Jump to content

karasitil

Üye
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

About karasitil

 • Birthday 01/01/1980

karasitil's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. Burada kimse komplo teorisi falan üretmiyor, arkadas bir soru sormuş bilen , konu hakkında fikri olan herkes düşüncelerini söyleyebilir. @Myomeroz; Profil bilgilerinde bilgisayar mühendisi olduğunuz yazıyor konuyla ilgili fikriniz varsa öğrenmek isteriz tabiki. Beyin göçü maalesef ülkemiz için hala cok acı bir durum, çünkü Türkiye'de maalesef bilgiye ve bilime yeteri kadar önem verilmiyor ve yatırımlar yapılmıyor , bu demek değilki önem verilmiyor. Fakat bu konuda desteklerin daha da arttırılması lazım, yoksa yurtdışında çok başarılı işlerde/projelerde görev yapan insanımızı ancak medyadan takip etmeye devam ederiz.
 2. Benim tahminim bu coğrafyada yatırım yapabileceği en uygun ülke Türkiye, çünkü Türki cumhuriyetlerin cok büyük çoğunluğu ve eski Sovyet devletleri rusçayı aktif sekilde kullanabildikleri için o pazarlara zaten açılmış durumdalar, en yakın rakibi Çin ise kendi internet altyapısını kuruyor, ve Türkiye artan internet kullanımı ve genç nüfusu ile iyi bir pazar oluşturuyor.
 3. Yandex Rusya'nın en büyük internet hizmet sağlayıcısıdır. Yandex.maps translate, yandex.market (akliniza gelebilecek herturlu ürün ile ilgili piyasa fiyatlari ve yorumlar) uçak metro tren otobüs seferlerine ait bilgiler vs. yani kısacası Rusya'nın Google'ı. Tüm dünya için Google ne ise Rusya icinde yandex odur. Dolayısı ile çok güçlü ve hertürlü altyapıya sahip bir şirket, ama tabiki Türkiye pazarına girerken mutlaka birilerinin (bence devlet) desteğini almıştır. Türkiye'de kuracağı altyapı harcamaları için gereken bütün kaynaklarıda ellerinde mevcut.
 4. Büyük ihtimalle başka bir tweak ile çalışıyor. Suan benim telefonda (ip4-6.0.1) sadece sbsettings ve ncsettings var ve birkaç defa restart ve respring yapmama rağmen sorunsuz çalışıyor. Bence diğer tweakleri kaldırıp tekrar deneseniz belki çakışma nedeni bulunabilir.
 5. Cihazı 2-3 defa restart ve respring yaptım.
 6. Hava durumu sorunu JB ile alakalı olabilir ama telefondan telefona değiştiğine göre daha önce yada JB işleminden sonra yüklenen bir tweak yada programdan dolayi olabilir. Benim cihaz iPhone 4 iOS 6.01 yüklü JB yaptıktan sonra hava durumunda bozulma olmadı, sbsettings ve ncsettings yüklü.
 7. Mesajların hepsini okumadım, o zaman JB yapınca bahsettiğim programı kullanabilir arkadaş
 8. Cyder isimli programı kullanabilirsin. Cydia repolarini ekleyip istediğin tweaki indirip sonra telefona yukleyebilirsin deb dosyalarını.
 9. Arkadaşlar elimde bir adet Türkiye, bir adette yabancı operatöre ait 2 adet hat var, sorunum şu; iPhone'u hangi hat ile aktive edersem sadece o hat ile çalışıyor, diğer sim kartı taktığım zaman "invalid sim card-geçersiz sim kart" hatası veriyor ve şebeke gelmiyor, şebeke ayarlarini sıfırladım vs.. telefon iPhone4 iOS 6.0.1 yüklü shsh kayitlari olmadıgı için 5.1.1 'de yükleyemiyorum, telefonu restore edip temiz 6.0.1 yükledim yine aynı sorun devam ediyor. Acaba bu sorun ile karşılaşan veya duyan varmı aranızda?
 10. sizin verdiğiniz linkteki iGO'yu kurunca direk olarak çalıştı, hatta başka ülke haritasıda ekledim maps klasörünün içine sorunsuz şekilde çalıştı. Teşekkürler... Yalnız benim mevcut yüklü olan iGO'ya haritaları ekleyince neden çalışmadı anlamadım!!!
 11. Anladım neyse indirip deneyelim, peki başka bir ülkenin haritası direk maps klasorunun icine atınca çalışırmı yoksa yine lisans sorunumu olur acaba?
 12. Direk kurulumlu halini kurmadım çünkü telefonumda hazırda kullandığım için birdaha indirip kurmak istemedim, ama sanırım sıfırdan kurmak gerecek, iyi ama her harita güncellemesi çıktığında yeniden komple programı indirip kurmakmi gerekiyor?
 13. Paylasim icin teşekkürler fakat benim telefonumda sadece haritaları yüklediğim zaman mevcut lisansınız ile haritaları açamazsınız diye uyarı veriyor ve program kapanıyor. İgo primo versiyonu 9.6.9.227262 acaba versiyon uyumsuzluğunu var yoksa lisans dosyasında degisiklik yapmakmi gerekiyor?
 14. Aynı sorun bendede var, push bildirimler çalışıyor bende ama ipusher çalışmıyor, sanırım server'inda sorun var.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.