Jump to content

barnas

Üye
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

About barnas

 • Birthday 07/07/1981

barnas's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. Arkadaşlar elimde ipad mini ve iphone 4 var. ikiside ios 7.0.4 orjinal güncelleme .. evasionu indirdim ikisini de yapmaya çalıştım iki cihazımda elmada kaldı bu işin acemisi değilim ios 3.1.3 ten beri bütün cihazları jailbreak yapıyorum .. tekrar restore mi edeceğim ? bu sorunu yaşayan ve çözebilen varsa lütfen yardımcı olsun iyi akşamlar dilerim ..
 2. Temiz bir kurulumdan sonra işlemleri tekrar yapıp açtım, şimdi ise panic alıyorum. Local APIC Error. HP G62 b16st (TTNET Kampanya Bilgisayarı, Özel TR Üretimi.) Sorunum ne olabilir? Clover Bootloader'de Patch APIC var, o sorunumu çözer mi?
 3. Niresh12495 ML 10.8 USB Bootable image'de kırmızı ile USB yazan yere Mac\ OS\ X\ Base\ System\ yazmak gerekiyor, geri bildirim olsun istedim. boot0: error sorununu bypass edip boot0: done diyor fakat tekrar Clover bootloader ekranına dönüyor, üstelik üstte sürücülerin görünmesi gereken yerde hiçbir şey de görünmüyor. Sorun ne olabilir? Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, Kemal ALKIN abime yardımları için ayrıca teşekkür ederim.
 4. Hocam merhaba, yaklaşık bir aydır aynı cihaza kurulum yapmaya çalışıyorum. Hangi bootloader, hangi OSX versiyonu ile kurulum yaptınız acaba? Yardımlar için teşekkürler...
 5. mesaj düzenlenmiştir .. yanlış bilgi vardı
 6. arkadaşlar lütfen yardımcı olun mac kullanmak istiyorum
 7. arkadaşlar merhaba 2. el aldığım laptopuma hackintosh kurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ? kısaca özelliklerini yazayım i3 işlemci 3gb ram 1gb ekran kartı 320 hdd
 8. İşlem bitti, evimin tam karşısında Turkcell baz istasyonu olduğu için evin bazı yerlerinde çekmiyor sadece şu an. Diğer yerlerinde kesintisiz. Sanırım oldu bu kez. Çünkü evin çekmeyen yerleri hariç hiçbir yerde kesinti olmadı. Elimde LG Optimus 3D Black var, o da iPhone'un çekmediği yerlerde çekmiyor / az çekiyor. Galiba sorun yok bu kez.. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, emeğinize sağlık.. İyi akşamlar diliyorum şimdilik..
 9. Whited00r da denedim, fakat iPad BB reflash yapmamıştım bunu yaparken. Hemen deniyorum tekrar reflash yaparak.. Umarım işe yarar..
 10. Tabii ki evet. Yukarıdaki arkadaşın ilk mesajında ne dediyse aynısını yaptım. Install Cydia, iPad BB, Wallpaper, Baterry Precentage yaptım. Tek farklı yaptığım şey, 4.2.1 stock fw değil custom fw kullandım. Stock fw kullandığım zaman ne yaparsam yapayım 1015 (downgrade) hatası aldım.. Önerebileceğiniz başka bir şey?
 11. Birkaç kere 1015 hatası aldım. iReb v5 ile bunu hallettim fakat restore işlemi bittikten sonra yine aynı şekilde oldu. Bir süre hat çekiyor, sonra tekrar Aranıyor... konumuna düşüyor.. Bu arada, 4.2.1 stock fw ile restore etmeye çalıştığımda iREB ile yaptığım işlem de kafi gelmediğinden 4.2.1 custom fw kullanmak zorunda kaldım, ama bunu bir etkisi yoktur sanırım? Yorumunuzu bekliyorum..
 12. Peki, şimdi başlıyorum restore işlemine. Sonucu buraya yazacağım.
 13. Telefon bir tanıdığımdan "çalışmıyor" diye bana geldi. Daha önce karşılaşmadığım bir sorun olduğu için günlerdir uğraşıyorum ama yapamadım. Demek ki tanıdığım, tamire falan göndermiş sonra da iPad BB yüklemişler içine.. Yapacak bir şey yok bu konuda. 3Gs iPad BB ilk unlock çıktığı zaman BB Reflash yapma olayıyla karşılaşmıştım ama bunda hiç aklıma gelmemişti. Çok teşekkür ederim yardımınız için. Redsn0w hangi versiyon kullanmamı önerirsiniz? Elimde tüm versiyonları mevcut fakat hangisini kullansam, karar veremedim. Umarım işe yarar..
 14. Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 06.15.00 BaseBand'li yurtiçi turkcell kayıtlı 3g iphone var elimde. Yurtiçi olduğunu model numarasından biliyorum; MB489TU. Benim sorunum, orjinal fw de yüklesem custom da yüklesem ne yaparsam yapayım şebeke gelmiyor. Bildiğiniz gibi bazı iphone 3glerde wifi donanımsal olarak sorunlu ve wifi kaynağının çok yakınında durmadıkça çekmiyor. Acaba diyorum, şebekenin çekmesini sağlayan çip veya benzeri donanımda da sorun oluşmuş olabilir mi yoksa yazılımsal mıdır? Çünkü her ne hikmetse yurtiçi olmasına rağmen Ultrasn0w yüklediğim zaman şebeke bazen çekiyor ama yine kesiliyor arada. Pek stabil değil, hatta hiç değil yani. Bu sorunla karşılaşmış / sorunu aşmış olan arkadaşlar varsa her türlü yorumu bekliyorum lütfen. Yorum yapacak olan herkese şimdiden teşekkürler..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.