar, Daha önceden de, bu konu ile ilgili çeşitli başlıklar açılmıştı. Ancak, ilgili başlıklarda konu biraz genişleyip dağıldığı için daha spesifik ve yeni bir başlık açmak durumunda kaldım. Şimdiden kusura bakmayın. Sorun, malum sorun. Itunes Backup yapmıyor. İos6 olan iPhone4S ve iPad3 cihazlarımı yeni bir bilgisayarda kullanmaya çalıştım. Bu bilgisayar daha önce hiç itunes yüklenmemiş bir bilgisayardı. En yeni sürüm olan itunes 10.7 yükledim. Ancak, bilgisayar cihazları görüyor, tanıyor ancak backup işlemini yapmıyor. Bu işlemi yapmadığı için de, doğal olarak data transferi evresine geçemiyor. Syncing başladığı zaman “Step 2 of 5” Backing Up kısmında takılıp kalıyor. Sonrasında ise itunes kilitleniyor. Birşekilde kurcalarken ve zorlarken de, cihazların içindeki resim ve müzikler de uçtu gitti. Buraya yazmadan önce elbette forumları araştırdım ve aşağıdaki işlemlerin hepsini yaptım; 1- Bilgisayar saat dilimini Canada olarak ayarladım, diğer ABD alternatiflerini de denedim. 2- iTunes ve diğer Apple bileşenlerini tamamen kaldırdım. Users içindeki gizli Apple dosyalarını sildim. 3- Ccleaner programı ile de temizledim. 4- iTunes programını defalarca yeniden kurdum. 5- Bilgisayara format attım. Kısacası, internette yazılan her şeyi harfiyen yaptım. Ancak maalesef yine olmadı. Acaba IOS6 olması sebebiyle bilmediğimiz başka bir sorun mu mevcuttur ? Bu sorunu güncel yaşamış ve güncel çözümler bulmuş arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
 3. Merhabalar, Iphone 4 4.3.1 versiyon cihazim var ve gevey sim ile kullaniyorum. Cihaza arama geldiginde hoparlor calismiyor. Kendi sesimi ve karsi tarafi duyamiyorum. Ama ses karsi tarafa gidiyor. Telefonu dis hoparlore alinca ise ses duyuluyor. Yani mikrofon kisminda bir sorun yok. Telefonu kullanirken ise, tus sesleri veya ipod ozelligi sesleri calismiyor. Kulakligi takinca duyuluyor. Ama hardware bir sorun olmadigi kesin cunku telefonun melodisi arama geldiginde duyuluyor. Ilginc bir sorun ve anlatmasi da zor. Gevey 4.3.1 ile calistigi icin update de edemiyorum. Actim kapadim yine olmadi. Basina boyle birsey gelen var mi ?
 4. Merhabalar, Cihazım Iphone 4, 4.3.1 versiyon... Bugün, 4.2.1'den 4.3.1'e update ettim. Ancak personal hotspot yok. Bunun nedenini bilen var mı acaba ?
 5. Arkadaşlar, Amerika'dan 2 adet Gevey siparişi vermiştim. Bir tanesini bir arkadaş için almıştım ancak almaktan vazgeçti. Dileyene aldığım fiyattan verebilirim. 150 TL Telefonum, 532 361 28 88
 6. Siteye girince preorde alıyorlar. Sen nasıl aldın, tanıdık vasıtasıyla mı ?
 7. Az önce ben de bir mail aldım. PayPal hesabınız verified değil, para iadesi yapacağız şeklinde geri geri döndüler. Ama külliyen yalan, PayPal hesabım verified. Direk yalan söylüyorlar. Stoklarında sorun var, bu yüzden para iadesi yapıyorlar.
 8. Gevey'in resmi internet sitesinde, ürünün alınacağı iki yer var. Biri ABD'deki applenberry.com sitesi, diğeri de Çin'deki kendi yerleri. Ben 22 Mart'ta, applenberry.com'dan aldım. Henüz kargoya dahi verilmedi. Maillere cevap vermiyorlar, telefonlarını açmıyorlar, telesekreterleri ise mesajdan dolmuş, mesaj dahi bırakamıyorsunuz. Sizin verdiğiniz bu bilgilerle, bendeki bilgileri birleştirince şöyle bir yorum yapıyorum; ciddi stok sıkıntısı yaşıyorlar ve bir süre daha shipping ve satış yapamayacaklar.
 9. Arkadaşım öncelikli olarak geçmiş olsun Mikrosime yapılması gereken ufak bir kesim işlemi var zannedersem. Bu işlemi de biraz anlatabilir misin ? Herkesin evde kolaylıkla eline bıçağı alıp yapabileceği birşey midir ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.