Jump to content

rebelokan

Üye
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

About rebelokan

 • Birthday 02/02/1994

rebelokan's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. dostum çizilme değilde telefonu beton bir zeminde yere düşürdüğün zaman iphone pert olur.bence bunu düşünmen gerek çünkü telefonun önü ve arkası cam.iphone nun düşürme testlerini youtube dan izlersen hiçbirinden zararsız kurtulamıyor.onun için bence bir kılıf al hem çizik derdi olmaz hemde yere düşerse telefonu korur.
 2. bendede birkez oldu.telefonda 5 dk kadar konuştum sonra kapat dedikten sonra ekran karardı sadece üstteki bar gözüktü bende tuşu kilitleyip tekrar açınca düzeldi.sorun genel galiba.ios 5 zaten çok sorunlu 5.1 de sorunlar düzelir inş.
 3. hocam s2 nin ekran kartıyla 4s in ekran kartı neredeyse aynı ama 4s inki biraz daha iyi.s2 nin yavaş açmasının sebebi android sistemi.android 4.0 ile çift çekirdek desteği gelecek ve o zaman s2 nin uçtuğunu göreceksiniz
 4. Maalesef yok.jailbreak yapmak gerekiyor
 5. 7 kat daha hızlı dedikleri iphone 4 e göre, s2 ye göre değil
 6. bende onu diyorum hocam arkadaşlar biraz önyargılı davranıyorlar kimse babamızın oğlu değil yada düşmanımız değil.her telefonu güçlü ve zayıf yanlarını objektif olarak değerlendirmek lazım.s2 güçlü ve iyi bir telefon kimse kötü diyemez en azından nedenlerini belirtmediği sürece.s2 nin zayıf tarafı yok denecek kadar az bir telefon.
 7. hocam çok doğru,radyoda yok birde.mesela bir resim çekiyorsun arkadaşa atmak istiyorsun atamıyorsun yada bir müzik.ama ben jailbreak yaptım telefona celeste diye bir program var iphone da bluetooth u istediğimiz gibi kullanıyoruz.ama şuan ios 5 ile uyumlu değil çıkmasını bekliyorum
 8. hocam iphone gibi takılmayan tel istiyorsanız s2 yi örnek gösterebilirim s2 kütük gibi bir telefon değil.boyutu neredeyse s2 ile aynı.iphone da üstten ve alttan çok boşlu var.s2 de o kadar olmadığı için boyutları aynı.incelik desen s2 daha ince.hafiflik desen s2 daha hafif.yani bu durumda iphone kütük oluyor.beni yanlış anlamayın bendede iphone 4s var çokta memnunum ama doğruya doğru eğriye eğri konuşmak lazım.
 9. şunu demek istiyorum mesela bluetooth kullanılamıyor jailbreak yapılmadan bunun virüsle alakası yok.yada arayüz özelleştirilemiyor.daha birçok şey varda aklıma gelmiyor şuan )
 10. hocam telefon garantili mi yoksa yurtdışı mı ? dalgalanmada değişim olur eğer garantiliyse.
 11. maalesef tam olarak öyle değil.android,ios a göre daha geniş kapsamlı bir sistem herşey yapılabiliyor.ios,ancak jailbreak yaptıktan sonra android seviyesine gelebiliyor.ios apple tarafından çok kısıtlanıyor.yani androidi çok küçümsüyorsunuz ama bildiğiniz gibi değil android )
 12. hocam şöyle anlatıyım.android verimsiz bir işletim sistemi yani androidteki 1.2 çift çekirdekli qualcomm işlemci ios taki 800 mhz çift çekirdekli işlemciyle aynı hızda işlem yapıyor.androidte performans kaybı var onun için üreticiler neredeyse bilgisayar hızlarında telefon çıkarıyorlar.ama s2 de nasıl bir işlemci varsa telefonda ne yaparsanız yapın telefon kasma yapmıyor.internette s2 nin flashlı sitelerdeki performansı 4s in internet performansına eşit tabi iosta flash yok.ikiside internette zum yaparken yada aşağı yukarı kaydırırken kasma yapmıyor.oyun konusunda ise her ikiside en son çıkan oyunları çok rahatlıkla kasılma olmadan oynatıyor.zaten ekran kartları neredeyse aynı ama 4s in ekran kartı biraz daha iyi.s2 ise işlemcisi iyi olduğu için durumu eşitliyor.ben 4s ten hız konusunda memnunum s2 gibi herşeyi çabuk ve kasma olmadan gerçekleşiyor.yani hız konusunda şüpheniz olmasın ikiside aynı.s2 nin boyutu ve süper amoled plus ekranı çok iyi renkler çok canlı ama biraz abartılı.dokunmatik konusunda ikiside aynı hiç fark yok.dokunmatikte samsung apple ı yakalamış.yani bence sizin kullanım amacınız daha önemli ben telefonun suyunu çıkaracağım telefonu istediğim gibi özelleştireceğim,film izleyeceğim diyorsanız s2 alın.ama sorunsuz ve kolay kullanımlı bir telefon istiyorsanız iphone alın )
 13. hocam resimdeki gibi aynı şekilde uzaktan bakınca deliği aydınlattığı görülüyor mu ?
 14. galaxy s2 yi 1 ay boyunca kullandım.şuan ise iphone 4s kullanıyorum şunu söyleyebilirim galaxy s2 hiç yabana atılabilecek bir telefon değil arkadaşların söylediklerine bakma.hızı olsun,kamerası olsun,işlemci ekran kartı olsun yazılım desteği olsun marka olsun ekran olsun bu alanlarda galaxy s2 çok başarılı.heleki işlemci flashlı sitelerde dahi en ufak bir takılma yaşatmıyordu.iphone 4s beni pişman etmedi.ama şuan deselerki galaxy s2 verelim 4s i sat deseler çok düşünürdüm çünkü s2 gerçekten çok iyi bir telefon iphone 4s te öyle.galaxy s2 ye apple fanları ve htc fanları dışında herkez imrenerek bakıyor.benim sana önerim bir teknoloji marketinde ikisinide eline alıp karşılaştırman ve incelemen.hangisi sana daha uygunsa onu al.ama aldıktan sonra keşke öbürünü alsaydım deme ihtimalin çok yüksek )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.