Jump to content

cebor

Üye
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

About cebor

 • Birthday 01/29/1960

cebor's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Basebandınız 6.15 te mi eğer öyleyse ultrasnow ile halletmeniz gerekir
 2. Arkadaşım ben sorunumu şöyle hallettim. Önce Redsnow ile ipad basebandına yükselttim. Böylelikle ultrasnowu çalıştırarak şebeyi aktive edebildim. Sizin konunuz ise şöyle : Öncelikle snowebreeze ile JB yapmak istediğinizi anlıyorum. 6.15.00 BB ile bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. bu işlemi yaptıktan sonra Forumda Basebandı düşürme ile ilgili bir başlık var oradakileri kusursuzca uygulayarak basebandenızı düşürebilirsiniz bunun öncelikle pil tüketimi için faydalı bir şey olduğunu söyleyebilirim. Redsnowun son sürümünü indirin extras tan indirdiğiniz 4.1 orijinal sürümünü gösterin arkasından telefonu kapatarak jailbreak bölümünden downgrade from ipadı seçerek işlemlere başlayın inatla uğraşırsanız kesinlikle bb düşecektir. ben iki defa yapmak suretiyle düşürebildim. Kolay gelsin. Syg.
 3. Arkadaşlar 3g yurtdışı sim kilitli telefonum için snowbreeze ile 4.1 CFW hazırladım bende ifaith çıkmadı simple mode den devam ederek oluşturdum. Basebandım daha önce 6.15 ten bu site yardımıyla 5.14 düşürmeyi becermiştim. Ancak telefon açılmakla birlikte şebeke aktif olmuyor. Devteam reposundan ultrasnow tam yüklenmiyor. Just boot ta yaptım olmadı telefon şu an şebekesiz durumda. yardımcı olabilirseniz sevinirim. Syg.
 4. İrebe gerek kalmadı redsnow ile önce orijinal fw yi 4.2.1 gösterdim arkasından itunes ile geri yükle seçeneğinde shift ile yeni whitedoor 5.1 cfw yi göstererek bir güzel yükledim. Dolayısıyla redsnow 1015 hatasının ortadan kalkmasını sağladı. Syg.
 5. irep i nereden indireceğim bir türlü bulamıyarum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Syg.
 6. Arkadaşlar merhaba, İphone 3g yurtdışı sim kilitli 3g cihazım da 3.1.3 whitedoor sürümünü kullanırken 4.2 ye restore etme esnasında recovery Moddan bir türlü çıkamadım. Tinyumbrella yı denedim bu moddan çıkarıyor ancak telefon yine recovery moda dönüyor. 1015 1600 hatalarını sürekli aldım. Forumda araştırarak bunları çözmeye çalıştım sürekli hosts dosyasının değiştirilmesinden bahsediliyor. Belirttiğim hatalardan kurtulmak için bu dosyaların nasıl değiştirileceğini düzgünce anlatan ayrıca başkaca tavsiyelerini bildiren olursa çok sevineceğim. Syg.
 7. Arkadaşlar telefonum 3g yurtdışı simlocklu üzerinde whitedoor5 var. Whitedoor51' yükseltmek istiyorum. İreb ile söylenenleri aynen uygulayıp ipsw olarak yeni whitedoor51 dosyasını göstererek basebandı downgrade edebilirmiyim? Syg.
 8. Aynen öyle şu an forumda hiçbir yerde 3.1.3 cfw bulamıyorum. Tam bu işi öğremişken bir şeyler yapacakken bu defa cfw ler yok oldu Adminlerimiz yardımcı olabilirse seviniriz. Syg.
 9. Teşekkürler, restore ile fw yi 3.1'e düşürdükten sonra bu defa çoğu kişinin tavsiye ettiği jailbreakme.com adresinden jb yapmak istiyorum. Bu site jb sonrasındaki şebeke almak için ultrasnowun yaptığı işi de yapmakta mıdır? Syg.
 10. Arkadaşlar yurdışı 3g de 4.1 versiyonum var 3.1 versiyona düşürmek istiyorum yani daha önce yaptığım gibi restore+jailbreak+ultrasnow. Bu durumda da hataları alırmıyım mutlaka arkadaşmızın 1. mesajda anlattığı cfw mi oluşturmam gerekiyor? Syg.
 11. Mywii ile bu işlem usb siz yani wireless ile yapılabiliyormu? Syg.
 12. Arkadaşlar merhaba, Iphone 3G JB li telefonu kullanıyorum versiyon 4.1 Kulaklığı takıp aramayı yaptığımda TYT ve SES seçeneklerinden doğal olarak SES'i seçiyorum. Karşı taraf teli ilk açtığında sesimi ulaştıramıyorum. Ancak 3. aramam sonucunda sesimi ulaştırabilip karşı tarafla rahat konuşur hale gelebiliyorum. Telefonda SBSetting yüklü SBSettingin bazen telefona saçma işler yaptırdığı şeklinde duyumlar alıyorum. SBsettingden mi kaynaklanıyor yoksa mikrofon jakında bir temassızlık mı vardır? Ne dersiniz? Syg.
 13. Aynen öyle. Tek kullanımlık şifre + JB'siz iphone en güvenilir yol olarak görünüyor. Syg.
 14. Teşekkürler Bu durumda JB'siz telefonların internet bankacılığında en güvenli durumda olduklarını söyleyebilir miyiz? Syg.
 15. Arkadaşlar yurtdışı JB'li 3g telefonum var. İnternet bankacılığı işlemlerine bir türlü cesaret edemiyorum. Sizce iphone 3G'de internet bankacılığı işlemleri antivirüs korumalı bir PC kadar güvenli midir? veya güvenliği sağlamam için ilave olarak neler yapmam gerekir? Vereceğiniz görüşlere göre hareket edeceğim. Syg.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.