Jump to content

şekerlioğlu

Üye
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

About şekerlioğlu

 • Birthday 10/15/1961

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  5S / FU
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  Listede Yok
 • Firmware Bilgisi
  8.4
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 • Şehir
  tokat

şekerlioğlu's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

15

Reputation

 1. Jailbreak olarak bilmem, ama normalde göremezsiniz.
 2. Mac,bilgisayar kullanıyorsanız, AirDrop ile atabilirsiniz.
 3. Orijinal olanlarda model numarası vardır.onu bir kontrol edin.en son üretilen güç adaptörlerinin modeli A1400 ile belirtilmişdir. Bilindiği üzere 2012 yılında üretilenlerde sıkıntı olmuşdu,daha sonra yeniden tasarlanarak,değişim kampanyası başlamışdı. Aşağıdaki fotoğrafta yeni üretilen güç adaptörü gözükmektedir. Yukarıda belirttiğim gibi üstünde seri no'yu kontrol edin.
 4. İki gün önce satın alarak yükledim,çalışmasında herhangibir sıkıntı görmedim,bana göre oldukça güzel ve gerekli bir uygulama.
 5. Test işlemini açık uygulamaları kapattıktan sonra tekrer denedim,bu nedenle ilk fotoğrafı değiştirdim.
 6. Kilitli ekranda kaydırarak açma aktif olurki telefon cebimizdeyken veya başka bir nedenle ,istem dışı açılma olmasın. Ekran kilitli değilken telefonun elimizde aktif olrak kullanıldığı mantığı ile kabul veya red tercihi çıkar.
 7. Başka bir yöntemde şu,Kopyalama yapmaya falan gerekde yok mavericks'de,video sayfası açılır,geliştirme menüsünden "sayfa kaynağanı göster denir,video sayfası tekrar yüklenir (geliştirme menüsünün kenar çubuğunda "diğer"dosyasının görünmesi için ),diğer dosyasına girip videonun bulunduğu satıra çift tıklanır,açılan video oynatım penceresindeki video üzerine,ister sağ ister sol tıklayıp açılan menü penceresindeki "videoyu indir" yazan satıra tıklanıp video indirilir.
 8. Hocam İwork uygulamalarında (pages-number-keynote) bir kere kurup güncelledikten sonra,ingilizce ya da Türkçesi farketmiyor,sistemi yeniden kurduğumda indirdim Türkçe,sildim yeniden yükledim Türkçe,kısacası yeniden yüklemede sorun yok türkçe olmasında sorun yok.
 9. Daha bir saat öncesinde sistemi sıfırdan ve yenibaştan kurup,üstelik iwork09'u kurmadan,numbers-keynote ve pages'i satın alınanlar bölümünden indirdim,istenirse fotğraflı olarak gösterebilirim. Daha önceden iwork09 kurulu olduğunda,ücretsiz güncellemeyi app storeden yaptığımdan, yeniden yüklemek istediğimde doğal olarak satın alınanlar listesinde idi.
 10. Eminim bir çoğumuz sistemimizi app store üzerinden mavericks sisteme güncellemişizdir. Bu nedenle her zaman elimizin altında olacak bir kurulum diski hazırlamak,ve sistemi bağımsız olarak yeniden kurmak hapimizin istediği bir şey,bende burada elimden geldiğince bunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Temelde olay şu bilgisayarımızda hardiske gömülü olarak duran baz sistem diskini usb'ye aktarıp içerisine,kurulum paketlerini yerleştirerek kurulum diski hazırlamak. Bunun için ihtiyacımız olan şeyler,öncelikle app storeden indirip uygulamalar içerisine yerleşecek olan ,ama bilgisayarımıza kurmayacağımız OS X Mavericks yükle App.yazılımı,ikinci olarak 8gb'lık "Mac os günlüklü "olarak formatlanmış usb bellek ve de,baz sistem dmg'sini masaüstünde görünür hale getirmek için terminal komutu.Bu komut aşağıdaki gibi olup terminale girilerek baz sistem dmg'si görünümünü masaüstüne çıkartır. Komut: defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE Bundan sonraki yapılacak işlemler sırası ile şu şekilde olacaktır. Disk izlencesi açılıp,usb bellek seçilir "Geri yükle " tıklanır,açılan pencerede "kaynak" kısmına masa üstünede görünür olan "Base system dmg" sürüklenip bırakılır, "Hedef" kısmına usb belleğimizi sürükle bırak yapıp sağ alttaki "geri yükle"tuşunu basarak,base system dmg'si bellek içerisine yerleştirilir. Yükleme işlemi bittiğinde,belleğimiz finder penceresi olarak açılacaktır,açılan bellekte birçok dosya göreceksiniz bunlardan sadece birisi ile işimiz olacak,artık disk izlencesini kapatabiliriz. Bu işlemden sonra,yeni bir finder penceresi açılıp,uygulamalar içindeki appstoreden indip kurmadığımız Mavericks işletim sistemini,ister sağ tıklayıp isterseniz pencere üzerindeki eylem seçeneğini tıklayıp "Paket içeriğini göster " diyoruz açılan penceredeki "contents" klasörünü tıklıyarak açıyoruz,açılan dizindeki " sharedsupport" klasörünüde açıp klasör içindeki "installESD dmg" diskini çift tıklayıp açıyoruz açtığımız dmg içindeki "packages" klasörünü,belleğimiz içerisindeki "system" klasörünün içinde bulunan "installitaion" klasörünün içerisine taşıyoruz,buradaki "packges "yazılı üzerinde ok işareti bulanan dosyayıda çöpe atıp işlemi tamamlıyoruz. Artık elimizde bir adet Maverics kurulum diski bulunmakta,güle güle kullanın. Not: Bu yöntemle oluşturduğum kurulum diski ile,hdd üzerinde bölüntü oluşturup,sıfırdan kurlum yaparak bizzat uygulamış bulunuyorum. Bununla ilgili hazırlamış olduğum video linkinide paylaşıyorum.En alttaki resimlerde,usb disk ile yaptığım kurulumun aşamaları görülüyor https://www.youtube....h?v=ktnQr1BhRqA
 11. Bilgisayarınızda iwork 09 kurulu ise (değilse torrent üzerinden indirip kurabilirsiniz),app store üzerinden,numbers-keynote-pages güncellemelerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. App store bağlandığınızda,ücret belirten fiyatlandırma yazısı çıkıyorsa,sistem dilini ingilizceye çevirip,bilgisayarı yeniden başlatıp app store öyle girin,daha önce fiyat etiketi olan yerde update yazısını göreceksiniz. Bu işlemleri yaklaşık bir saat önce yaparak kendim bizzat denedim. Umarım sizede faydası olur.
 12. Disk izlencesi ile izinleri onarma işlemi yapıp,arkasından onyx ile bi bakım yapıp sonuca bir bakın.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.