Jump to content

carismaboy

Üye
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

About carismaboy

 • Birthday 01/07/1984

Contact Methods

 • Instagram
  ozgursulakci@hotmail.com
 • Website URL
  http://www.ozimpex.com

carismaboy's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. aynen bende de problem yok, sorunsuzca 2 adet ip4 sf telefona 5.0.1 yaptım oldu.
 2. sayın hitboy, bilginiz için teşekkür ederim. Ama kısıtlama yaşayacaksak biraz daha beklemek en iyisi. Çok sağolun.
 3. Merhaba değerli dostlarım, öncelikle hepinizin geçmiş bayramını kutlarım. Sorunum şu; Iphone 4'e version 5.0 yükleyip redsn0w son sürüm ile jailbreak yaptıktan sonra, bu jailbreak işleminde gerçekleşen elma logosunda kalma sorunu yüzünden "extras" bölümünden "reboot" ile sorunu halletmiştim. Ancak ne zaman kapayıp açsam, ya da cydia'dan "respring" komutu ile yeniden başlatsam sürekli elma logosunda kalıyor ve tekrar redsn0w ile jailbreak yapmam gerekiyor. Bu sorun doğal mıdır? Ya da bu sorunu çözmem için bildiğiniz bir işlem var mıdır? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
 4. sağol kardeşim hallettim sorunu. düşünüp zaman ayırıp cevap vermenize ayrıca teşekkür ederim.
 5. arkadaşlar daha detaylı incelediğimde sorunun çözümünü buldum. redsn0w un extras bölümünde "just boot" a tıklayarak tekrar aynı işlemleri yenileyerek cydia normal ekranına geliyormuş. benim gibi başına gelen arkdaşlar bu yolla tekrar sorunu halledebilir. Ben bu konularda pek bilgili ve son gelişmeleri takip edemediğim için ancak çözüme ulaşabildim.
 6. arkadaşlar merhaba. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlara bir sorum olacak. iphone 4üme 5.0 sürümünü yükledikten sonra redsn0w un son sürümü ile jail break yaptım, bilinen yolları uyguladım sorunsuz olarak jailbreak oldu ancak cydia yolu ekranda beyaz halde kaldı yani şöyle görünüyor resimdeki gibi; arkasından tekrar jailbreak yapayım belki düzelir dedim, yaptım, uzun süre bekledm gene böyle kaldı, cydia'ya girmeye çalışınca da girmiyor otomatik olarak atıyor cydia'dan. Nasıl düzeltebileceğim konusunda bie bilgisi olan varmıdır acaba? teşekkür ederim.
 7. bir de şunu deneyiniz; tinyumbrella da sağ üstte "Save SHSH" butonuna tıkla. 5dk içinde telefonuna kayıtlı bütün shsh dosyalarını bilgisayarına indirir. Neyse, eğer olmuyosa arkasından exit recovery i tıkla, eğer dediğin gibi ilk önce enter rec. diyosa ona tıkla, sonra exit recovery tıkla. eğer hala olmuyosa çare restore gibi
 8. itunes açık iken gene telefon da bağlı iken kabloyu çıkaıp takın ve biraz bekleyin. eğer sorunuz düzelmez ise tinyumbrella programının son sürümünü deneyin. exit recovery demeniz sanırım yeterli olacaktır.
 9. orjinal 3.1.3 firmware indirdim siteden, shift+restore yaptım hata verdi. daha sonra yurtdışı telefonlar için 1gb custom firmware denedim gene hata verdi, şimdi TR kayıtlı 1 gb custom firmware indiriyorum. hata verme sebebi ne olabilir?
 10. peki jailbreak yapmak için 3.1.3 uyumlu jailbreak programlarını mı tercih etmek zorundayım?
 11. o zaman sizin önerileriniz ışığında 3.1.3 en iyi çözüm olacağa benziyor arkadaşlar. arkadaşım oyun-program manyağı değil zaten. iphone kullanmayı da alo demeken öe pek kullanmayan biri. dediğiniz şekillerde 3.1.3 ü yükleyeyim o zaman. sağolun. işlem bitince tekrar bilgilendirme yaparım. teşekkürler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.