Jump to content

dragonya

Üye
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

About dragonya

 • Birthday 09/26/1975

dragonya's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. İşte ben de bunu soruyorum.Bir ayari yoksa, bu bir bug.Çok uyuz bir durum.
 2. En ustteki hesap neden aciliyor?Neden mail hesap tanimlamalarim tam gorunumde gelmiyor,onu soruyorum?
 3. Arkadaslar,iphone 4'de de böyle bir durum söz konusuydu.Mail olarak tanimlanmiş 5 tane hesabim var.Mail'lerimi actigim zaman, ilk tanimlanmis olan hesabimin kutusu aciliyor surekli.Geri gidip tum tanimlanmis hesaplarimi acmak zorunda kaliyorum.Daha sonra multitasking'den maili kapatip acinca,yine aynisi oluyor.Acaba bu bug'midir? Ayarlarda bununla ilgili duzeltilecek bir opsiyon goremedim.
 4. ios değiştikten sonra PKGBackup keyifli olmuyor pek. Zira ios5 için backup aldığınız tweakler değişen ios6'da stabil çalışmıyor. İos 6.1 var diyelim. Backup aldınız ve 6.2 geldi. O zaman restore sonrası işe yarar.ios 5.1.1'den ios6 6.1'e geçtim ve tabi JB yaptım Ancak 5.1.1'deyken backup aldığım tweaklerin hepsi uymadı haliyle. Örneğin backup aldıklarımdan AppSync 5+ yerine 6 kurulmalı. Havadurumunun çökme sebebi bu. İphoneDelivery kaldırılmalı, uyumsuz. Mesajlar uygulaması açılmıyor. Bunun gibi sorunlar çıktığından ios geçişlerinde bence PKGBackup tweaklerine dikkat edilmeli. Spirngtomize yine aynı şekilde.
 5. iapfree ve iapcracker bende yok ve facebook'u neredeyse 1 aydır kullanamaıyorum. Silip yükledim, olmadı. Ya hiç açılmıyor uygulama yada beni dışarı atıyor. Update'lede çnce hiç sorun yok halbuki. Çok gıcık bir durum.
 6. 5.1 eski versiyon ve 6.01 son versiyon 2 adet iPad var elimde.Bunlari JB yapmak icin 5.1.1 yapmak lazim.Bu mumkun mu? Servis bunun mumkun olmadigini soyledi. Bir de 6.0.1 untethered JB takribi ne zaman gelir arkadaslar?Malumati olan var mi?
 7. vkontakte hariç hepsini hallettim. Onu bir türlü ekleyemedim.
 8. Facebook ile ilgili iletiler görünmemeye başladı. Hoş, facebook iphone'da da 3-4 gündür bir tuhaf çalışıyor, takılıyor. Facebook ile ilgili İntelliscreenX'de sorun yaşayan var mı? RSS Reader ile ilgili anlayamadığım şeyler var. Mesela iphoneyardım, Ligtv, divxplanet, donanımhaber gibi besleyeciler ekleyebilir muyuz? Ekliyorsan hangi adresleri ekliyoruz acaba? Denemeler yardım ama sonuç elde edemedim. Yoksa sadece oradaki default RSS'lere mi mahkumuz sadece?
 9. *deb dosyası için teşekkürler. İndirilen dosyalar *m4a olarak iniyor. Protube'da *m4a değil de, *mp3 olarak indirmek için bir ayar var mı acaba?
 10. CTV diye müthiş bir müzik kanalı var, eklenme ihitmali var mı acaba?
 11. photoalbums+ Cydia'dan indirildiğinde stabil olarak çalışmıyor mu?
 12. iTools kullanıyorum demiştim zaten. Sistem dosyalarına girmeyi biliyorum. Aşağıdaki resimde görünen "Satın Alınmış" dosyasından bahsediyorum. Müzik içindeki listelerimin arasında girdi birden. Bahsettiğim klasörün içinde, ikinci telefonum Nokia'dan Airblue ile aktardığım *mp3'ler var. Bu klasörü nasıl silerim yada içindekileri nasıl aktarırım istediğim bir yere. iTunes yada iTools listeler içinde görünmüyor bu Satın Alınmış" klasörü. iPhone iTools iTunes Bir başka önemli husus ise: Airblue indirdikten sonra Müzik listemdeki parçaların seslerine birşeyler oldu. Sesler inanılmaz çiğ çalıyor. Sanki kaset bozulmuş gibi, sesler çiğleşiyor. Var mı böyle tuhaf bir sorun yaşayan? Sanki unplugged, konser kaydı gibi çalıyor parçalar. Baslar ve tizler en alt seviyede gibi.
 13. Teşekkür ederim. 6230i emektar Nokia cihazımdan 5 adet *mp3 ve 3 adet *amr dosyası attım. 3 adet *amr aktarım tamamlanınca, direk neyle açıyım diye seçenek sundu iphone. Dosyaları zor da olsa ifile ile buldum. /var/mobile/AirReceived içine atıyor.3adet *mp3 için ise "Satın Alınmış" diye bir klasör oluştu ""MÜZİK" içinde. Bu klasör ne iTunes, ne de iTools içinde çıkıyor ki, silip düzenleyebileyim. Nasıl ulaşacağım bu klasöre PC ortamında?
 14. Veri alırken yada yollarken ilerleme aşamasını görebilecek bir ayar var mı acaba? Bir de cihazın kendi orijinal bluetooth'unu açtığımızda sanki rengi mavi değil miydi? Airblue yükledikten sonra sanki silik mi oldu bluetooth ikonu. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.