Jump to content

ozan411

Üye
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

About ozan411

 • Birthday 07/06/1989

ozan411's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. ipad baseband yükleyip geri düşürebilen var mı her denememde please wait yazısından sonra tekrar dene yazısında kalıyor
 2. ultrasn0w 1.2.8 versiyonu cydia da mevcut ordan indirip kullanabilirsiniz fix yapmanıza gerek yok
 3. sn0wbreeze ile yapsak aynı işlem olmuyor mu böyle yapmanın bir farkı varmıdır
 4. iH8sn0w.com sn0wbreeze 2.9.8 sürümünü indirip baseband koruyarak yükleyebilirsiniz
 5. sn0wbreeze v2.9.8 yeni sürüm yayınlanmış 6.1 için baseband yükseltmeden restore edebilirsiniz.
 6. apple ile ilgili olan satırları silerek yada başka bir pcde dene istersen
 7. ozaman iPhone 3gs New Bootroom seçeneğindeki linki indirerek yükleme yapabilirsin
 8. senin derdin büyük kesin olarak belli senin telefonun simlocklu http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/23611-iphone_3gslerde_bootrom_belirleme_new_boot-old_boot.html buradan old yada new bootrom olup olmadığını öğren daha sonra http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/57647-ios_5_1_1_custom_firmware_dosyalari_-_sn0wbreeze_hazirlanmistir.html buradan oldbootrom ise "iPhone 3gs Old Bootroom" newbootrom ise "iPhone 3gs New Bootroom" seçeneğindeki linki indirebilirsin versiyonunu güncelledikten sonra baseband düşürme işlemini yapabilirsin oda şu linkte açıklanmakta http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/59141-mujde_3g_ve3gs_lere_baseband_downgrade_geldi_resimli_anlatim.html eğer basebandı düşürmezsen gps'i kullanamassın.
 9. simlocklu 1. seçeneğin sn0wbreeze programı ile çok rahat bi şekilde 5.1.1 yükleyebilirsin hatta bu linkten direk indirerekte yükleyebilirsin. Nasıl yükleyeceğin anlatılıyor zaten. http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/57647-ios_5_1_1_custom_firmware_dosyalari_-_sn0wbreeze_hazirlanmistir.html 2. seçeneğin redsn0w ile hazırlayabilirsin http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/57347-redsnow_5_1_1_custom_firmware_hazirlama_resimli_anlatim.html Ozaman o şekilde kalır ben yüzlerce kez silip yeniden yükledim
 10. Daha kolay anlayabileceğin bir şey var mı bilmiyorum ama aklıma ilk gelen seçenek cydiadan ultrasn0w'u kaldır telefonu kapat aç telefon çekiyor mu kontrol et çekiyorsa unlock çekmiyorsa simlocktur zaten(ultrasn0w'u kaldırdığın gibi geri yükleyebilirsin yine çekmesi için). Eğer simlocklu ise sn0wbreeze ile custom firmware (baseband'ı yükseltmeden) oluşturup yükleme yapabilirsin tabiki shsh kaydın varsa( cydia giriş ekranının üstünde sürüm isimleri yazar 5.1 5.0 4.2.1 gibi). Ayrıntılı anlatmıyorum gideceğin yol bu olacak gerisini araştırarak bulabilirsin zaten sitede bir çok kişi anlatmış. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
 11. tam olarak yaptığınıza eminmisiniz ? select ipws seçerek yüklü olan ipws dosyasını seçmenizi istiyor. New-bootrom 3gs için gerek olmayabilir yazıyor fakat yapmakta yarar var. ikinci kısım önemli olduğundan bahsediyor ve ramdisk hatası olmaması için telefonu kapatmanızı istiyor. daha sonra ilk ekrandan jailbreak sekmesine basarak cydia yı disable yapmanızı ve Downgrade from iPad baseband kısmını aktif etmenizi istiyor. bu şekildemi yaptınız ?
 12. 22. sayfanın sonunda nasıl anlayacağın var old veya new bottom olması birşey farketmiyor.
 13. 2010 un 31. haftasında üretilmiş rahatlıkla yapabilirsin
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.