Jump to content

DoGu$

Üye
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

About DoGu$

 • Birthday 05/14/1982

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  6S / SL
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  iPad Mini
 • Firmware Bilgisi
  7.1
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 • Şehir
  Ankara

DoGu$'s Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Cd-rom'a HDD'yi taksam da buradaki dosya ve uygulamalar herhalükarda yavaş çalışacak, SSD bekleyecek HDD'yi, şuanki performanla aynı olacak. Sanırım 500GB SSD takıp, HDD'yi yine cd-rom yuvasına takarak Time Machine olarak kullanacağım. Bunu biraz denedikten sonra eğer performans beklediğim kadar iyi olmazsa ram'i 4GB'den 16GB'ye yükselteceğim.
 2. Mantıklı hareket ama benim CD-Rom bozulalı 2 yıl oluyor. USB stickler çıktığından beri çok ihmal ettik galiba onu; içine aldığı DVD'yi geri vermiyor, içeride tek başına canı çok sıkılıyor diye sanırım :))
 3. Hemen hemen yapmak istediğim upgrade.i yapmışsınız. Tek anlamadığım usb bağlantı ile hdd'yi cd-rom yuvasına bağlama olayı. USB bağlantısı ile nasıl oluyor ve nasıl kullanılıyor??
 4. Merhaba,Macbook Pro 13'' A1278 (Late 2011) kullanıyorum.4GB ram ve 750 GB HDD var üzerinde.İnanılmaz bir yavaşlama ve pil şişmesi var. Pili değiştirip, ram'lere dokunmadan SSD taktırmak niyetindeyim. önümde 2 yol var;1) ya Samsung 850 EVO 500GB taktırıp ram.lere dokunmadan devam edeceğim. Ama bu seçenekte 750gb hdd işlevsiz kalacak. 2) ya da Samsung 850 EVO 250GB taktırıp yine ram.lere dokunmadan CD rom yerine kızak taktırarak HDD'yi buraya taşıyacak; işletim sistemini SSD üzerine kurup 750 GB HDD'yi de belgeler ve dmg dosyalar için kullanmaya devam edeceğim.Soru 1: Ne önerirsiniz? Hangi yolu tercih edeyim? ''SSD taksan da kasar, ramleri de yükselt'' der misiniz?Soru 2: 250 GB'lik SSD taktır 700 GB'lik HDD'yi de kızakla cd-rom kısmına ekle diyorsanız bu performansta sorun yaratır mı? Dosya, belge ve uygulamaları kullanırken performans düşer mi? (şuan bir word dosyasını dahi 1 dk'nın altında açamıyorum, o kadar yavaş ve fan sesi uçak motoru gibi)Soru 3: Samsung EVO 850 mi EVO 860 mı alayım? Aralarındaki fark nedir ve hangisi işimi görür. İkisi arasında çok büyük bir fiyat farkı yok.850 EVO 250GB: https://bilendenal.com/urun/samsung-850-evo-250gb-2.5-inc-sata-iii-ssd-mz-75e250bw/?identity=7282446547480861862&ref=akakce&v=1.72.8850 EVO 500GB: https://www.bilisimport.com/urun/samsung-850-evo-500gb-2-5-inc-sata-iii-notebook-masaustu-ssd?ref=akakce&v=1.44.4860 EVO 500GB: https://www.incehesap.com/samsung-860-evo-500g-ssd-mz-76e500bw-fiyati-38207?ref=akakce&v=1.43.8Soru 4: Pilin orjinali 750 TL civarında. Bu kadar bütçe ayıramıyorum, mecburen muadil bir ürün alacağım. A1278 Late 2011 için hangi marka ve model ürünü önerirsiniz?Şimdiden teşekkürler..
 5. Merhaba, şirkette kullandığım ve Macbook Pro ile ağ üzerinden bağlı olduğum RICOH Nashuatec MP C2551 printerdan siyah beyaz çıktı alabiliyorum ancak renkli çıktı alınmıyor. Herhangi bir ayarı da yok gibi (Ayar özellikleri görselleri ekte). DMG dosyasını indirip kurdum ancak o da sonuç vermedi. Ağ üzerinden bağlı olunan printerdan renkli çıktı almak için ne önerirsiniz? Tşk..
 6. Merhaba, dün macbook pro'ya Maverick yükledim. Sonrasında da ekran ve klavye üzerine çay döküldü (şekersiz) hemen şirketin IT departmanı müdahale ederek gerekli temizlik yapıldı, kompresor ile sıvı çekildi. Tüm tuşlar ve makine eskisi gibi sorunsuz çalışıyordu makine. Bu sabah da açtığımda sorun yoktu ve çalışıyordu (biraz kasılmıştı makine, Maverick'ten kaynaklı olabileceğini düşünerek restart yaptım.) Sonrasında makine açılıyor ama klavye aydınlatma ışıkları hiçbir şekilde yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor!!! CMD+Control+Power tuşu ile yeniden başlatabiliyorum ama hiç bir şekilde görüntü gelmiyor. Garanti kapsamında makine ancak işim gereği içindeki özel belgeleri almadan kesinlikle servise veremem. 1) Görüntüyü nasıl getirebilirim? 2) Çay dökülmesinden kaynaklıysa sorun, neden 24 saat sonra bu arıza gerçekleşti anında olmadı? 3) Ekranda görüntü olmadan backup alabilir miyim? Nasıl? (HDMI kablo ile mac'i tv'ye bağlayıp görüntü elde etmeyi ve backup almayı deneyeceğim ancak eve gidince yapabilcem bunu. Umarım TV'ye görüntü gelir) Şimdiden teşekkürler, not: Bilkom destekte şöyle bir makale var ancak derdime derman olmadı. Adaptörde sorun yok, mac'in şarjı full. Sistem yükleme diskim yok malesef, deneyemedim cd takarak. http://www.bilkom.com.tr/tr/destek/apple-destek/mac-destek/mac-pro/sorun-giderme/#ekranima-goruntu-gelmiyor
 7. Merhaba, magic mouse bağlantısı sürekli kesiliyor. Piller %100 bile olsa sorun devam ediyor. Bluetooth.u manuel açıp bağlantıyı sağlıyorum, ancak mouse'u hafifçe kaldırınca, zeminle temas kesilince bağlantı da hemen kesiliyor. Sistem ayarlarından mouse'u kaldırıp tekrar tanıttım ama değişen birşey yok. Ne yapmak gerek? teşekkürler
 8. CMD-F1'e basarak sorunu hallettim..teşekkürler
 9. Merhaba, HDMI kablo ile TV'ye bağlandığımda MAC'in ekran çok düşük bir pixele dönüşüp kitleniyor.TV'de de aynı şekilde. Ses var(MAC'ten) ama görüntü sabit. Lion 10.7.3 güncellemesini yaptıktan sonra bu sorun ortaya çıktı ve hiç bir şekilde düzeltemedim. Nasıl halledebilirim, fikri olan var mı? Teşekkürler, (TV; LG LCD)
 10. Merhaba, Outlook kişilerini Mac Adres Defterine aktarma(senkronizasyon) imkanı var mıdır? Varsa nasıl yapılır, bilen birileri var mı acaba? Teşekkürler,
 11. hdd içinde silinen dosyalar gözükmüyor ancak fat formatlılarda dosya gözükmese bile hdd boyutu değişmiyor...normal şartlarda baya bi yer açılmasına rağmen hala dolu gözüktüğüne göre silinmemiş... trash box temizlenmeden dosyalarda silinmeyecektir. sorunda trash box.ın temizlenemesi malesef!
 12. Merhaba, Mac OS X Lion 10.7.1 Macbook Pro kullanıyorum. Harici disk bağlı iken bir temizlik yaptım(hem hdd.den hem ahrici diskten bir çok yüklü dosya sildim). Ardından empty trash dediğimde(harici disk bağlı iken) -ekt koyduğum resimdeki penceredeki gibi- 4000 silinecek belge buluyor ancak saatler geçmesine rağmen hiçbirini silmiyor. (Secure empty trash değil Empty trash uyguluyorum.) Harici disk takılı değilse aşağıdaki uyarı (sıfır belge bularak) saatlerce devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor, çözümü bulamadım internette. Yardımcı olacak birileri var mı acaba? Teşekkürler,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.