Jump to content

muhammetblkn

Üye
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

About muhammetblkn

 • Birthday 09/25/1990

muhammetblkn's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. an itibari ile 3.1.3 restore işlemini sorunsuz tamamladım.restore sonunda telfon açılışta apple logosunda kitlendi kaldı.sorun ne????
 2. ben telefona yapılan işlemleri anlatym biraz uzun olcak ama okursanız sevnrm.iphone 3g 16gb sl baseband:06.15.00 telefon sorunsuz bi şekilde çalışıyordu.bi gün telefon yerde dururken üstüne başka bi telefon düştü ekranda piksel sönmesi oldu ve kansert gibi yayıldı.aynı gün bi şekilde dokunatiğide home tuşunun oldğu yerden çatladı.tabi ertesi gün iphone tamiri yapabilen bi kaç servise gittim (öneri üzerine gittiğim yerler) en son bi tanıdığa yaptırdım ve ne oldysa o gün oldu.bu eleman ekranı bi türlü takamadı defalarca sök aç yaptık bi aldık home tuşu çalşmıyor bi aldım dokunmatik çalşmıyor en son tamam oldu dediğimde telefon recovery moda geçti o gün bugndür ben telefonumdan uzağm araştırmadğm forum kalmadı denemediğim yöntem kalmadı.daha önceden restore işlemi yaptığım bi pc de yeniden 3.1.3 kurdum olmadı 4.1 kurdum olmadı.telefon ya recovery modda kaldı ya beyaz ekranda kaldı.bi kaç kere sorunsuz bitirdim restoreyi telefon açılıyor ana ekranda tuşlar kitli bi şekilde kitleniyor tuş kilidini açmak için sürükleyin (slide to unluck) yazılı ekranda kitleniyor bi iki dakka o ekranda kalıp resetleniyor ve elma logosunda kitlenip kalıyor.kendi bilgisayarımda restore denedim itunes 1600 1601 1604 hatralarını verdi.ve yaptığım son işlem başka bi telefoncuya gittim ve dokunmatik soketleri kırılmş dedi denemek için başka bi doknmatik takmış ve doknmatiği değiştirince çaltı dedi sizce bu mümkünmü ben bu noktada biraz tereddütte kaldım eğer gerçekten sorun buysa 130tl ye kıyıp değiştirtecem dokunmatiğini
 3. denedim recovery den çıkarıyorum reset atıyo yine recoveryde açılıyor
 4. iphone 3g kullanıcısıyım 3.1.3 versiyon kurulu fakat telefon recovery moddan çıkmıyor restore yapsamda telefon resetlenir recovery modda açılıyor.götürdüğüm bi servis bu sorunun dokunmatik soketinin kırılmasından kaynaklandığını söyledi.sizce bu doğrumudur???
 5. telefonu gösterdiğim bi servis sorunun dokunmatikten kaynaklandığını söylemişti doğruluğu varmıdır yoksa para tuzağımı?
 6. bu sorun donanımsal olabilirmi peki?bide 1gb root mu 2gb rootmu yüklemeliyim?
 7. az önce iTunes üzerinden sorunsuz bi şekilde 3.1.3 cfw yükledim telefon restore işlemini tamamladıktan sora kendiliğinden reset attı açılışta apple logosunda takıldı kaldı kendim reset attım bi sonraki açılış beyaz ekran bi daha reset attım yeniden recovery modda açıldı tiny umbrella yardımıyla recovery moddan çıkıyorum telefon resetleniyor ve yeniden recovery modda açılıyor tiny umbrella da bi işe yaramadı ne yapmam gerek?
 8. tiny umbrella nın vermiş olduğu hata hakkında bilgi verebilecek birisi varmı ?
 9. tiny umbrella yı açtım daha hiçbişey yapmadan ondan da hata aldım cannot start tss service do not try restoring your device .../system32/drivers/etc/hosts is not writable hata bu.nedir ne işe yarar
 10. iki farklı pc de denedim restoreyi fakat birinde restore sonunda 1015 diğerinde restore başlangıcında 1604 (olması lazım tam emin değilim) hatası verdi.daha öncede belirttiğim gibi restore işlemini bi kaç kere başarıyla tamamladım fakat restoreden sora telefon açılışında ilk ekranda kitlenip kalıyor bunun nedeni nedir bilen varmı ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.